Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Igazából azt mondják jó olajnak, ami sötétedik, mert ugye lebegtetve tartja a szennyeződéseket, kormot, kokszot, stb. Persze ha van mit lebegtetnie. De azért valjuk be, ezek az autók amikról beszélünk nem mai gyerekek, és a legtöbbjük nem az első tulajnál van, tehát nem tudtunk az első kilómétertől vigyázzni rá, ezért talán ki lehet jelenteni, hogy bellüről tiszta motor nálunk csak elméletben létezik, egy-két kivétellel. A motormosó szerintem meg tiszta motornál minek, dzsuvás olajsárosnál, meg valszeg csak ront a helyzeten. Persze biztos van olyan amikor pont a mosó takarítja ki az eltömődött olajjáratot, de nem hiszem hogy ez a jellemző. Az összes tömítést, szimeringet O-gyűrűt cserélni a motoron meg szerintem egyszerűen nem éri meg ilyen korú kocsin, ha amúgy nincs vele gond, nem ereszt...stb.

Kicsit meddő már ez a vita, nem? Én amióta megvan az autóm, minden olajcserénél használom motoröblítőt. Negatív elváltozást egyáltalán nem tapasztaltam. Az olaj "csak" a szelepfedél tömítésnél ereszt, de az tuti nem az öblítőtől van. bele nem látok a motorba, így nem tudom ott okoz-e bármilyen elváltozást. Kompresszitó még soha nem mértem se olajcsere előtt sem utánna, de mivel egész kultúráltan jár a motorom, így úgy gondolom ártani nem ártok az öblítővel, és én is osztom amit más is írt, hogy bajmegelőzésre/karbantartásra szerintem alkalmas.

Ez persze megint egy szubjektív vélemény volt.

Link to comment
Megosztás:

Rákerestem a gyári GM váltóolajra, de nem találtam...

bárdi honlapján ( innen szoktam rendelni, bár szerelő haveromnak van bővített programja) castrol-taf-x 75W90 es olajat ajánl. Több oldalt végignézve sem találtam gyári GM váltóolajat.

Link to comment
Megosztás:

Visszavonom!

Nem jó helyen kerestem!

Rákerestem a gyári GM váltóolajra, de nem találtam...

bárdi honlapján ( innen szoktam rendelni, bár szerelő haveromnak van bővített programja) castrol-taf-x 75W90 es olajat ajánl. Több oldalt végignézve sem találtam gyári GM váltóolajat.

Link to comment
Megosztás:

Ha már egyszer úgyis leveszed akkor most pont tudsz is rakni bele. Én is gondolkodok rajta, csak egy aggályom van, hogy egy csomószor túrtam már vele a földet, ha teszek oda csavart még kitépném. :D

Az motorolaj deknije lejjebb van nem ? Amúgy én tegnap mentem át egy elütött vaddisznón. :) Szerencsére nagy baj nem lett...

Link to comment
Megosztás:

Kicsit meddő már ez a vita, nem? Én amióta megvan az autóm, minden olajcserénél használom motoröblítőt. Negatív elváltozást egyáltalán nem tapasztaltam. Az olaj "csak" a szelepfedél tömítésnél ereszt, de az tuti nem az öblítőtől van. bele nem látok a motorba, így nem tudom ott okoz-e bármilyen elváltozást. Kompresszitó még soha nem mértem se olajcsere előtt sem utánna, de mivel egész kultúráltan jár a motorom, így úgy gondolom ártani nem ártok az öblítővel, és én is osztom amit más is írt, hogy bajmegelőzésre/karbantartásra szerintem alkalmas.

Ez persze megint egy szubjektív vélemény volt.

Lehet meddő, de nem vitázunk, csak a véleményeket osztjuk meg a többiekkel. :D

Az motorolaj deknije lejjebb van nem ? Amúgy én tegnap mentem át egy elütött vaddisznón. :) Szerencsére nagy baj nem lett...

Szerintem is lejjebb van, de ezen is látom karcolásnyomokat , lehet valami vakondtúrást kaptam el. Az agyarát elhoztad? :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet meddő, de nem vitázunk, csak a véleményeket osztjuk meg a többiekkel. :D

Szerintem is lejjebb van, de ezen is látom karcolásnyomokat , lehet valami vakondtúrást kaptam el. Az agyarát elhoztad? :)

Nem is arra gondoltam, hogy fölösleges eszmecsere, hanem, hogy úgysem fogjuk tudni eldönteni egyértelműen, hogy hasznos-e, káros-e vagy semmi hatása. De persze én is kíváncsi vagyok mások véleményére és én is szívesen osztom meg a magamét másokkal. :)

Link to comment
Megosztás:

Attól hogy a te motorod kopott tiszta kosz belülről attól a másé lehet kevésbé kopott és nincs annyi lerakódás benne. Remélem nem veszed sertésnek! Nekem kb olyan 100-200km után kell kezd el változni a színe!

Azt mondjuk aláírom, hogy majdnem bontatlan még a motor az enyémben. :D Az is igaz, hogy a dízel motorok hamarabb koszolják. Az én tapasztalatom az, hogy koromfekete olaj jön ki, majd a frisset beletöltve első indítás után is már fekete, de nem annyira, mint a régi, leengedett.

Link to comment
Megosztás:

IDÉZET(ambruzsg @ 2011-01-02 - 21:24) :

oldószer (jobbára kerozin) meg felületaktív anyagok vannak benne.

Gyakorlatilag oldószert csinálsz a motorolajból vele, aminek valószínűleg a kenőképessége is romlik ettől a beavatkozástól, nyilván ezért kell a motorból pár perc szigorúan alapjárati pöfögés után leengedni.

Amúgy nekem objektív módon bizonyított a cucc (kompresszió mérés). A tényeknek meg szeretek hinni...

A másik teszt (ez már nem annyira objektív) az az volt hogy a motormosás után beöntött friss olaj 30km után sárga volt még.

A motormosás nélküli olajcserekor ugyanezen táv (szüleim aknás garázsa - lakásunk...) után már látványosan szürke volt az olaj.

A motormosó gyönyörűen kikapta a retket a blokkból...

De persze mindenki azt tesz amit szeretne (a blokkba is) illetve abban hisz amiben szeretne!

Ámen!

Remélem ez nem csak én szememet szúrja, srácok. :D

Namármost melyik részével van probléma? :)

Ha sértegetni akartad a traktorost mert örül hogy 30km alatt nem totál fekete az olaj akkor kikérem magamnak az összes kerregő kartárs nevében :)

Link to comment
Megosztás:

Namármost melyik részével van probléma? :)

Ha sértegetni akartad a traktorost mert örül hogy 30km alatt nem totál fekete az olaj akkor kikérem magamnak az összes kerregő kartárs nevében :)

Azzal, hogy sárga. A cégesem még újkorában is már fekete olajjal rendelkezett.. :D

Link to comment
Megosztás:

Azzal, hogy sárga. A cégesem még újkorában is már fekete olajjal rendelkezett.. :D

hjaaa :)

értem

amúgy engem is meglepett hogy milyen feltűnően szép volt az olaj...

300km-en belül 2 olajcsere volt mindegyik előtte motormosóval gyűrűfelszabadítás végett...

A második mosás után annyira nem maradt benne korom, hogy 30km alatt még nem gyűlt össze egy olajfeketítő mennyiség.

Aztán persze hamar behozta a lemaradást :)

Csodák ugye azért nincsenek...

amúgy az olajfogyással határozottan elégedett vagyok, olajcsere óta 5000km-t mentem és a nívószint a teléről kb félig ment le.

(turbós kerregőtől ez asszem nem is rossz...)

Link to comment
Megosztás:

Megelégeltem a hidegen kerepelő hidrotőkék hangját, amik azóta csinálták ezt, hogy Castrol Magnatec (10W40) olaj került a motorba (úgy kaptam), úgyhogy ma reggel kapott Metabond Speed 10w40-et, és igen jól hallható a különbség, sokkal csendesebb lett a motor. A Castrol nálam eléggé leszerepelt.

Link to comment
Megosztás:

A következő olajcseréhez én a castrolt néztem ki, de ezek után...

Megelégeltem a hidegen kerepelő hidrotőkék hangját, amik azóta csinálták ezt, hogy Castrol Magnatec (10W40) olaj került a motorba (úgy kaptam), úgyhogy ma reggel kapott Metabond Speed 10w40-et, és igen jól hallható a különbség, sokkal csendesebb lett a motor. A Castrol nálam eléggé leszerepelt.
Link to comment
Megosztás:

Megelégeltem a hidegen kerepelő hidrotőkék hangját, amik azóta csinálták ezt, hogy Castrol Magnatec (10W40) olaj került a motorba (úgy kaptam), úgyhogy ma reggel kapott Metabond Speed 10w40-et, és igen jól hallható a különbség, sokkal csendesebb lett a motor. A Castrol nálam eléggé leszerepelt.

A következő cserére már én is Repsollal, vagy Metával készülök :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem vagyok márkahű típus ebből a szempontból, most Valvoline van benne, semmi baj nem volt vele, jól teljesített arra, amire kellett. (Egyszer mocsok módon meg lett hajtva a gép, akkor utána reggeli hidegindításnál párszor kerregett, de nem volt lehetőségem semmit sem csinálni vele, aztán elmúlt 1-2 nap alatt.) Most Shell lesz benne, ilyet tudtam szerezni. Legközelebb meg ami lesz. Számomra ha motorolaj, jó bele, és nem szutyok minőségű, akkor mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.