Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Elég pazarlásnak tűnik. Azért ha nem ütöd-vágod vagy versenyzel minden gond nélkül kibír 10ezret az olaj. 15 a gyári előírás. Persze ártani nem árt (hacsak nem az olajleeresztő csavar menetének :rolleyes: )

sokat mennek pályán az autók és ott folyamatosan nagy fordulaton(a mazda pl. 5.ben4000 forog 140nél,és én nem annyival megyek.)

szal ha nem muszáj nem akarok kidobni korán motorokat.addíg ez bevált,az olaj meg ingyen van(vagy majdnem ingyen).

azért elgondolkoztató hogy a c24ne motor hogy bírt ki eddíg csak nálam 350ezer km-t.és még megy.

nem mondom,hogy többet nem bírna ki az olaj.meg a gáz elsavasítja,vagy mifene az olajat.

Link to comment
Megosztás:

sokat mennek pályán az autók és ott folyamatosan nagy fordulaton(a mazda pl. 5.ben4000 forog 140nél,és én nem annyival megyek.)

szal ha nem muszáj nem akarok kidobni korán motorokat.addíg ez bevált,az olaj meg ingyen van(vagy majdnem ingyen).

azért elgondolkoztató hogy a c24ne motor hogy bírt ki eddíg csak nálam 350ezer km-t.és még megy.

nem mondom,hogy többet nem bírna ki az olaj.meg a gáz elsavasítja,vagy mifene az olajat.

még akkor is megéri neked, ha kicsit többet fog kapkodni belőlle :rolleyes: ha neked úgyis ingyen (vagy majdnem ingyen) van <_<

Link to comment
Megosztás:

sokat mennek pályán az autók és ott folyamatosan nagy fordulaton(a mazda pl. 5.ben4000 forog 140nél,és én nem annyival megyek.)

szal ha nem muszáj nem akarok kidobni korán motorokat.addíg ez bevált,az olaj meg ingyen van(vagy majdnem ingyen).

azért elgondolkoztató hogy a c24ne motor hogy bírt ki eddíg csak nálam 350ezer km-t.és még megy.

nem mondom,hogy többet nem bírna ki az olaj.meg a gáz elsavasítja,vagy mifene az olajat.

Szerintem a városi használat,rövid utak sok melegedés-lehűlés, kartergáz párája, lerakódás előbb tönkrevágja az olajat mint az autópálya. Persze az autópályán meg megéghet az olaj a nagy hőterheléstől, de ha jó a motor akkor sem szabad annyira felmelegednie, hogy tönkremenjen.

Persze ha ingyé van akkor lehet én is gyakrabban cserélném :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ha sok az autópálya, ha sok a hosszú út, akkor inkább ki lehet nyújtani a csereintervallumot :rolleyes:

az olajnak az a jó, ha üzemmeleg.

10e-nél rövidebb intervallum szerintem akkor ajánlott, ha sok a városi használat, a hideg motorral rövidtávozás, vagy kormolós dízel a motor.

Gázos használatnál is csak akkor savasodik az olaj, ha sok a hidegüzem, mert ilyenkor van sok megkötött víz az olajban, ami a savasságért a gáz

mellett a másik felelős.

Link to comment
Megosztás:

ha sok az autópálya, ha sok a hosszú út, akkor inkább ki lehet nyújtani a csereintervallumot :rolleyes:

az olajnak az a jó, ha üzemmeleg.

10e-nél rövidebb intervallum szerintem akkor ajánlott, ha sok a városi használat, a hideg motorral rövidtávozás, vagy kormolós dízel a motor.

Gázos használatnál is csak akkor savasodik az olaj, ha sok a hidegüzem, mert ilyenkor van sok megkötött víz az olajban, ami a savasságért a gáz

mellett a másik felelős.

városban télen 1 hét melóba ingázás(5 km mindössze)után fehér az olaj.olyankor kell 100 km pálya neki,hogy kipárologjon a víz az olajból.

szal mind1,mert olaj igy is ugy is van.betárazni meg nem tudok belőle,ergó felhasználom.

egyébként érdekes a motorom:ha csak városban használom(kb. 2000 km-t)akkor olyan tiszta az olaj mint beleöntéskor.

viszont ugyanennyi pálya után megfeketedik.és csak gázzal megy,semmi benya még hidegen sem.ezért gondolom hogy nem árt cserélnem.de valszeg a motoromban van vmi.

Link to comment
Megosztás:

mndíg 10w-40-est.

amit épp tudok hozatni.

castrol,valvoline,mobil1.szal nem tecsóst.

de mindnél megfigyeltem a kokszosodást pályán.

és ez tuti eredeti olaj? mert ezeket szeretik hamisítani is, szar újrafeldolgozott olajat kapsz ugyanolyan kannában.

vagy a kartergáz nem túl nagy már abban a motorban?

Link to comment
Megosztás:

és ez tuti eredeti olaj? mert ezeket szeretik hamisítani is, szar újrafeldolgozott olajat kapsz ugyanolyan kannában.

vagy a kartergáz nem túl nagy már abban a motorban?

valszeg eredeti,nagyker hozza a cégünknek és havi szinten nem keveset(vmi 1000 litert).megismerni a szar olajat?

a kartergázról meg annyit ha lecsavarom az olajbeöntő sapkát akkor az nem esik le,rászívja a vakuum.szal még mindíg kevesebb mint amit a motor alapjáraton keltett vakuumja kiszívna.

viszont pályán megeszi a fél litert 1000 km-en olajból igy nyáron.

Link to comment
Megosztás:

Lassan lecserélem az Edge Sport 10W-60-at... Mit szóltok ehhez:

http://www.olajshop.hu/termekek/liqui_moly...625_/4l/details

vagy maradjak az edge-nél?

Az Edge számomra pazarlásnak tűnik, legalább is 14NZ-be. Olyan ez, mint Katus Attilát meghívni egy nyugdíjas otthonba rehab tornára edzőnek.

A Molyról nem hallottam még rosszat, jók a minősítései.

Link to comment
Megosztás:

én 10 ezrenként és egy évnél tovább nem hagyom a motorban az olaja.t GM olajat és Wynns súrlódáscsokkentőtt öntök hozzá mindig. motor öblítót is használom mindig. egy cseppet sem eszik 10 ezernél. 130000km van benne 8 szelepes.

Mindegyik motor eszik olajat.

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik motor eszik olajat.

Nekem speciel pont az olajcsere óta eltelt 1500Kilóméter alatt kajolta be a maradék fél litert a kannából. Igaz ennek egy része kicsöpög allul, most tettem alá tálcát, hogy lássam mennyi. De az tuti hogy többet nem veszek 7500-ért Castrolt, semmi kölünbséget nem hallok, nem érzek a GM-hez képest. Ha hamis, ha nem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem speciel pont az olajcsere óta eltelt 1500Kilóméter alatt kajolta be a maradék fél litert a kannából. Igaz ennek egy része kicsöpög allul, most tettem alá tálcát, hogy lássam mennyi. De az tuti hogy többet nem veszek 7500-ért Castrolt, semmi kölünbséget nem hallok, nem érzek a GM-hez képest. Ha hamis, ha nem.

Nem is fogja a Castroltól felgyűrni maga alá az aszfaltot. :rolleyes: Egyszerűen halkabb lett a járása a motornak valamint egyenletesebb. A GM-mel nekem sincs semmi bajom, az első 1000km-ig. Utána már fosh, hangos a moci. :D Mondjuk nekem csak 15W40 olajjal van tapasztalatom... 10W40-nel nincs, de sok a különbség. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem is fogja a Castroltól felgyűrni maga alá az aszfaltot. :rolleyes: Egyszerűen halkabb lett a járása a motornak valamint egyenletesebb. A GM-mel nekem sincs semmi bajom, az első 1000km-ig. Utána már fosh, hangos a moci. -_- Mondjuk nekem csak 15W40 olajjal van tapasztalatom... 10W40-nel nincs, de sok a különbség. <_<

Hát az 5W40 ? :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem speciel pont az olajcsere óta eltelt 1500Kilóméter alatt kajolta be a maradék fél litert a kannából. Igaz ennek egy része kicsöpög allul, most tettem alá tálcát, hogy lássam mennyi. De az tuti hogy többet nem veszek 7500-ért Castrolt, semmi kölünbséget nem hallok, nem érzek a GM-hez képest. Ha hamis, ha nem.

Az olaj kérdés sokszor nem könnyű. Bármilyen típus mellett is döntesz, szerintem a különbségek egy része rejtve marad.

Link to comment
Megosztás:

Nem is fogja a Castroltól felgyűrni maga alá az aszfaltot. :rolleyes: Egyszerűen halkabb lett a járása a motornak valamint egyenletesebb. A GM-mel nekem sincs semmi bajom, az első 1000km-ig. Utána már fosh, hangos a moci. -_- Mondjuk nekem csak 15W40 olajjal van tapasztalatom... 10W40-nel nincs, de sok a különbség. <_<

Én nem vettem észre, se hogy halkabb lett volna, se hogy egyenletesebb a járása, de gondolom az sem mindegy mennyi idős a moci, az enyémben már 240000Km- van. És nem éppen kímélő üzemmódban. Legalábbis nálam. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.