Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ezt mire is alapozod?

Haverom OFF autójában Én szolgáltatom az olajat már évek óta mivel Metás munkatárs vagyok és ugyanaz az autó, ugyanolyan körülmények közt (4 évesen és közel 30 ezer km-el a kijelzőn) az utóbbi 2 rend Metát eszi mint a cukrot és egyre több vásárló jön ezzel a panasszal. Az meg lehetetlen, hogy mindenkinek egyszerre omlana meg az autója....

Link to comment
Megosztás:

Haverom OFF autójában Én szolgáltatom az olajat már évek óta mivel Metás munkatárs vagyok és ugyanaz az autó, ugyanolyan körülmények közt (4 évesen és közel 30 ezer km-el a kijelzőn) az utóbbi 2 rend Metát eszi mint a cukrot és egyre több vásárló jön ezzel a panasszal. Az meg lehetetlen, hogy mindenkinek egyszerre omlana meg az autója....

Nagyon kiváncsi vagyok ennek a történetnek a végére, én 2 éve Metával járok, s X16XEL létére nem nyúlt hozzá eddig. De mástól hallottam, többet enne Metabondból mint egyebekből és azért nem jár vele. Az ilyet felírtam a Meta-gyalázók listájára.

Azt kell még tudni, hogy nagy a valószínűsége, ugyanattól a "főforgalmazótól" származó Metával járok mint amiről te is beszélsz :) tehát nem tudom hová tenni a dolgot :D

(PS: ha pedig valamikor le kell mondanom róla, bizti én is a Valvoline-t választom, az már bizonyított, csak drága :) )

Link to comment
Megosztás:

Nagyon kiváncsi vagyok ennek a történetnek a végére, én 2 éve Metával járok, s X16XEL létére nem nyúlt hozzá eddig. De mástól hallottam, többet enne Metabondból mint egyebekből és azért nem jár vele. Az ilyet felírtam a Meta-gyalázók listájára.

Azt kell még tudni, hogy nagy a valószínűsége, ugyanattól a "főforgalmazótól" származó Metával járok mint amiről te is beszélsz :) tehát nem tudom hová tenni a dolgot :D

(PS: ha pedig valamikor le kell mondanom róla, bizti én is a Valvoline-t választom, az már bizonyított, csak drága :) )

Ha most azt mondom, hogy nem szabad sajnálni a pénzt az olajra stb akkor el leszek küldve másfele fórumozni mint a dízelben, de ennek ellenére tartom magam ahhoz, hogy sokszor pár ezres tételben való spórlás többe kerül majd valamikor. Az F-be előszeretettel használtam a Metát (akkoriban nem volt panasz rá) az újba pedig Valvolinet tettem. Ez biztos holland forrásból van, a Castrolt pl. Bulgáriában töltik ésígytovább...

Link to comment
Megosztás:

Megelégeltem a hidegen kerepelő hidrotőkék hangját, amik azóta csinálták ezt, hogy Castrol Magnatec (10W40) olaj került a motorba (úgy kaptam), úgyhogy ma reggel kapott Metabond Speed 10w40-et, és igen jól hallható a különbség, sokkal csendesebb lett a motor. A Castrol nálam eléggé leszerepelt.

Ugye - ugye? :)

Én 2006 május 15.-e óta csak ezt használom.... :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem vagyok márkahű típus ebből a szempontból, most Valvoline van benne, semmi baj nem volt vele, jól teljesített arra, amire kellett. (Egyszer mocsok módon meg lett hajtva a gép, akkor utána reggeli hidegindításnál párszor kerregett, de nem volt lehetőségem semmit sem csinálni vele, aztán elmúlt 1-2 nap alatt.) Most Shell lesz benne, ilyet tudtam szerezni. Legközelebb meg ami lesz. Számomra ha motorolaj, jó bele, és nem szutyok minőségű, akkor mindegy.

Az olajakat sem jó nagyon gyakran cserélgetni...mármint a típust. :D

Link to comment
Megosztás:

Most néztem olajszintet, és pótoltam a hiányt.

5000 km --> 1,5-2 liter olaj (GM10W40) (persze ezt nem most egyszerre kellett utántölteni :D )

Ez nagyon sok?

Egyébként érdekes, hogy most nagyon a MIN közelében volt a szint, de a visszajlezőm még nem jelzett...

Link to comment
Megosztás:

Most néztem olajszintet, és pótoltam a hiányt.

5000 km --> 1,5-2 liter olaj (GM10W40) (persze ezt nem most egyszerre kellett utántölteni :D )

Ez nagyon sok?

Egyébként érdekes, hogy most nagyon a MIN közelében volt a szint, de a visszajlezőm még nem jelzett...

Nem sok ahhoz képest, hogy a duplája a gyárilag megadottnak. :)

Link to comment
Megosztás:

Most néztem olajszintet, és pótoltam a hiányt.

5000 km --> 1,5-2 liter olaj (GM10W40) (persze ezt nem most egyszerre kellett utántölteni :) )

Ez nagyon sok?

Egyébként érdekes, hogy most nagyon a MIN közelében volt a szint, de a visszajlezőm még nem jelzett...

Jóval a min alatt fog mutatni, mikor az olajnyomás jelezni fog. :) Jellemzően erős jobbos kanyarokban kezd el jelezgetni. :D

Nem sok ahhoz képest, hogy a duplája a gyárilag megadottnak. :D

1 liter / 1000km a megadott. Ennek mióta a duplája az 5000km/1,5-2 liter? :P

Link to comment
Megosztás:

Jóval a min alatt fog mutatni, mikor az olajnyomás jelezni fog. :) Jellemzően erős jobbos kanyarokban kezd el jelezgetni. :D

1 liter / 1000km a megadott. Ennek mióta a duplája az 5000km/1,5-2 liter? :)

Akkor most kinek van igaza? :D

Gyorsan döntsétek el, mert mindjárt kezdek felöltözni, és kimegyek meggyűrűzöm :P Persze fölöslegesen nem akarom :D

Link to comment
Megosztás:

Most néztem olajszintet, és pótoltam a hiányt.

5000 km --> 1,5-2 liter olaj (GM10W40) (persze ezt nem most egyszerre kellett utántölteni :D )

Ez nagyon sok?

Egyébként érdekes, hogy most nagyon a MIN közelében volt a szint, de a visszajlezőm még nem jelzett...

Mikor az elkezd jelezni egy tempós jobbosban, a nívó már nem ér bele :)

Link to comment
Megosztás:

Ha most azt mondom, hogy nem szabad sajnálni a pénzt az olajra stb akkor el leszek küldve másfele fórumozni mint a dízelben, de ennek ellenére tartom magam ahhoz, hogy sokszor pár ezres tételben való spórlás többe kerül majd valamikor. Az F-be előszeretettel használtam a Metát (akkoriban nem volt panasz rá) az újba pedig Valvolinet tettem. Ez biztos holland forrásból van, a Castrolt pl. Bulgáriában töltik ésígytovább...

:D :)

Ne hagyd magad. :)

Link to comment
Megosztás:

Én is Valvolinet tettem az újba. Nemszép ezt mondani de szerintem kijelenthetjük, hogy a Metabond sem a régi.... :)

:D Ezzel most kicsit lelomboztál. Épp azon törtem a fejem, hogy kipróbálom a metát, (havonta 1× bejárunk az Angyal utcába, így nem nagy kunszt beszerezni) de ez elvette a kedvem. Most nekem is valvoline van benne, és eddig 1 lityit öntöttem + bele. 7000-nél jár, úgy néz ki kitart a cseréig, még most is fél fölött van a szint. Castrolból elfogyott még 1 liter + :) Úgy látszik megjavult a motorom...... :D

Link to comment
Megosztás:

:P Ezzel most kicsit lelomboztál. Épp azon törtem a fejem, hogy kipróbálom a metát, (havonta 1× bejárunk az Angyal utcába, így nem nagy kunszt beszerezni) de ez elvette a kedvem. Most nekem is valvoline van benne, és eddig 1 lityit öntöttem + bele. 7000-nél jár, úgy néz ki kitart a cseréig, még most is fél fölött van a szint. Castrolból elfogyott még 1 liter + :) Úgy látszik megjavult a motorom...... :D

Nyugi, nekem is bőven bekajálja az 1 liter 10 ezer alatt. Mindenféla olajból :)

Viszont hihetetlenül könnyen indul hidegben is, keveset fogyaszt, nem füstöl, nem úgy néz ki, mintha komoly baja lenne :D

Link to comment
Megosztás:

Egyre jobban hajlok rá, hogy következő cserénél hűtlen leszek a GM-hez. Eddig a Castrol-lal kezdtem szipatizálni, most meg kezditek itt sztárolni a Valvoline-t. Hát ki tud rajtatok eligazodni?

Metabondot töltenék én, ha tudnám, hogy hol lehet venni a közelben... :D Bár most van nagyobb baja is a kocsinak (motornak). :)

Link to comment
Megosztás:

Castrolból 2 litert evett meg , valvoline-ból csak 1-et.

Nyugi, nekem is bőven bekajálja az 1 liter 10 ezer alatt. Mindenféla olajból :)

Viszont hihetetlenül könnyen indul hidegben is, keveset fogyaszt, nem füstöl, nem úgy néz ki, mintha komoly baja lenne :)

Ezért fetreng az előmelegítőm a garázsban, ahelyett, hogy az autóban tenné a dolgát..... :D

Link to comment
Megosztás:

Figyelj. A GM-nél jobb a Castrol. :) Ez tapasztalat, de kipróbálom én is a metát már. :) Igaz még marhamessze van az olajcsere ideje, de van egy érzésem, hogy hamarabb lesz leengedve, mint terveztem. :D

Én még csak a GM-et használtam, és igazából nincs rá panaszom, sőt azt lehet a legkedvezőbb áron megkapni. De kíváncsi vagyok, miben mások a többiek, és tényleg van-e érezhető hatása.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.