Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Ugyanolyan mint a gyári acélfelnié.

Köszi a választ.

Ez már nagy lustaságra vall nálam hogy a neten kérdezek meg ilyesmit, :) amikor csak 15 lépést kellett volna menni és jobban megnézni azt az alu felnit.

Az zavart meg hogy egyszer raktam fel Cromodora alut és ahoz viszont hosszabb csavar kellet mint amilyen az acél felnihez volt, bár az nem Opel volt.

Mégegyszer köszi.

Link to comment
Megosztás:

Az zavart meg hogy egyszer raktam fel Cromodora alut és ahoz viszont hosszabb csavar kellet mint amilyen az acél felnihez volt, bár az nem Opel volt.

Mégegyszer köszi.

Nincs mit, tényleg sok felni van, amihez hosszabb csavar kell, vagy másmilyen kúpfej, de az opel 15-ös

felnikhez mindegyikhez ugyanolyan csavarok kellenek, mint a lemezhez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.4Si (95-ös) Astrám van. 100-110 felett berázza a kormányt. Centírozással, gondolom ezt meg lehet oldani.

Viszont főleg nagy sebességről (80 felett) történő fékezésnél is berázza, amíg le nem lassul kb. 40-re, sőt mintha a kocsit is rázná.

Fékezésnél is lehet a centírozás hibája a rázás, vagy ez inkább már féktárcsak probléma lesz?

Van valakinek tapasztalata?

köszi,

Acc

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek hol lehet olcsón használt 15" -os lemez vagy öntvény felni kapni F astrához?

Midenki olyan 25e körül tudna. Olcsóbban nincs?

Szerintetek?

Előre is köszi!

Már a 25E is igen jól ár 4db alufelniért!

A lemezfelnik 4E körül mennek a bontóban!

Link to comment
Megosztás:

C14NZ-hez 236-os. Vastagságát nem tudom fejből de centi körül kell lennie.

Féktárcsa vastagságok:

236mm-es tárcsa:

Új korában 12.7mm

10.7mm-ig lehet felszabályozni

9.7mm-nél kuka

236mm-es hűtött tárcsa:

Új korában 20mm

18mm-ig lehet felszabályozni

17mm-nél kuka

256mm-es hűtött tárcsa:

Új korában 24mm

22mm-ig lehet felszabályozni

21mm-nél kuka

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Alufelnit szeretnék az autómra, egy ismerősöm 15" felnit 205/50-es gumival mondta. Nektek mi a véleményetek? Menettulajdonság, fogasztás hogyan változik? A motor elbírja? Mert mondtak olyat is, hogy ilyen széles gumihoz kicsi ez a motor. c14se Nektek mi a véleményetek? Ti mit ajánlanátok? Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Alufelnit szeretnék az autómra, egy ismerősöm 15" felnit 205/50-es gumival mondta. Nektek mi a véleményetek? Menettulajdonság, fogasztás hogyan változik? A motor elbírja? Mert mondtak olyat is, hogy ilyen széles gumihoz kicsi ez a motor. c14se Nektek mi a véleményetek? Ti mit ajánlanátok? Köszi a segítséget!

Hali.

Nekem 195/50R15 van, mást nem nagyon érzek változást, kicsit jobban megvezetik a nyomvájúk, ezért picivel jobban kell kapaszkodni a kormányba.

Nekem böven elég a 195/50

"szerintem" :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.