Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Laci4!

Az olajhűtődből nem jött ki az a fél liter. :lol:

Úgyhogy most mixelt olajad van. :lol:

És eddig meg kijött? előző 2 cserénél belement a 4.5 liter.

Amúgy ezeken az új GSI-ken is van olajhűtő? Ahol a régieken látszik..(elöl lökös alatt) ott az enyémnél nem látom.. vagy csak vak voltam :shock:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

15000 km-enként cserélem az olajat de 5000km-ént szoktam megnézni mindig 1literrel kell feltőltenem.szerintetek nem sok ez ennyi kilóméter után?1.4-es 16 szelepes.

Azért egy kicsit sűrűbben is ránézhetnél, mert 1L eléggé szélsőséges érték.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

15000 km-enként cserélem az olajat de 5000km-ént szoktam megnézni mindig 1literrel kell feltőltenem.szerintetek nem sok ez ennyi kilóméter után?1.4-es 16 szelepes.

Csatlakozom az elöttem szólókhoz, az elég soknak tűnik.

Enyémből nem fogy mérhető mennyisét 10e után. Fene érti. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pjoc!

Vidékre van postai utánvétes küldés, ami kb. 1500 HUF plusz költség.

De ha leszel Soltvadkerten, akkor tudok vinni is.

Köszi, a Soltvadkertről valószínűleg lecsúsztam, mert csak holnap tudom meg a hétvégi programot!

:lol: Holnap meg már nem lehet fizetni :lol: :lol: ...... :shock: egy napra sem lehet már holnap fizetni, ha mégis úgy alakul??? :roll:

Link to comment
Megosztás:

az elmult 47 oldalon keresztül csak elbizonytalanitani sikerült szerintem egymást :lol: :lol:

nekem pl fogalmam sincs most milyet öntsek bele :?

most -a elozo tulaj legalábbis ezt modja- 5w40 van benne de ez valszeg 10w40re cserélődik.....(nem)kicsit csattognak a hidrotőkék a mostani cuccal

Link to comment
Megosztás:

az elmult 47 oldalon keresztül csak elbizonytalanitani sikerült szerintem egymást :lol: :lol:

nekem pl fogalmam sincs most milyet öntsek bele :?

most -a elozo tulaj legalábbis ezt modja- 5w40 van benne de ez valszeg 10w40re cserélődik.....(nem)kicsit csattognak a hidrotőkék a mostani cuccal

Ezzel én is így voltam :lol:

De egy tuti volt nekem, hogy én 5W40 et rakok bele. Még nics nagyon szétkopva a motor.. Végül mikor lementem olajcserés srácokhoz, elszált az agyam, és a gatyám is otthagytam, de kapott 5W60 olajat.

Ez mondjuk már túlzás, de szeretem a kis vasam :lol:

Most fizuig nem eszek :lol:

Link to comment
Megosztás:

az elmult 47 oldalon keresztül csak elbizonytalanitani sikerült szerintem egymást :lol: :lol:

nekem pl fogalmam sincs most milyet öntsek bele :?

most -a elozo tulaj legalábbis ezt modja- 5w40 van benne de ez valszeg 10w40re cserélődik.....(nem)kicsit csattognak a hidrotőkék a mostani cuccal

Új 16 szelepes motorokba 5W (0W), kopottabb (100-120e km felett) 10W. Rövid utakra akár-e felett is 5W, de valószínűleg jobban fogja enni. Új gépekbe (euro 3/4) ha nem hajtod 30, 40; C,X-be 40. Ha tolod neki akkor 60.

Típusba szinte mind1, de ismerten szar olajokat (mint pl. most az opel), vagy kevésbé ismerteket nem érdemes, mert 1-2 ezerrel drágábban van bizonyított, márkás(abb) olaj is. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.