Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Hát..én is szeretem az enyémet. Mégha a csövek keszekuszák is, meg a kábelek is.. :D És azaz olaj, hogy Total quartz 7000??Az milyen? Jó? Rossz? Valami tapasztalat? ilyen van 5 liter ilyenem..De nem akarom beleönteni, csak a castrol magnatecet. Legalábbis ha tudnám, hogy van olyan jó akkor lehet bele is önteném...de nemigazán akarok kavarni

Azt hiszem Öcsibácsi használ ilyet ^_^

Link to comment
Megosztás:

Mol benzinkúton ugyanazt az olajat amit a neten 3ezer/liter áron árulnak, ott 9900ft 1liter:) Dúrva.. Tuti megrohad nekik:D

Igazából ott nem is az a céljuk, hogy sokat eladjanak belőle. Hanem az, hogy a betéved egy szerencsétlen ladás, vagy skodás (netán ecotec motoros opeles ^_^ ), hogy elfogyott az olaja, nem tud tovább menni, ő megveszi 9900 Ft-ért is literjét :D

Link to comment
Megosztás:

Igazából ott nem is az a céljuk, hogy sokat eladjanak belőle. Hanem az, hogy a betéved egy szerencsétlen ladás, vagy skodás (netán ecotec motoros opeles ^_^ ), hogy elfogyott az olaja, nem tud tovább menni, ő megveszi 9900 Ft-ért is literjét :D

Ladás 9900-ért literjét? :D Biztos hogy nem :D

Link to comment
Megosztás:

B*szott nehéz eldönteni ezt a Castrol vs. Opel olaj vitát. Én amikor megvettem az autót, az volt a lényeg, hogy ne tecsós, de azért jóárú olaj kerüljön bele. Akkor találtam erre az Opel olajra, amit korábban belinkeltem, és nem volt/nincs vele bajom. Ami viszont tény, hogy nincs összehasonlítási alapom. Lehet ha most Castrolt tennék bele, akkor azt mondanám: Apám, ez a kocsi ilyen is lehet? De mivel nincs bajom az Opelessel, így nem tudom adjak-e érte többet, csak hogy kipróbáljam a Castrolt???

Link to comment
Megosztás:

B*szott nehéz eldönteni ezt a Castrol vs. Opel olaj vitát. Én amikor megvettem az autót, az volt a lényeg, hogy ne tecsós, de azért jóárú olaj kerüljön bele. Akkor találtam erre az Opel olajra, amit korábban belinkeltem, és nem volt/nincs vele bajom. Ami viszont tény, hogy nincs összehasonlítási alapom. Lehet ha most Castrolt tennék bele, akkor azt mondanám: Apám, ez a kocsi ilyen is lehet? De mivel nincs bajom az Opelessel, így nem tudom adjak-e érte többet, csak hogy kipróbáljam a Castrolt???

Hát igen...Viszont én nem merem beleönteni az új motorba kisérletezés címen. Csakis a legjobbat adom neki, mégha meg is követelik az árát. Akár jobban megy akár nem.

Link to comment
Megosztás:

B*szott nehéz eldönteni ezt a Castrol vs. Opel olaj vitát. Én amikor megvettem az autót, az volt a lényeg, hogy ne tecsós, de azért jóárú olaj kerüljön bele. Akkor találtam erre az Opel olajra, amit korábban belinkeltem, és nem volt/nincs vele bajom. Ami viszont tény, hogy nincs összehasonlítási alapom. Lehet ha most Castrolt tennék bele, akkor azt mondanám: Apám, ez a kocsi ilyen is lehet? De mivel nincs bajom az Opelessel, így nem tudom adjak-e érte többet, csak hogy kipróbáljam a Castrolt???

Amit linkeltél, került 4ezer párszázba. Ha ki szeretnéd próbálni a castrolt, akkor kerül 5ezer párszázba. Nem érzem akkora különbségnek, hogy utána következő olajcseréig szenvedj rajta hogy jó volt -e ez, vagy mégis inkább ez kellett volna. Ha nem érzed a különbséget akkor legfeljebb legközelebb visszaállsz erre, és kész. 2-3 doboz cigi ára... ^_^

Link to comment
Megosztás:

Amit linkeltél, került 4ezer párszázba. Ha ki szeretnéd próbálni a castrolt, akkor kerül 5ezer párszázba. Nem érzem akkora különbségnek, hogy utána következő olajcseréig szenvedj rajta hogy jó volt -e ez, vagy mégis inkább ez kellett volna. Ha nem érzed a különbséget akkor legfeljebb legközelebb visszaállsz erre, és kész. 2-3 doboz cigi ára... ^_^

Ja-ja, én is ezt mérelgelem magamban. Lehet belevágok. Csak ha még hozzáveszem a postaköltséget is akkor már bőven a heti cigiadagom ára odavan (Delpartstól amúgy is rendelek fék cuccokat, szóval ota így is-úgy is fizetek postadíjat)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon sajnálom, és biztos már 1000x feltették a kérdést, de nincs időm végig olvasni, vagy megkeresni a választ.

Nagyon megköszöném a rövid választ.

Hány liter olajat kell olajcserénél beleönteni a tartályba? Nincs már meg a gépkönyv, és én szeretném az olajat cserélni.

Köszönöm!

Szia, mivel nem írtad, hogy milyen motorról van szó, ezért linkelek két táblázatot. (Egyik magyar, másik lengyel astra javítási utasításból származik.)

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=ba303160e...&aid=167351

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=ba303160e...&aid=167351

Link to comment
Megosztás:

B*szott nehéz eldönteni ezt a Castrol vs. Opel olaj vitát. Én amikor megvettem az autót, az volt a lényeg, hogy ne tecsós, de azért jóárú olaj kerüljön bele. Akkor találtam erre az Opel olajra, amit korábban belinkeltem, és nem volt/nincs vele bajom. Ami viszont tény, hogy nincs összehasonlítási alapom. Lehet ha most Castrolt tennék bele, akkor azt mondanám: Apám, ez a kocsi ilyen is lehet? De mivel nincs bajom az Opelessel, így nem tudom adjak-e érte többet, csak hogy kipróbáljam a Castrolt???

Igazából, ezek a régebbi konstrukciós motorok, mint pl. C20NE, nem kényesek az olajra. 10w40-es opel olaj API SL/CF minősítésű. Ezeknek a motoroknak meg API SG/CD minősítés van gyárilag előírva. Szóval tuti nem tesz egyik autóban sem kárt az opel olaj. Fater régi C20NE Vectrájában 270.000km volt, 100.000km-rel vettük, és csakis 10w40-es Opel olaj került bele, semmi más. Mégse volt semmi baja a motorjának soha az életben, és az olaj sem fogyott belőle semmit. Szerintem az opel olaj egy jó, és gazdaságos megoldás, drágább olajjal sem fog jobban menni az autó^_^

Link to comment
Megosztás:

Persze. a castrolt az ember sajnálja beleönteni a fűnyíróba :D Bár ennyiért ezt is. Akkor már VIP-et bele, aztán mehet a nyírás ^_^

Én most vettem a tecsóban 4Litert 2890 Forintért, de nem VIP, hanem valami más a neve. :D

Nagyon sajnálom, és biztos már 1000x feltették a kérdést, de nincs időm végig olvasni, vagy megkeresni a választ.

Nagyon megköszöném a rövid választ.

Hány liter olajat kell olajcserénél beleönteni a tartályba? Nincs már meg a gépkönyv, és én szeretném az olajat cserélni.

Köszönöm!

Nekem 3.5 Liter megy bele, ha 4 litert veszek akkor marad még utántöltésre is.

Link to comment
Megosztás:

Ma elértem a 2000. km-t az olajcsere óta, így kíváncsian ellenőriztem a szintet. Elégedetten tapasztaltam, hogy szemmel látható fogyás egyenlőre nincs. Most Valvoline maxlife diesel van benne, előtte Castrol Magnatec diesel volt, azon ekkorra már látszott a szint csökkenése.... ^_^

Úgy néz ki ez jobban beválik :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.