Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

:lol: :lol: :D

Ilyet sem mondtak még J0hnnynak. ;) :P

Ádikától megszoktuk már! :D

Egyébként tényleg kellene a cégemnek egy olyan ember, aki tudna végezni olyan számításokat, mellyel egy dízel motor átalakítása nem változna kisérleti üzemmé. :D

Na de ez már nagyon off, flameljetek tovább az olajokról. :D

Link to comment
Megosztás:

Ahogy János mondta, ezt ne itt folytassuk.

Végszóként annyit, hogy a befecskendezett üzemanyag mennyisége az maga a fogyasztás...és az függ a fordulatszámtól és a terheléstől.

Vége. :lol:

Ez oda-vissza hatás, de amivel szabályozod ezt az egészet dieselnél az a befecskendezett üzemanyag.

Link to comment
Megosztás:

195.000 km, 50 híján előzőleg 183 nál volt cserélve, tavaly májusban.

Valvoline Durablend 10W40, GM olajszűrő. benzinszűrő csere.

Ékszítárcsán húzott a mester egyet, plusz a csavart kicserélte mert a vezérléskor amit felrakott a másik az nem olyan minőségű volt amit ő elvárna.

Azóta nem sír az ékszíj, tárcsa marad valsz.

Link to comment
Megosztás:

Na ma meglestem az olajfogyasztásomat és 7000 km alatt megevett kb 3,5 decit az ELF nyálból...

Viszont szivárog a olajteknő tömítés... :-(

Következő olajcserekor leveszem, kitakarítom és új tömítéssel megy vissza...

Pasztát ne felejts el használni a tömítés mindkét oldalán, magában az új tömítés ritkán oldja meg a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Földön hagy már foltot?

Még nem hagy foltot...de egyre nagyobb a olajos rész a blokkon...

Én még ezért nem szántam el magam. :D

Még 3ezer kilométer és megcsinálom.

Pasztát ne felejts el használni a tömítés mindkét oldalán, magában az új tömítés ritkán oldja meg a problémát.

FBS-t gondoltam rákenni, miután zsír- és olajtalanítottam...

Link to comment
Megosztás:

Loctite 5910.

Ne ezen spórolj. Elég nagy szívás, ha újra le kell venni.

Én kentem alá-fölé, de mintha magán a parafán szivárogna átt az olaj. Pedig nem téptem túl alukarikás tömítés volt... :D Most cseréltem le a szelepfedél tömítést is, ott is úgy nézett ki a parafán jött átt az olaj, most gumitömítést kapott.

Link to comment
Megosztás:

Na ma meglestem az olajfogyasztásomat és 7000 km alatt megevett kb 3,5 decit az ELF nyálból...

Viszont szivárog a olajteknő tömítés... :-(

Következő olajcserekor leveszem, kitakarítom és új tömítéssel megy vissza...

Ne feledj a tömítésre + tömítőpasztát tenni a blokk oldalon, mert nélküle szivárogni fog! [Főleg a blokk összeillesztésénél!]

Link to comment
Megosztás:

Igen pasztát kötelező használni nem muszáj ilyen nagy ki-nyomosat venni van kis tubusos is feljebb asszem írták is. Mert a tömítések nem a legjobbak de ha együtt használod őket akkor gondod nem lesz vele, és ha már lent van a cucc mosd ki alaposan. :P

Én meg ha leveszem a kartert tömítés nélkül felragasztom... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.