Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

én azért nem használnék se gm-et, se nem mennék egy olajjal 15k-t, max 10-et :rolleyes:

Jó-jó, de nem a minőséget kérdezte, amúgy én sem megyek vele 15 ezret, mert nem jön össze egy év alatt még a 10-se. Dev én si GM-et teszek bele ősszel, nem láttam-éreztem a különbséget a Castrol-nál, ezt kapja ezt kell szeretni. Viszont lehet elviszem ismerős szerelőhöz, nála hordós kiszerelésű van. Ha megcsinálja pár ezerért, akkor nem nyűglődök vele.

Link to comment
Megosztás:

A GM jogos. De 15 ezrenként miért nem jó? Egy nem GM olaj tuti kibirja ezt a gyári csereperiódust.

nekem mind1 hogy hány ezrenként cserélitek, 10 15 vagy 20 :rolleyes: :D

az enyém már régi szar ( <_< ), 10k-nél már nem húz úgy mint újkorában és a hangja is szebb csere után. mondjuk az is igaz h nekem nem egy évbe telik mire kiautózom a csereperiódust -_-

Link to comment
Megosztás:

Ti hogyan csinálnátok?

Olajcsere közeledik és egy hosszabb több 100km-es autópályás út előtt állok.

verziók:

1. lecserélem az olajat kicsit idő előtt, hogy az autópályás hajtásnál már az új olajjal menjen

2. csere ez út után, hogy ne az új olaj "égjen" meg és még úgyis csereperióduson belül van

Ki hogy csinálná?

Link to comment
Megosztás:

Ti hogyan csinálnátok?

Olajcsere közeledik és egy hosszabb több 100km-es autópályás út előtt állok.

verziók:

1. lecserélem az olajat kicsit idő előtt, hogy az autópályás hajtásnál már az új olajjal menjen

2. csere ez út után, hogy ne az új olaj "égjen" meg és még úgyis csereperióduson belül van

Ki hogy csinálná?

Micsoda problémák :rolleyes:

100km az baromi sok <_<

De hogy válaszoljak is valamit, ne foglalkozz vele, majd cseréld le ha vége a periódusnak (ami gondolom egyébként is sokkal rövidebb, mint amennyit rendben el lehetne menni azzal az olajjal -_- )

Szerk: Amennyiben Te nem vagy olajpazarló, úgy a ()-es részt ne vedd figyelembe.

Link to comment
Megosztás:

Ti hogyan csinálnátok?

Olajcsere közeledik és egy hosszabb több 100km-es autópályás út előtt állok.

verziók:

1. lecserélem az olajat kicsit idő előtt, hogy az autópályás hajtásnál már az új olajjal menjen

2. csere ez út után, hogy ne az új olaj "égjen" meg és még úgyis csereperióduson belül van

Ki hogy csinálná?

hát szerintem ha még a mostani olaj "csereidejét" nem lépted túl nagymértékben akkor utána is lehet! <_< :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Micsoda problémák :rolleyes:

100km az baromi sok <_<

De hogy válaszoljak is valamit, ne foglalkozz vele, majd cseréld le ha vége a periódusnak (ami gondolom egyébként is sokkal rövidebb, mint amennyit rendben el lehetne menni azzal az olajjal -_- )

Szerk: Amennyiben Te nem vagy olajpazarló, úgy a ()-es részt ne vedd figyelembe.

nem 100 hanem több 100 pontosabban 400 oda és 400 vissza ennek 90%-a autópálya ahol nem fogom kímélni.

Link to comment
Megosztás:

nem 100 hanem több 100 pontosabban 400 oda és 400 vissza ennek 90%-a autópálya ahol nem fogom kímélni.

Háttő, a pályán való hajtás sokkal kímélőbb, mint pl. városban. Kímélni mit jelent? Merthogy már 130-nál forog 3500-at, 140-nél 4000-et, 180-nál meg 5000-et (ha jól emlékszem). Én nem cserélném le, mert akkor a maradék 9200 km-t égett olajjal tenném meg! :rolleyes:

De komolyan is utána cserélném le, de azt úgy intézném, hogy ahogy hazaérek, teknő alá és olaj meg le, így valszeg több kosz is lejön azzal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Háttő, a pályán való hajtás sokkal kímélőbb, mint pl. városban. Kímélni mit jelent? Merthogy már 130-nál forog 3500-at, 140-nél 4000-et, 180-nál meg 5000-et (ha jól emlékszem). Én nem cserélném le, mert akkor a maradék 9200 km-t égett olajjal tenném meg! <_<

De komolyan is utána cserélném le, de azt úgy intézném, hogy ahogy hazaérek, teknő alá és olaj meg le, így valszeg több kosz is lejön azzal együtt.

Kicsit üldözési mániád van az olajjal kapcsolatban, én úgy érzem :rolleyes:

Miért égne meg az olaj pályán való hajtáskor? Ilyen baromságot még nem hallottam. Normális olajat kell bele tenni, aztán kész, nem lesz semmi gondja. Egy TD-ben sem ég meg az olaj, pedig elhiheted, hogy nagyobb hőterhelést kap, mint a benzinesben.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit üldözési mániád van az olajjal kapcsolatban, én úgy érzem :rolleyes:

Miért égne meg az olaj pályán való hajtáskor? Ilyen baromságot még nem hallottam. Normális olajat kell bele tenni, aztán kész, nem lesz semmi gondja.

Lehet arra gondolt, hogy laza városi használatban nem olyan sokáig forró a motor/olaj, mint egy huzamosabb pályás padlózáskor, a lerakódott olajsár jobban fel tud oldódni.

Link to comment
Megosztás:

Lehet arra gondolt, hogy laza városi használatban nem olyan sokáig forró a motor/olaj, mint egy huzamosabb pályás padlózáskor, a lerakódott olajsár jobban fel tud oldódni.

Te pályán végig padlózol? Szerinted akkora a különbség 90 es, és a 130-140 es tempó között? <_<

Amugy meg milyen lerakódott olajsár lehet a motorban, amiben rendszeresen cserélik az olajat? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ti hogyan csinálnátok?

Olajcsere közeledik és egy hosszabb több 100km-es autópályás út előtt állok.

verziók:

1. lecserélem az olajat kicsit idő előtt, hogy az autópályás hajtásnál már az új olajjal menjen

2. csere ez út után, hogy ne az új olaj "égjen" meg és még úgyis csereperióduson belül van

Nno, húzunk le balcsira de nagyjából 800 km híja a csereperiódusnak úgyhogy inkább előtte cserélném le, érezhető (lenne) rajta :rolleyes: de mivel a kicsin most volt nemrég és cuccot se nagyon akarunk vinni így azzal megyünk inkább :D úgyhogy a caravanon ráér majd valamikor október környékén <_< amennyit járok vele.. -_-

Link to comment
Megosztás:

Te pályán végig padlózol? Szerinted akkora a különbség 90 es, és a 130-140 es tempó között? -_-

Amugy meg milyen lerakódott olajsár lehet a motorban, amiben rendszeresen cserélik az olajat? :rolleyes:

Kösz, hogy leszólod a verda teljesítményét. <_< :D

Passz, amikor megvettem, és szétszedtük a Karcsival a szíjszakadás miatt elég trutyis volt, előtte 2000Km-rel cseréltem olajat, azt ugye nem tudom, hogy az előző gazdi mikor. De szerintem is kár felfújni, eljön az x-edik kilóméter, ki mennyit gondol helyesnek-olajcsere, és kész.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit üldözési mániád van az olajjal kapcsolatban, én úgy érzem :rolleyes:

Miért égne meg az olaj pályán való hajtáskor? Ilyen baromságot még nem hallottam. Normális olajat kell bele tenni, aztán kész, nem lesz semmi gondja. Egy TD-ben sem ég meg az olaj, pedig elhiheted, hogy nagyobb hőterhelést kap, mint a benzinesben.

Ha jól emlékszem - és miért nem tenném - nem én kezdtem el példálózni az égett olajjal. Igaz, az előttem szóló idézőjelesen írta, én azt különböző, de legfőképp kényelmi okokból elhagytam. Ezúton szeretnék elnézést kérni ezért. Én se halottam még égett olajról, max. a lángososnál, de az az olaj teljesen más igénybevételnek van kitéve, valamint a viszkozitása is eltér a motorban lévőtől. <_<

Hát még egy gázos autóban mekkora hőtermelést kap szerencsétlen motorolaj!

Link to comment
Megosztás:

Amugy meg milyen lerakódott olajsár lehet a motorban, amiben rendszeresen cserélik az olajat? :rolleyes:

Passz. Olyan, ami egy nem kifejezetten hosszú távokra használt autóban. Ott van ideje a sárnak lerakodni, majd nem feloldódni egy félórás melegítés után. Szerintem.

No meg egy 300k-t futott motorban vhaj milyen sár lehet? <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.