Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

örülne neki, csak a pénztárcád nem :D

gondolom pl a turbónak mocskosul nem mindegy hogy -20-ban kap e rendes kenést.

egy 5W-s olaj meg hígabb -20-on mint a 10W-s.

az igazi a 0W40 lenne :)

aztán hogy mondjuk akár 300k km futás alatt számít e ez annyit hogy megérje? na ez egy másik kérdés....

Mondtad,hogy nem megy lejjebb a fogyid 4.7-nél,de a kollégák 4alatt is mértek már.

V-power dieselt próbáltad már,a drágábbat,azzal jó eséllyel 4alatt lennél,de a gumik minőségén is decik múlhatnak. Pl michelin energy saverrel -2dec átlag abroncshoz képest.

Jahogy az egy másik topic itt meg off,Bocsi! :o

Link to comment
Megosztás:

Faterom kocsijában is Castrol Magnatec 10W40 van csak a Diesel verzió, semmi probléma nincs vele, lehet egyszerűen csak véletlen egybeesésről lehet szó. én meg Edge 5W-40 használok és azzal sincs semmi gond, azért annyira nem rossz olaj a Castrol :o

Én szintén Castrol Edge 5W40 -et használok, semennyivel nem eszi jobban az Isuzu motor, mint a 10W40 et.

Link to comment
Megosztás:

Erősen azon gondolkozok, hogy olajat kellene váltani -több szempontból is, konkrétan 10w-40-ről 5w-40-re :o más kérdés mennyire díjazná a traktorblokk.. :D

Csak bátran. Azon kívül, hogy hidegben előbb felépül a kenés, mást nemigen fogsz tapasztalni.

Link to comment
Megosztás:

örülne neki, csak a pénztárcád nem :o

gondolom pl a turbónak mocskosul nem mindegy hogy -20-ban kap e rendes kenést.

egy 5W-s olaj meg hígabb -20-on mint a 10W-s.

az igazi a 0W40 lenne :D

aztán hogy mondjuk akár 300k km futás alatt számít e ez annyit hogy megérje? na ez egy másik kérdés....

A turbónak számít a legkevésbé, mert gondolom nem hajtod hidegen a motort.

Link to comment
Megosztás:

Mondtad,hogy nem megy lejjebb a fogyid 4.7-nél,de a kollégák 4alatt is mértek már.

V-power dieselt próbáltad már,a drágábbat,azzal jó eséllyel 4alatt lennél,de a gumik minőségén is decik múlhatnak. Pl michelin energy saverrel -2dec átlag abroncshoz képest.

Jahogy az egy másik topic itt meg off,Bocsi! :o

off: meglehetősen szkeptikus vagyok a csodaüzemanyagokkal kapcsolatban.... úgy kb parasztvakításnak tartom... on

Link to comment
Megosztás:

Én szintén Castrol Edge 5W40 -et használok, semennyivel nem eszi jobban az Isuzu motor, mint a 10W40 et.

mivel a melegoldali viszkozitasa ugyanaz a ket olajnak nem is illik többet ennie belőle

viszonylag rövid ideig tartozkodik a motor abban a homerseklet tartomanyban ahol ehetne belole (sztem)

Link to comment
Megosztás:

C14SE motorba milyen olajat érdemes belerakni, azt olvastam, hogy 10W40-est, de nem tudom milyen márkát válasszak.

Néztem a gyári GM-es olajat, van valakinek tapasztalata ilyennel kapcsolatban?

Köszi

Castrol Magnatec, Mobil1, Valvoline, Metabond. Ezek az ajánlottak, de GM-et semmiképp.

Link to comment
Megosztás:

Kéne csinálni gyíkba egy táblázatot, akármit, és amikor jönnek ezek a kérdések, csak rámutatunk a gyíkra! :D

Szerintetek a köv. olajcserénél milyen olajat tegyek bele? most 10w40 Valvoline van benne. Legközelebb is ez megy bele. Szerintetek? :o :D :)

Vagy a gyíkom tudja. :) :( :(

Link to comment
Megosztás:

örülne neki, csak a pénztárcád nem :(

Miből gondolod? :P Nem a semmiért merült fel az ötlet :D ábécédémegsatöbbifa nélkül jönne :o konkrétan ilyenről volna szó csak 60 literes hordósban :D

Szerintetek a köv. olajcserénél milyen olajat tegyek bele? most 10w40 Valvoline van benne. Legközelebb is ez megy bele. Szerintetek? :) :) :( Vagy a gyíkom tudja. :P :P ;)

Tegyél bele Mobilt.. :D

Link to comment
Megosztás:

Lassan itt a következő olajcserém ideje. Én castrol magnatec 10w40-et szoktam, de most elgondolkodtam, hogy 210e km környékén nem lenne-e hálásabb egy Valvoline maxlife-ért cserébe.

Tapasztalat, vélemény valakinek?

C16SE

335ezernél is hálás a castrolért :D (még hálásabb lenne ha meg is kapná már, de fizóig még várnia kell :o )

Ebben a kategóriában szerintem mindegy melyiket teszed bele, rendes olaj mindkettő :)

Link to comment
Megosztás:

Lassan itt a következő olajcserém ideje. Én castrol magnatec 10w40-et szoktam, de most elgondolkodtam, hogy 210e km környékén nem lenne-e hálásabb egy Valvoline maxlife-ért cserébe.

Tapasztalat, vélemény valakinek?

C16SE

Saját tapasztalat: Castrol 10w-40-től hidegen csattogtak pár mp-ig a hidrotőkék,kapott shell 5w-40-et és metabond m adalékot és hidegen teljesen megszűnt a csattogás.

Metabondot a castrolhoz is öntöttem,de hidegindításnál ugyanúgy csattogott.

A csattogás hidegen elvileg teljesen elfogadott dolog,nem számít hibának,de azért mégis jobb így.

Link to comment
Megosztás:

Lassan itt a következő olajcserém ideje. Én castrol magnatec 10w40-et szoktam, de most elgondolkodtam, hogy 210e km környékén nem lenne-e hálásabb egy Valvoline maxlife-ért cserébe.

Tapasztalat, vélemény valakinek?

C16SE

Abszolúte nem személyeskedésként írom, de ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy csak nem hiába találták fel a marketing szakmát. Számomra ezek az elnevezések semmit nem takarnak, ugyanazokat a szabványokat tudják, mint amelyiknek nincs a nevében egy melléknévvel egybekötött "élet" szócska. Persze lehet, hogy tévedek, hisz humanoidból vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Saját tapasztalat: Castrol 10w-40-től hidegen csattogtak pár mp-ig a hidrotőkék,kapott shell 5w-40-et és metabond m adalékot és hidegen teljesen megszűnt a csattogás.

Metabondot a castrolhoz is öntöttem,de hidegindításnál ugyanúgy csattogott.

A csattogás hidegen elvileg teljesen elfogadott dolog,nem számít hibának,de azért mégis jobb így.

Szerintem itt nem a metabondon van a hangsúly, hanem az 5w-40-en.

Link to comment
Megosztás:

Lassan itt a következő olajcserém ideje. Én castrol magnatec 10w40-et szoktam, de most elgondolkodtam, hogy 210e km környékén nem lenne-e hálásabb egy Valvoline maxlife-ért cserébe.

Tapasztalat, vélemény valakinek?

C16SE

Ugyanez a cipő. Valvo-ra cseréltem a castrolt. Eddigi tapasztalat: picit kevesebb fogy belőle....kb 5000 km-re eddig fél liter. Castrolból 1lityi már elment eddigre :o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.