Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Hát szerintem, amikor közvetlenül az olajcsere előtt öntesz ilyen nyákot bele, és jól megjáratod a motort (flakonon 20 percet vagy 20 km-t írnak), és kellőképpen felmelegszik az olaj ergó folyósabb lesz, majd rögtön leengeded, akkor nem sok szutykot hagyhat maga után, mert mind kiviszi magával. Mint amikor a vödörből csak simán kiöntöd a szutykos vizet, vagy előtte egy párszor megsergeted. Gondolom én...

Itt egy kicsit más a helyzet azért, ha megnézel egy robbantott ábrát te is beláthatod, hogy nem túl valós a megállapításod!

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem, amikor közvetlenül az olajcsere előtt öntesz ilyen nyákot bele, és jól megjáratod a motort (flakonon 20 percet vagy 20 km-t írnak), és kellőképpen felmelegszik az olaj ergó folyósabb lesz, majd rögtön leengeded, akkor nem sok szutykot hagyhat maga után, mert mind kiviszi magával. Mint amikor a vödörből csak simán kiöntöd a szutykos vizet, vagy előtte egy párszor megsergeted. Gondolom én...

A motorolaj leebgésben tartja a szennyeződéseket, legalábbis egy jó olaj ezt kellene, hogy tegye.

Nem igazán ajánlott ilyen szutykokkal felhígított motorrolajjal még menni is. Ez általában rá is van írva a flakonra. Álló helyzetben, magasabb fordulatszámon kell járatni a motort.

Link to comment
Megosztás:

A motorolaj leebgésben tartja a szennyeződéseket, legalábbis egy jó olaj ezt kellene, hogy tegye.

Nem igazán ajánlott ilyen szutykokkal felhígított motorrolajjal még menni is. Ez általában rá is van írva a flakonra. Álló helyzetben, magasabb fordulatszámon kell járatni a motort.

És várni a csodát. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábbi vélemények között olvastam pozitív hozzászólásokat a Vavoline topgard/durablend-ről. A maxlife-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ugyanis most 6400-ért láttam 4l-t. Nálam a 100E fölötti km már a számláló szerint is megvan, a valódi meg szerintem akár a kétszerese is lehet. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábbi vélemények között olvastam pozitív hozzászólásokat a Vavoline topgard/durablend-ről. A maxlife-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ugyanis most 6400-ért láttam 4l-t. Nálam a 100E fölötti km már a számláló szerint is megvan, a valódi meg szerintem akár a kétszerese is lehet. :-)

Az enyémbe most ez van....egyenlőre jól vizsgázik. Csere óta kb.2500-at mentem vele, egyenlőre nem hiányzik látható mennyiség belőle. Előtte Castrol Magnatec volt benne, abból bekajált + 1.5 lityit a periódus végére

Link to comment
Megosztás:

Az enyémbe most ez van....egyenlőre jól vizsgázik. Csere óta kb.2500-at mentem vele, egyenlőre nem hiányzik látható mennyiség belőle. Előtte Castrol Magnatec volt benne, abból bekajált + 1.5 lityit a periódus végére

Szerintem ebből is be fog :)

Nekem azelőtt az alap 10W40 (OEST volt egyébként), és a Valvoline Maxlife dieselből is megevett 1-1 litert 10 ezer km alatt.

És most az 5W40-es Castrol Edge Turbo Dieselből ránézésre ugyanannyi fogy, 2000 km alatt olyan másfél deci ment utánna.

Csak most hidegindításkor érezhetően előbb megjön az olajnyomás, és kevesebb ideig kelepel vele a motor. Szóval nem voltak hülyék azok, akik ezt az olajat írták elő ehhez a motorhoz.

Link to comment
Megosztás:

.........

Csak most hidegindításkor érezhetően előbb megjön az olajnyomás, és kevesebb ideig kelepel vele a motor. Szóval nem voltak hülyék azok, akik ezt az olajat írták elő ehhez a motorhoz.

Ezt én betudom a szűrőválasztásnak. Az előzőt autósboltban vettem, ezt meg a csergőnél.....ég és föld

Ki mikor ellenőriz olajszintet? :)

Melegen vagy hidegen?

Részemről meleg motornál, leállítás után 5-10 perccel.

Link to comment
Megosztás:

Ki mikor ellenőriz olajszintet? :)

Melegen vagy hidegen?

Hidegen is, éjszakai állás után (már ha sikerült nem 2 kerékkel a járdára állva helyet találni :D ) meg melegen 10-15 perc állás után is :D Hideget a hideggel meleget a meleggel nézegetem, aztán gyököt vonok, beszorzom héttel, elosztom 3.14-el és már kész is :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hidegen is, éjszakai állás után (már ha sikerült nem 2 kerékkel a járdára állva helyet találni :D ) meg melegen 10-15 perc állás után is :) Hideget a hideggel meleget a meleggel nézegetem, aztán gyököt vonok, beszorzom héttel, elosztom 3.14-el és már kész is ;) :D

Te sem vagy ép :D :D :D :P :D :P (nem sértésként írtam) :D

Link to comment
Megosztás:

Jóvan kis padavanok! :)

Mindenki írja be a 4-est és leülhettek! :D

Tulajdonképpen mindegy, hogy mikor nézed, csak az a lényeg, hogy következetes legyél.

Melegen többnek, hidegen pedig kevesebbnek mutatja magát a cucc.

Ha melegen a minimumon van, akkor hidegen az alá mehet, illetve fordítva. Ha a maximális olajszintre utazol, akkor azt ajánlatos melegen beállítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábbi vélemények között olvastam pozitív hozzászólásokat a Vavoline topgard/durablend-ről. A maxlife-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ugyanis most 6400-ért láttam 4l-t. Nálam a 100E fölötti km már a számláló szerint is megvan, a valódi meg szerintem akár a kétszerese is lehet. :-)

Szia!

Bár én csak most lettem Opel Astrra tulaj, de a vásárlást követően én Valvoline Maxlife-t tettem bele ( tekintettel hogy 267000 km-rel vettem meg X14NZ).

Másik olaj amin gondolkoztam Castrol GTX 15W-40 high milage. De a 10w-40 jobb lesz majd télen. Eddig 1000km-t tettem meg vele de még semmi, de nem i shiszem hogy kellene lennie vminek.

Ha továbbra is Valvoline-t szeretnél Szentendrén 5400 4L . Már más is feltette annak kis autósboltnak a címét. Korrektek, apám autójába is onnan veszem nagyon jó áron a márkás olajakat.

Üdv, Norbi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Bár én csak most lettem Opel Astrra tulaj, de a vásárlást követően én Valvoline Maxlife-t tettem bele ( tekintettel hogy 267000 km-rel vettem meg X14NZ).

Másik olaj amin gondolkoztam Castrol GTX 15W-40 high milage. De a 10w-40 jobb lesz majd télen. Eddig 1000km-t tettem meg vele de még semmi, de nem i shiszem hogy kellene lennie vminek.

Ha továbbra is Valvoline-t szeretnél Szentendrén 5400 4L . Már más is feltette annak kis autósboltnak a címét. Korrektek, apám autójába is onnan veszem nagyon jó áron a márkás olajakat.

Üdv, Norbi

:D :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Bár én csak most lettem Opel Astrra tulaj, de a vásárlást követően én Valvoline Maxlife-t tettem bele ( tekintettel hogy 267000 km-rel vettem meg X14NZ).

Másik olaj amin gondolkoztam Castrol GTX 15W-40 high milage. De a 10w-40 jobb lesz majd télen. Eddig 1000km-t tettem meg vele de még semmi, de nem i shiszem hogy kellene lennie vminek.

Ha továbbra is Valvoline-t szeretnél Szentendrén 5400 4L . Már más is feltette annak kis autósboltnak a címét. Korrektek, apám autójába is onnan veszem nagyon jó áron a márkás olajakat.

Üdv, Norbi

Ezt locsolom asszony pocokjába.....nem astrába való :D

Uppsz.....Dáw gyorsabb volt :)

Link to comment
Megosztás:

Én sem ezt vettem, csak a márkaszerviz is ezt tanácsolta volna.... nem hallgattam rájuk így lett 10W :D

Remélem jó döntés volt.

Jó. :D A 15W40-nek semmi értelme nincs benne. Ha bővebben érdekel, akkor lapozz vissza egy pár(tíz) oldalt, sokszor vergődtek már rajta a népek régebben :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.