Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ajjaj, megint kezdődik a "barátság móka"? ^_^

A GM olaj sajnos hullámzó minőségű volt, amíg használta egy cimbim :S

A Castrollal még nem tapasztaltam ilyen 4 év alatt.

Nekem egy periódust lefutott az autó GM-el, nem volt vele gond.

Viszont a Valvoline Top Gard 10w40, az 7000 lefutott km után, napi elsö inditáskor kopogtak a tökék.

Castrolt használok én is, most másodszor került bele, nincs gond ezzel sem. Remélem nem is lesz.

Link to comment
Megosztás:

a GM olaj csak megfelel a GM ajánlásának és nem a GM gyártja ^_^ Kinai?

Nem a GM gyártja a GM olajat.

És a GM egyetlen autójába sem önti bele gyárilag.

Ennél többet nem is érdemes hozzá fűzni.

Akinek jó tapasztalatai vannak vele, az használja nyugodtan.

Akinek meg nincs, az meg ne használja.

Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Alig több pénzért már márkás, megbízhatóbb olajat is lehet kapni, mint a GM. Ebben a témában már írtam eleget. 5000Ft körül neten van 4l-es Castrol vagy Mobil 1... Aki 1500Ft-os "plusz" kiadást sajnál a kocsijától az meg is érdemli. Pláne még ha olykor meg is hajtja a vasat, vagy sűrűn jár rövidebb távokon... Amíg a Total gyártotta a GM olajat, addig nem volt gond. Meg, amíg nem hamisították...

Link to comment
Megosztás:

Alig több pénzért már márkás, megbízhatóbb olajat is lehet kapni, mint a GM. Ebben a témában már írtam eleget. 5000Ft körül neten van 4l-es Castrol vagy Mobil 1... Aki 1500Ft-os "plusz" kiadást sajnál a kocsijától az meg is érdemli. Pláne még ha olykor meg is hajtja a vasat, vagy sűrűn jár rövidebb távokon... Amíg a Total gyártotta a GM olajat, addig nem volt gond. Meg, amíg nem hamisították...

A vateran es egyeb helyeken kaphato castrol eseteben mi a garancia arra hogy nem ukrajnaban keszult centrifugalt pacsuli van benne?

En megmondom oszinten kicsit tartok az ilyentol ^_^

Link to comment
Megosztás:

A vateran es egyeb helyeken kaphato castrol eseteben mi a garancia arra hogy nem ukrajnaban keszult centrifugalt pacsuli van benne?

En megmondom oszinten kicsit tartok az ilyentol ^_^

Nemcsak Castrolt lehet kapni a vaterán, hanem sokféle mást is. Ráadásul annyira nem is olcsók.

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg elég baráti... Most már csak azt kellene eldöntenem hogy 10 vagy 15W40. Elég sok érvet olvastam pro és kontra. Most 15 van benne, de sógor szerint jobb lenne a 10. Azért félek a 10-től, mert már az autó is 17 éves, lányban nem rossz, de kocsiban már kicsit kopott ez az évjárat ^_^

Szóval röviden összegezzük/összegezzétek a 10 és 15 pro és kontra:

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg elég baráti... Most már csak azt kellene eldöntenem hogy 10 vagy 15W40. Elég sok érvet olvastam pro és kontra. Most 15 van benne, de sógor szerint jobb lenne a 10. Azért félek a 10-től, mert már az autó is 17 éves, lányban nem rossz, de kocsiban már kicsit kopott ez az évjárat :D

Szóval röviden összegezzük/összegezzétek a 10 és 15 pro és kontra:

15-öt akkor raktam bele, amikor már orrán száján dőlt az olaj, és hót mindegy volt hogy mi van benne, csak éjszaka minél kevesebb csöpögjön ki belőle. 10 jó neki, 15-öt meg hagyd meg a ladásoknak ^_^ Ha melegen nem jön ki belőle a 15 se, akkor a 10 se fog, csak legalább hidegen nincs rendes kenése a szerencsétlennek :D

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg elég baráti... Most már csak azt kellene eldöntenem hogy 10 vagy 15W40. Elég sok érvet olvastam pro és kontra. Most 15 van benne, de sógor szerint jobb lenne a 10. Azért félek a 10-től, mert már az autó is 17 éves, lányban nem rossz, de kocsiban már kicsit kopott ez az évjárat ^_^

Szóval röviden összegezzük/összegezzétek a 10 és 15 pro és kontra:

A 10W jobb sokkal, ez nem kérdés:

- kenése jobb hideg motornál.

- félszintetikus, úgyhogy kevésbé "fárad el", jobban megőrzi a kenőképességét.

- jobban bírja a magas hőt

- 10 ezret elmehetsz vele gond nélkül.

De nem okozol kárt a motorban, ha 15W-t használsz, és cseréled 7500 km-enként, ahogy kell.

Link to comment
Megosztás:

15-öt akkor raktam bele, amikor már orrán száján dőlt az olaj, és hót mindegy volt hogy mi van benne, csak éjszaka minél kevesebb csöpögjön ki belőle. 10 jó neki, 15-öt meg hagyd meg a ladásoknak ^_^ Ha melegen nem jön ki belőle a 15 se, akkor a 10 se fog, csak legalább hidegen nincs rendes kenése a szerencsétlennek :D

Tudtommal az 17DR-nek 15W40 a gyári előírás :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy kell neki :D Ebbe a motorba akkor sem öntöm bele a 15w40-et ^_^

Nekem is 10W-40 a nyerő. :D Soha nem is kapott mást. Castrol magnatec 10W40. Első indításnál ez volt benne, aztán ugye bejáratás ezzel volt, következő cserénél is ezt kapta, és a most elkövetkezőnél is ezt fogja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.