Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Én semmi hangváltozást nem vettem észre a GM-Castrol váltáskor. ^_^

Hmm, ez érdekes. Nekem a kicsit kopogó hidrotőke elhallgatott a Castroltól. Viszont most úgy adódott, hogy BP Visco 3000 10W40 A3B4 ment bele. Nah ezzel aztán kopácsol rendesen (ki kellene már cserélnek a tőkéket, meg van már vagy fél éve :D )

Link to comment
Megosztás:

Hmm, ez érdekes. Nekem a kicsit kopogó hidrotőke elhallgatott a Castroltól. Viszont most úgy adódott, hogy BP Visco 3000 10W40 A3B4 ment bele. Nah ezzel aztán kopácsol rendesen (ki kellene már cserélnek a tőkéket, meg van már vagy fél éve :D )

Nekem a kopogás megmaradt, igaz halkult a motorhang. Meg olyasmit is megfigyeltem, bár lehet beképzelem csak, hogy mintha nem rázná a kasztnit a motor, mint régen, amikor már az előző castrol is időn túl volt. Meg könnyebben indul már szerencsére. :D Mondjuk alig volt benne olaj hétfőn, 1,5-2 liter talán. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nekem a kopogás megmaradt, igaz halkult a motorhang. Meg olyasmit is megfigyeltem, bár lehet beképzelem csak, hogy mintha nem rázná a kasztnit a motor, mint régen, amikor már az előző castrol is időn túl volt. Meg könnyebben indul már szerencsére. :D Mondjuk alig volt benne olaj hétfőn, 1,5-2 liter talán. ^_^

Tudom most lavinát indítok el, de amint kicserélem a tőkéket kap egy friss olajas prolong kezelést :D

A Polskiban lévő '82-es Fiat mociban csodát tett. Kisimult a járása és úgy elhalkult, hogy ha nem az enyém el sem hiszem. Kellett neki 200km, mire "hatni kezdett". De utána csak az ékszíj hangját hallottam alapjáraton. Jah és kibírt egy AC membrán átszakadást. Folyt az olajba a benzin, kapta is az ívet heteken keresztül, de nem lett csapágyas (mint ismerősöm zsigulija).

Volt már valakinek személyes negatív tapasztalata a Prolonggal ezeknél a korszerűbb motoroknál? Lényegében ezt állagmegóvásra ajánlják.

Link to comment
Megosztás:

Az újabb fajta Castrol Magnatec 10W-40 került a verdába a mai napon. Természetesen halkult a motorhang az új olajtól, mint ahogy lenni szokott. Kiváncsi vagyok ezzel mit produkál. Az előző is bevált, nem úgy mint a GM, amit 7000km alatt megzabált, a Castrollal meg 8000km után hiányzott belőle negyed nívónyi. Igaz 10000km-nél már fele hiányzott, aztán drasztikusan elkezdte enni. ^_^

Nekem is ez az újfajta van benne, de már bele kellett tölteni a múltkorról megmaradt vésztartalékot (fél liter Q8-at) is. Most járok 7000km-nél, lassan csere lesz. Amúgy az előző Q8-cal is így voltam, akkor 12ezernél cseréltem és ahhoz is kellett 1 litert venni. Most vagy kopott a motor és lassan kell bele a 15W-s, vagy lassan itt lesz az ideje a motorfelújításnak, vagy ez ilyen és nincs gond, vaagy nem tudom :D - 255000-hez közeledünk :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez az újfajta van benne, de már bele kellett tölteni a múltkorról megmaradt vésztartalékot (fél liter Q8-at) is. Most járok 7000km-nél, lassan csere lesz. Amúgy az előző Q8-cal is így voltam, akkor 12ezernél cseréltem és ahhoz is kellett 1 litert venni. Most vagy kopott a motor és lassan kell bele a 15W-s, vagy lassan itt lesz az ideje a motorfelújításnak, vagy ez ilyen és nincs gond, vaagy nem tudom :D - 255000-hez közeledünk ^_^

Ez, és az ehhez hasonló tévhitek makacsul tartják magukat a köztudatban. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez, és az ehhez hasonló tévhitek makacsul tartják magukat a köztudatban. :D

Na jó, azért azt a 15W-t csak jelzésértékűnek szántam, ezek szerint rosszul fejeztem ki magam... ^_^

Még 4 éve Aral volt benne(na, az drága volt), azzal elment olajcserétől olajcseréig, de azóta volt Mobil1, Q8(2x), most Castrol, ezek 1 literrel többet elfogyasztottak. Nem csörög, nem csattog (lekopogom... :D ), az olajat megkapja időben.

De még mennyire ;)

Az úrnak is ajánlom tanulmányozásra a következő cikket: link

Meg a következő diagramot:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100818/Olaj_w...ltoltes.hu_.jpg

Érdekes így ábrán is látni. :D

Link to comment
Megosztás:

Na jó, azért azt a 15W-t csak jelzésértékűnek szántam, ezek szerint rosszul fejeztem ki magam... ^_^

Még 4 éve Aral volt benne(na, az drága volt), azzal elment olajcserétől olajcseréig, de azóta volt Mobil1, Q8(2x), most Castrol, ezek 1 literrel többet elfogyasztottak. Nem csörög, nem csattog (lekopogom... :D ), az olajat megkapja időben.

Érdekes így ábrán is látni. :D

Ha egy teljesen más szituációban azt mondtad volna, hogy az 5W30-as olajat már elkezdte csipegetni az autód, ezért váltasz 5W40-re, az teljesen korrekt cselekedet :D

Link to comment
Megosztás:

Ha egy teljesen más szituációban azt mondtad volna, hogy az 5W30-as olajat már elkezdte csipegetni az autód, ezért váltasz 5W40-re, az teljesen korrekt cselekedet ^_^

Azért azt se felejtsük, hogy hidegen nagyobbak az illesztési hézagok és lehet akkor kajálja legjobban az olajat amig el nem éri az üzemi hőfokot, akkor viszont a hideg viszkozitás is számíthat. Persze én sem cserélnék 15W-re, különösen mert a hidrotőkék sem szeretik.

Link to comment
Megosztás:

Ha egy teljesen más szituációban azt mondtad volna, hogy az 5W30-as olajat már elkezdte csipegetni az autód, ezért váltasz 5W40-re, az teljesen korrekt cselekedet :D

Különben meg mindig tanul az ember vmit... :D

Azért azt se felejtsük, hogy hidegen nagyobbak az illesztési hézagok és lehet akkor kajálja legjobban az olajat amig el nem éri az üzemi hőfokot, akkor viszont a hideg viszkozitás is számíthat. Persze én sem cserélnék 15W-re, különösen mert a hidrotőkék sem szeretik.

Szerencsére nincs hangjuk a tőkéknek, meg hát amíg nincs nagyobb baj, maradok a 10W-nél. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Írtam múlt héten az Olajdoktornak, most leközlöm (akinek már fáj a feje az eltúlzott olajválasztási fröcsögéseim miatt, az csukja be a szemét ^_^ ):

Targy: 5W-40-es olaj Astra F 1.4-(NZ)be-?

Tisztelt Olajdoktor!

73000km-ert futott 8 szelepes, 60 lovas, benzines F Astrába Ön szerint

megfelelne a Castrol Magnatec C3 5W-40 kenőanyag?

Sokak szerint ebbe a motorba a 10W-40 az ideális. Azért gondoltam mégis

"vékonyabb" olajra, mert az autót sokat használom városban, kisebb távokon.

A hidegebb hónapokban talán jobb egy "vékonyabb" olaj, mégha egy régi

fejlesztésű motorról is van szó.

Válaszát tisztelettel köszönöm!

Kedves Levélíró!

Nyugodtan használhatja a Magnatec C3-t ehhez az autóhoz. Tény és való, hogy

egy 10W40-es olaj jó ár/érték arányú választás ehhez az autóhoz, magam is

ilyet javasolnék. De műszakilag nincs akadálya egy ilyen, alacsonyabb téli

viszkozitású olaj használatának sem, és az is tény, hogy ha a motor többet

jár hidegen, akkor mind kopás, mind üzemanyag-fogyasztás tekintetében jobban

jár egy 5W40-es olajjal.

Üdv,

Olajdoki

Link to comment
Megosztás:

Én is GM olajat akrok beletenni, de még nem vettem meg. Lebeszéltek róla?

én még nem használtam GM olajat de nekem is mondták többen már hogy nem az igazi! ^_^

Igazából az a gond vele, hogy hamisítják. Tudtommal a hordós kiszerelés az, ami még tuti valódi, de annyit gondolom nem vennél :D Én inkább valami nevesebbet javasolnék, Castrol Magnatec, Valvolin, ilyesmit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.