Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok! Alufelnit szeretnék az autómra, egy ismerősöm 15" felnit 205/50-es gumival mondta. Nektek mi a véleményetek? Menettulajdonság, fogasztás hogyan változik? A motor elbírja? Mert mondtak olyat is, hogy ilyen széles gumihoz kicsi ez a motor. c14se Nektek mi a véleményetek? Ti mit ajánlanátok? Köszi a segítséget!

Hát, ha 175-ről váltasz, akkor bizony meg fogod érezni. De én is 195/50/15-öt mondanék. Fogyi sokmindentől függ (felni, gumi, vezetési stílus), de kevesebb biztos nem lesz. Hogy mennyivel több az meg csak, akkor derül ki ha kipróbálod.

Link to comment
Megosztás:

Féktárcsa vastagságok:

236mm-es tárcsa:

Új korában 12.7mm

10.7mm-ig lehet felszabályozni

9.7mm-nél kuka

236mm-es hűtött tárcsa:

Új korában 20mm

18mm-ig lehet felszabályozni

17mm-nél kuka

256mm-es hűtött tárcsa:

Új korában 24mm

22mm-ig lehet felszabályozni

21mm-nél kuka

Szerintem mindketten tévedtek. Ha mégis én írnám rosszul, akkor előre elnézést kérek. A 236 mm-es tárcsából nem volt hűtött Astra F-hez. A 256 mm-es hűtött tárcsának volt két fajtája.

Az X16SZ (AT), C16SE, X16XEL és C18NZ típusokhoz 256 mm-es hűtött féktárcsa kellett, ezek valóban 20 mm vastagságúak voltak, és 17 mm-nél kerültek a kukába. Az X18XEL, X18XE és C20NE típusokhoz szintén a 256-os hűtött tárcsa kellett, ezek eredeti vastagsága viszont 24 mm volt (ahogy Tgabika is írta), és legkésőbb 21 mm-nél váltak csereéretté. A C14NZ, X14NZ, X16SZ (MT) és C16NZ típusokhoz kellett a 236 mm-es "sima" tárcsa (12,7 mm új korában, 9,7 mm csereéretten).

A fenti adatok tehát biztosan helytállók, de szerintem a 236-os tárcsának nincs hűtött változata, hanem a 256-os hűtöttnek van két típusa.

Link to comment
Megosztás:

Tuti hogy van 236-os hűtött tárcsa, de mivel a méretadatait a Calibra/Vectra "Így csináld..." könyvből néztem ki, így fogalmam sincs hogy milyen motorral szerelt Astrában volt, mert erre az a könyv nem tér ki...

Gepárd X14XE-jén 236 hűtött volt.De pl. az Én X16XEL-emen már 256 hűtött van. De talán már az 1.6Si-ken is 256 volt/van......

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mindketten tévedtek. Ha mégis én írnám rosszul, akkor előre elnézést kérek. A 236 mm-es tárcsából nem volt hűtött Astra F-hez. A 256 mm-es hűtött tárcsának volt két fajtája.

Az X16SZ (AT), C16SE, X16XEL és C18NZ típusokhoz 256 mm-es hűtött féktárcsa kellett, ezek valóban 20 mm vastagságúak voltak, és 17 mm-nél kerültek a kukába. Az X18XEL, X18XE és C20NE típusokhoz szintén a 256-os hűtött tárcsa kellett, ezek eredeti vastagsága viszont 24 mm volt (ahogy Tgabika is írta), és legkésőbb 21 mm-nél váltak csereéretté. A C14NZ, X14NZ, X16SZ (MT) és C16NZ típusokhoz kellett a 236 mm-es "sima" tárcsa (12,7 mm új korában, 9,7 mm csereéretten).

A fenti adatok tehát biztosan helytállók, de szerintem a 236-os tárcsának nincs hűtött változata, hanem a 256-os hűtöttnek van két típusa.

Hát ezt nem jól tudod :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem csak a korai C14NZ-k esetében volt esetleg 236-os sima tárcsa(lásd Pjoc C14NZ-je),de pl az én 93-as gépemen(17DR) már 236-os hütött van.

Csak megerősíteni tudom.

Szintén ja.

Érzésem szerint motorteljesítmény, és kaszniváltozat függvénye a hűtött-nem hűtött tárcsa. Combi Fastrán még nem láttam elöl sima tárcsát.

Link to comment
Megosztás:

C16SE-re is 236 hűtöttet tudok.

Opelastras honnan vannak ezek az adatok?

Két német nyelvű, Opel Astra F szerelési kézikönyvben néztem utána. Elnézést mindenkitől, mert világos, hogy butaságot írtam (a 236-osnak is van hűtött változata benzines F-nél), de a fent idézett adatok szerepelnek mindkét kézikönyvben. Két különböző, több kiadást megélt vaskos szakkönyvről van szó, nem holmi fércmunkáról. Nem gondolom, hogy elírásról vagy tévedésről lenne szó.

Link to comment
Megosztás:

Ismerem a fórumot köszi. :)

Ennyi erővel nem kellene sem motor, sem futómű, sem elektromos altopik Astra F-en belül.

De van itt három topik, amihez nem volt hozzászólás 1,5 éve. Azokra miért van szükség? Fékre lehetne év végéig egy tesztidőszak. Ha nem lesz hozzászólás be kell zárni, ha lesz maradhatna. Szerintem. :)

Link to comment
Megosztás:

Ami 97-es kiadású.

És igen, a 256-os tárcsában van 2 méret is vastagságra.

Tudtommal mindegyik méretből 2 fajta van. Az enyémen pl. 236-os sima van (12.7mm) a Caravanon (17DR) meg 236-os hűtött (20mm), viszont a 16-szelepes motorú kocsikon a hűtött tárcsa 24mm vastag ("Így csináld..." 182.old. ).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.