Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

nem duma volt,hanem fizikai kisérletek.én is ki tudtam próbálni.

na ezek után használtam.

Tudom, én is bűvészkedtem már azon a gépen, van is otthon eltett csapágygörgőm :D

Én azóta is használom a metabond adalékokat is, nagy megelégedéssel :rolleyes:

Különben itt sem ajánlanám annyira <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha kell, tudok hozni. Vagy van egy üzlet a lágymányosi híd budai hídfőjénél a budafoki mellett közvetlen,

oda is be tudsz menni érte, ha kell. Nyitva 7-17h között, pénteken általában csak 16h-ig. Ha ideszólsz

nekem előtte, akkor ott fog rád várni a cucc, 10% kedvezménnyel :rolleyes:

És igen, első használatra dupla vagy semmi <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha kell, tudok hozni. Vagy van egy üzlet a lágymányosi híd budai hídfőjénél a budafoki mellett közvetlen,

oda is be tudsz menni érte, ha kell. Nyitva 7-17h között, pénteken általában csak 16h-ig. Ha ideszólsz

nekem előtte, akkor ott fog rád várni a cucc, 10% kedvezménnyel :rolleyes:

És igen, első használatra dupla vagy semmi <_<

köszönöm a felajánlott lehetőséget.valszeg fogok vele élni......aközeljövőben.

Link to comment
Megosztás:

Igen, és remélem jó minőségű lesz. Hétvégére kiderül :rolleyes:

Egyáltalán nem lényeges, csak érdekesség képpen írom, a képen aktív szenes pollenszűrő van, míg a felsorolásban pedig sima. Első ránézésre megtévesztő lehet. Amikor megjön a cucc, ne lepődj meg.

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem lényeges, csak érdekesség képpen írom, a képen aktív szenes pollenszűrő van, míg a felsorolásban pedig sima. Első ránézésre megtévesztő lehet. Amikor megjön a cucc, ne lepődj meg.

Ja-ja, azt láttam, h. leírás szerint a sima, a képen meg a szenes van, de reggel még úgyis rákérdezek telefonon.

Amúgy miért jobb az aktívszenes szűrő mint a sima? Jobban-tisztábbra szűri a levegőt? Ha igen, megéri az 1000Ft pluszt, nem?

Link to comment
Megosztás:

Ja-ja, azt láttam, h. leírás szerint a sima, a képen meg a szenes van, de reggel még úgyis rákérdezek telefonon.

Amúgy miért jobb az aktívszenes szűrő mint a sima? Jobban-tisztábbra szűri a levegőt? Ha igen, megéri az 1000Ft pluszt, nem?

Nem engedi be a szagokat, elvileg, de amúgy igen, csak nem annyira. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A nagy tiszteletben örvendő Totaszar ismét nagyot alkotott egy olajos témában! :rolleyes: Elkeserítő, hogy ezek adnak tanácsot bár kinek is, és van aki meg is fogadja baccus!!!!

FELHÁBORÍTÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, ÁLLATOK, BUNKÓÓÓÓK, NAPRAFORGÓK!!!!!

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/200...megmaradt_olaj/

Láttam már olyan (márkás) olajat, ahol a címkén a szavatossági idő 4év volt. Nem írt hülyeséget az olajdoki.

Egyébként ilyen kérdésben mindig a gyártó/forgalmazó szava a döntő.

Link to comment
Megosztás:

A nagy tiszteletben örvendő Totalszar ismét nagyot alkotott egy olajos témában! :rolleyes: Elkeserítő, hogy ezek adnak tanácsot bár kinek is, és van aki meg is fogadja baccus!!!!

FELHÁBORÍTÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, ÁLLATOK, BUNKÓÓÓÓK, NAPRAFORGÓK!!!!!

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/200...megmaradt_olaj/

Még a fékolaj dobozán is fel volt tüntetve a szavatossági idő....(Valvoline és 2 év)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel most mi is a gond? :rolleyes:

Szerintem csupán annyi, hogy ha vettem egy olajat amiből már használtam x mennyiséget, magyarán meg bontottam a kannát, akár mit csinálok az már nem zár ugy és ha jól tudom a gyártói szavatoság a bontatlan kannára vonatkozik nem a bontottra. Tehát szerény véleményem annyi, ha az ember meg bont egy kanna olajat, akkor vagy betöltögeti ahogyan fogy, vagy meg a téli gyújtós közé. Legább is engem így tanítottak meg rá, de lehet akkor a mester volt a hibás?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem csupán annyi, hogy ha vettem egy olajat amiből már használtam x mennyiséget, magyarán meg bontottam a kannát, akár mit csinálok az már nem zár ugy és ha jól tudom a gyártói szavatoság a bontatlan kannára vonatkozik nem a bontottra. Tehát szerény véleményem annyi, ha az ember meg bont egy kanna olajat, akkor vagy betöltögeti ahogyan fogy, vagy meg a téli gyújtós közé. Legább is engem így tanítottak meg rá, de lehet akkor a mester volt a hibás?

Azért ez nem UHT tej ami gyorsan megromlik bontás után. Szerintem ha valaki visszazárja a kupakot akkor a dobozon feltüntetett szavatossági időig nyugodtan eltehető. Elvégre a motorban sem légmentesen lezárva áll ha áll és ott is két éves olajcserét mondanak ha nem megy egy kilométert sem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.