Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Gondolom az elf sem rosszabb, ha az

mellett döntesz, akkor nálam tudsz ilyet rendelni.

http://www.opel16v.hu/metabond/elf2.htm

Én rendelnék is, csak egy kicsit távol vagyok tőled (BPest-Brassó).

Off

Ezért van az, hogy csak egy opel márkakereskedés van a közelemben, és ott már egyszer jártam. Lehetőleg nem szeretnék még egyszer odamenni. Mikor megvettem az autót, csak annyit tudtam az autókról, hogy ki kell cserélni a hajtómuszíjat. El is mentem opelékhez, nagy meglepetésemre sok magyart alkalmazottat találtam ott (ez Brassóban ritkaság). Miután megbütykölték az autot azóta valahol (a szíjat védő burkolat eltakarja) folyik a hüttővíz. Nem mindig, csak néha, és nem is nagyon. Kb. 2 liter folyt el 2-3 hónap alatt. Valamikor egy ismerősömmel neki kell álljunk szétszedni. Elegem volt a szervizekből.

Link to comment
Megosztás:

Én rendelnék is, csak egy kicsit távol vagyok tőled (BPest-Brassó).

Off

Ezért van az, hogy csak egy opel márkakereskedés van a közelemben, és ott már egyszer jártam. Lehetőleg nem szeretnék még egyszer odamenni. Mikor megvettem az autót, csak annyit tudtam az autókról, hogy ki kell cserélni a hajtómuszíjat. El is mentem opelékhez, nagy meglepetésemre sok magyart alkalmazottat találtam ott (ez Brassóban ritkaság). Miután megbütykölték az autot azóta valahol (a szíjat védő burkolat eltakarja) folyik a hüttővíz. Nem mindig, csak néha, és nem is nagyon. Kb. 2 liter folyt el 2-3 hónap alatt. Valamikor egy ismerősömmel neki kell álljunk szétszedni. Elegem volt a szervizekből.

Ha jól látom, a tiéd egy 8V verzió, talán nem annyira nagy produkció lesz a vesz.műszíj lebontása, meg a vízpumpa cseréje.De minél előbb, annál jobb.Sztem.

Link to comment
Megosztás:

Én rendelnék is, csak egy kicsit távol vagyok tőled (BPest-Brassó).

Off

Ezért van az, hogy csak egy opel márkakereskedés van a közelemben, és ott már egyszer jártam. Lehetőleg nem szeretnék még egyszer odamenni. Mikor megvettem az autót, csak annyit tudtam az autókról, hogy ki kell cserélni a hajtómuszíjat. El is mentem opelékhez, nagy meglepetésemre sok magyart alkalmazottat találtam ott (ez Brassóban ritkaság). Miután megbütykölték az autot azóta valahol (a szíjat védő burkolat eltakarja) folyik a hüttővíz. Nem mindig, csak néha, és nem is nagyon. Kb. 2 liter folyt el 2-3 hónap alatt. Valamikor egy ismerősömmel neki kell álljunk szétszedni. Elegem volt a szervizekből.

Megnézem Vásárhelyen a jövő héten ... itt lehet, hogy kapok.

Nem alakítunk egy erdélyi szekciót?

Link to comment
Megosztás:

Megnézem Vásárhelyen a jövő héten ... itt lehet, hogy kapok.

Nem alakítunk egy erdélyi szekciót?

Köszi az ajánlatot, de Vásárhelyen is ugyanaz az opel cég van. Más kereskedésben pedig nem kapsz. Megnéztem 5 külömböző helyen. :lol:

Az erdélyi szekciót hogyan gondolod? Meghivjuk Gabit és még egy párat, hogy legyen ki válaszoljon a kérdésekre?

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi az ajánlatot, de Vásárhelyen is ugyanaz az opel cég van. Más kereskedésben pedig nem kapsz. Megnéztem 5 külömböző helyen. :lol:

Az erdélyi szekciót hogyan gondolod? Meghivjuk Gabit és még egy párat, hogy legyen ki válaszoljon a kérdésekre?

:lol:

Álítolag van egy bolt itt (én még nem láttam) ahol lehet Opel motorolajat kapni. Megnézem hétfőn vagy kedden, hátha váltóolaj is van. De miért kell lecseréld?

Link to comment
Megosztás:

De miért csak miután ők hozzanyúltak? És ha láttak, hogy el van kopva, akkor szólhattak volna, hogy ki kéne cserélni.

Belelátni ők sem látnak, megspanolták a vez szíjjat és a picit lógó víz szivattyú elkezdett cseperészni. Ezért mondják az okosok hogy komplett csere, de én sem cseréltem, kop, kop, kop, :lol:

Link to comment
Megosztás:

Belelátni ők sem látnak, megspanolták a vez szíjjat és a picit lógó víz szivattyú elkezdett cseperészni. Ezért mondják az okosok hogy komplett csere, de én sem cseréltem, kop, kop, kop, :lol:

Én igen,és nem bántam meg,mert a régi már a végét járta!

Link to comment
Megosztás:

Ezért mondják az okosok hogy komplett csere,

ha beledszólhatok.... :roll:

viszont amikor a nagyokos meg azt mondja hogy cseréljé vizpumpát, mert megkíméled magad a szopástól, akkor meg az megy a fórumon, hogy az a kurv@ szervizes egy kötshög, és át akart szabni, mert mért kéne kicserélni, mikor jó az még???

ez tipikusan az, amikor van sapka, vagy nincs sapka..... :?

Link to comment
Megosztás:

Milyen oléj volt az? Mertmivel a gyári csere periódus 15ekm, szal 11e alatt nem kellene ilyennek lennie. Hacsak nem vmi szutyok, vagy esetleg nem versenyzel a géppel. :lol:

Opel 10W40 .. :?

És néha azért "kapott".. ebben az olajban volt egynéhány gyorsulási,1-2 városi pörgetős kergetősdi,meg pár 2/ás 200-220as gyaloggalop is :wink: :oops: 8)

Link to comment
Megosztás:

ha beledszólhatok.... :roll:

viszont amikor a nagyokos meg azt mondja hogy cseréljé vizpumpát, mert megkíméled magad a szopástól, akkor meg az megy a fórumon, hogy az a kurv@ szervizes egy kötshög, és át akart szabni, mert mért kéne kicserélni, mikor jó az még???

ez tipikusan az, amikor van sapka, vagy nincs sapka..... :?

Én ezzel úgy voltam,hogy sok-sok kiadni egyszerre a lovét,de én nyugodtan autózom utána,nem azt sasolom napról napra mikor folyik!Ha eladásra menne az autó lehet hogy én is sz*rnék a nulláslisztbe! :lol:

Link to comment
Megosztás:

ha beledszólhatok.... :roll:

viszont amikor a nagyokos meg azt mondja hogy cseréljé vizpumpát, mert megkíméled magad a szopástól, akkor meg az megy a fórumon, hogy az a kurv@ szervizes egy kötshög, és át akart szabni, mert mért kéne kicserélni, mikor jó az még???

ez tipikusan az, amikor van sapka, vagy nincs sapka..... :?

Elvileg mikor kellene cserélni egy vízpumpát? 120 000 km?

Link to comment
Megosztás:

Opel 10W40 .. :?

És néha azért "kapott".. ebben az olajban volt egynéhány gyorsulási,1-2 városi pörgetős kergetősdi,meg pár 2/ás 200-220as gyaloggalop is :wink: :oops: 8)

Azé GSi-be nem ilyen szutyok olajat tennék, de hát nem az én autóm sajna. :lol:

Vízpumpához: 60ekm a csere periódusa. Én is inkább kicseréltetek mindent, de legalább nyugodt vok, h nem fog otthagyni vhol. Nem akkora összeg, h ezen spóroljak.

Link to comment
Megosztás:

Álítolag van egy bolt itt (én még nem láttam) ahol lehet Opel motorolajat kapni. Megnézem hétfőn vagy kedden, hátha váltóolaj is van. De miért kell lecseréld?

Mivel nem én vagyog az első tulajdonosa – még romániaban sem –, nem tudhatom, hogy mi van benne, ezért gondoltam, hogy nem árt ha kicserélem. :?:

Link to comment
Megosztás:

ha beledszólhatok.... :roll:

viszont amikor a nagyokos meg azt mondja hogy cseréljé vizpumpát, mert megkíméled magad a szopástól, akkor meg az megy a fórumon, hogy az a kurv@ szervizes egy kötshög, és át akart szabni, mert mért kéne kicserélni, mikor jó az még???

ez tipikusan az, amikor van sapka, vagy nincs sapka..... :?

Ha nekem a szervizben valaki mondta volna, hogy ajánlatos a vizpumpát is kicserélni, akkor nem modtam volna azt, hogy nem, mivel nem szeretném elcseszni az autót.

Link to comment
Megosztás:

ha beledszólhatok.... :roll:

viszont amikor a nagyokos meg azt mondja hogy cseréljé vizpumpát, mert megkíméled magad a szopástól, akkor meg az megy a fórumon, hogy az a kurv@ szervizes egy kötshög, és át akart szabni, mert mért kéne kicserélni, mikor jó az még???

ez tipikusan az, amikor van sapka, vagy nincs sapka..... :?

Másnak én is javaslom a vízpumpa cserét, és dönt kő csere vagy nem kő. Mind kettőnek megvan az előnye mindkét részről.

Link to comment
Megosztás:

Azé GSi-be nem ilyen szutyok olajat tennék, de hát nem az én autóm sajna. :lol:

Vízpumpához: 60ekm a csere periódusa. Én is inkább kicseréltetek mindent, de legalább nyugodt vok, h nem fog otthagyni vhol. Nem akkora összeg, h ezen spóroljak.

Akkoriban amikor még cseréltem, az a hír járta itten,h frankó az opel olaj :? (10w40 meg pénzszüke miatt törpént. de most kárpótóltam a kicsikémet, mégha ugyanúgy nincs zsetonom ) :lol: 8)

Vízpumpa. én is cseréltettem a vezműszíjjal együtt,mert nem akartam 10e kmer múlva visszamenni, vagy rosszabb esetben egy beálló pumpa miatt újra cserélni a vezérlést, esetleg motorgenerált végrehajtani..

Link to comment
Megosztás:

Viszont amin elfilóztam.

Régen vettem az opel olajat. az elvileg 5literes adag.

Namármost úgy tudtam(mondjuk ennek utánanézek) hogy a c20xe mocikba 4.5 liter olaj megy.

Az opel olajnál igy is volt.. mert kb. egy fél liter maradt a flakonban.

Most viszont, külön literes falkonból lett töltve, és elég volt a 4 liter. pont maxig van. Pedig rendesen le lett engedve, még sürített levegővel is ki lett fújva a betöltönél + nivónál.

Azóta beletettem már vagy 200kmert minimum és még mindig max. tehát nem is az hogy nem állt be akkor a szint..

Furi.. összement a motorom? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.