Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Köszi a válaszod, de azért Magyarországon is vannak hideg téli napok, ahol jobb a vékonyabb, meg egyébként is pl. a Magnatec 5W-40 nem sokkal drágább, mint a 10W-40 :rolleyes: Főleg városban használnám többet, ezért is gondoltam vékonyabb olajra, és az elméletileg jelentkező valamivel kisebb fogyasztás sem elhanyagolható mind a pénztárcának, mind a környezetnek. Próbálta már valaki ilyen paraméterű kenőanyaggal? <_<

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszod, de azért Magyarországon is vannak hideg téli napok, ahol jobb a vékonyabb, meg egyébként is pl. a Magnatec 5W-40 nem sokkal drágább, mint a 10W-40 :rolleyes: Főleg városban használnám többet, ezért is gondoltam vékonyabb olajra, és az elméletileg jelentkező valamivel kisebb fogyasztás sem elhanyagolható mind a pénztárcának, mind a környezetnek. Próbálta már valaki ilyen paraméterű kenőanyaggal? <_<

Nekem a Fábiába is azt mondták a szerelők, hogy elég a MOBIL 1 10W-40-es bőven!! (63.000 van benne)

Mondjuk azért én tetettem bele a gyárilag előírt Mobil 1 5W-30-ast, de azt mondták felesleges .... nem tudom mi lehet igaz belőlle.....

Az Astrában "Valvoline Max Life 10W-40"-es van, de ebben van valami adalék is direkt 100.000-et futott dieselekhez!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszod, de azért Magyarországon is vannak hideg téli napok, ahol jobb a vékonyabb, meg egyébként is pl. a Magnatec 5W-40 nem sokkal drágább, mint a 10W-40 :rolleyes: Főleg városban használnám többet, ezért is gondoltam vékonyabb olajra, és az elméletileg jelentkező valamivel kisebb fogyasztás sem elhanyagolható mind a pénztárcának, mind a környezetnek. Próbálta már valaki ilyen paraméterű kenőanyaggal? <_<

Szia Rcsaba!

Nekem jelenleg 5w40 van benne a castrol-ból, én azért tettem ezt bele, mert pucolni kellet volna a vezértengely furatokat mivel bontott cucc nem lett rendesen átmosva sajna a beszerelés elött. A kocsiban jelenleg 107e km van és annyi a tapasztalatom, hogy hidegen hamarabb csendesedik el a moci, viszont ezeknek a 8v-s motoroknak nem ez a gyári ajánlásuk és ezt ki is tárgyaltuk itt a forumon. Jobban terheli az olajpumpát, mivel szegénynek többet kell dolgoznia a nyomás fentartásában mint a "vastagabb" olajjal. Viszont semmi képpen nem mennék az 5w-s alá akárki akármit mond az olajról, mert az tuti már nagyon "vékony" a csapágyaknak és illesztéseknek és lehet, hogy csak a földön fogja kenni a dolgokat, mivel elengedi a szimering vagy tömítés a mociból! Ja és még egy dolog, amikor ezelött 10w-vel jártam soha nem fogyott az olajam, ami azt jelenti, hogy 10e km alatt max 2-3dl, most ebből az olajból 6dl fogyott 8e km alatt! Tehát érdemes elgondolkodni a nagyon kicsi w-s olajokon, nem biztos, hogy annyira megtérül a dolog!

Amugy szerintem nem sok különbség van a 5w és a 10w közt, legább is az olajak adatlapja közt, mikor erre a döntésre jutottam rögtön végigbogarásztam az összes infót, hogy melyiket vegyem. Annyit tudok mondani, hogy ahol én veszem a cuccot cc 1000-1500 ft különbség van a két olaj közt, tehát a 10e km-es cserénél elhanyagolható.

Ennyit tudtam írni kút fejemből erről a dologról!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Az olajszivattyúnak ennyit jelentene? Mondjuk azt nem akarom birizgálni. Nekem az Edge Sport 10W-60-ast kicsit jobban eszi, mint a Magnatec 10W-40-et. Bár ez kb. 3dl 6500km-re. Mondjuk ez sztem semmi. A gépkönyv is meg a castrol is ajánlja az 5W-t de valószínűleg hallgatok rátok, és nem verem a pénzem. Amúgy a www.autoteka2000.hu oladolon 8990 az Edge Sport 10W-60!

Conquistador, köszönöm szépen a részletes hozzászólásodat!

Link to comment
Megosztás:

Jobban terheli az olajpumpát, mivel szegénynek többet kell dolgoznia a nyomás fentartásában mint a "vastagabb" olajjal.

Ezzel azért vitatkoznék. Miért terhelné jobban az olajpumpát? Az olajpumpa direkt kapcsolatban van így forog mindig. Ez nem olyan mint pl egy levegőkompresszor, hogy ha eléri a nyomást lekapcsol és ezzel kíméled.

Sőt ha sűrűbb az olaj az jobban megdolgoztatja a pumpát ami ugye fogaskerék szivattyú és térfogatkiszorítás elvén működik, tehát sűrűbb olajjal jobban küzd.

A nyomás beállítását pedig egy megkerülő szeleppel végzi ami ha túl nagy nyomást csinál akkor nyit, hogy ne szökjön az egekbe a nyomás.

Link to comment
Megosztás:

vkinek van tapasztalata VALVOLINE TOP gard 10w-40 olajal?

lenne belőle olcsón 1 nagyobb tétal és gondolkozom rajta.

Nagyobb tétel... Nem érdemes bespájzolni belőle mert az olajoknak is van szavatossági ideje!!

Amúgy szerintem nem rossz. Meta előtt én is azt használtam. De Valvo 10w-40ből is kétféle van fekete és kék kannás csak az egyik jó (asszem a top gard az a jobbik)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel azért vitatkoznék. Miért terhelné jobban az olajpumpát? Az olajpumpa direkt kapcsolatban van így forog mindig. Ez nem olyan mint pl egy levegőkompresszor, hogy ha eléri a nyomást lekapcsol és ezzel kíméled.

Sőt ha sűrűbb az olaj az jobban megdolgoztatja a pumpát ami ugye fogaskerék szivattyú és térfogatkiszorítás elvén működik, tehát sűrűbb olajjal jobban küzd.

A nyomás beállítását pedig egy megkerülő szeleppel végzi ami ha túl nagy nyomást csinál akkor nyit, hogy ne szökjön az egekbe a nyomás.

Nekem ezt a nagyok mondták anno, tehát hiszek nekik :rolleyes: De azt is elfogadom amit te írtál válasz gyanánt

Link to comment
Megosztás:

Nagyobb tétel... Nem érdemes bespájzolni belőle mert az olajoknak is van szavatossági ideje!!

Amúgy szerintem nem rossz. Meta előtt én is azt használtam. De Valvo 10w-40ből is kétféle van fekete és kék kannás csak az egyik jó (asszem a top gard az a jobbik)

mivel 4-5 ezrenként cserélem mind a 3 autóban az olajat el fog fogyni hamar.

amúgy meg ingyééé vóna,szal ha bepenészedik sem baj.

ez a kék dobozos.

Link to comment
Megosztás:

Elég pazarlásnak tűnik. Azért ha nem ütöd-vágod vagy versenyzel minden gond nélkül kibír 10ezret az olaj. 15 a gyári előírás. Persze ártani nem árt (hacsak nem az olajleeresztő csavar menetének :rolleyes: )

Nenenene. Lehet tölti egyikből a másikba. Az a 3-ik autónál pont csere intervallum <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem ő a 30ezres cseréket tartja mert az van a könyvben <_< ááááá aki ezt kitalálta. Soha nem merném 30ekm-re bennehagyni az olajat személyautóban.

Vivarónál is 30.000-es szervíz van! a végére felzabálja az olaj1/4-ét simán!

Épp láttam milyen volt, ami kijött belőlle, annak már semmi kenése sem volt, még a szervízesek is azt mondták, hogy a 30.000-es szervíz csak marketingfogás, főleg a dieseleknél, ahol köztudottan rövidebb a szervízintervallum !!!! )

Na de mindenki tudja a magáét :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Vivarónál is 30.000-es szervíz van! a végére felzabálja az olaj1/4-ét simán!

Épp láttam milyen volt, ami kijött belőlle, annak már semmi kenése sem volt, még a szervízesek is azt mondták, hogy a 30.000-es szervíz csak marketingfogás, főleg a dieseleknél, ahol köztudottan rövidebb a szervízintervallum !!!! )

Na de mindenki tudja a magáét B) :rolleyes:

A céges Opel Movanonál is 30 ezrenként van, megjegyzem 47500-nál volt az első műszakija és ezzel együtt vezérlés és olajcsere is. Ennyire sz.rnak rá a cégnél, de az marha nagy probléma volt, hogy nem találták az autó dolgait (szervízfüzet, opelos európa térkép, dokumentáció stb.), amit később megtaláltak, ott ahol mondtuk. <_<

A céges fosvágennél viszont 15 ezer kilométerenként van kötelező szervíz vagy évente. -_- Mivel ennek én vagyok a sofőrje 85%-ban, ezért erre ügyelek is, hogy meglegyen. Amúgymeg már most olyan tőkehangja van az 1.9TDi-nek hidegen, hogy öröm hallgatni. :D

Link to comment
Megosztás:

A céges Opel Movanonál is 30 ezrenként van, megjegyzem 47500-nál volt az első műszakija és ezzel együtt vezérlés és olajcsere is. Ennyire sz.rnak rá a cégnél, de az marha nagy probléma volt, hogy nem találták az autó dolgait (szervízfüzet, opelos európa térkép, dokumentáció stb.), amit később megtaláltak, ott ahol mondtuk. :rolleyes:

A céges fosvágennél viszont 15 ezer kilométerenként van kötelező szervíz vagy évente. B) Mivel ennek én vagyok a sofőrje 85%-ban, ezért erre ügyelek is, hogy meglegyen. Amúgymeg már most olyan tőkehangja van az 1.9TDi-nek hidegen, hogy öröm hallgatni. :D

Erről beszélek én is!! ;)

TISZTA MARKETING !!!

VEGYÉL TŐLLÜNK AUTÓT, ÉS KPSZ RÁ GARANCIÁT 100.000 KM-RE !! (annyit kibír kitolt olajcserékkel is, biztosan le van az tesztelve)

Oszt utánna kérdem én mi lesz? -_- A paraszt visszaviszi 100.001 km-el, persze megmondják hogy a garancia sajnos már lejárt, és jól meggenerálozzák neki majdnem egy új autó áráért! <_<

Ahogy Reeckatee-nek is ajánlotta valaki, ne 30ezrenként vigye, ha hosszú távra tervez a vassal :D

mellesleg nekem is ugyanezt mondta a szerelő haverom csak a Fábiára: ha hosszan tervezek vele, akkor 10 ezrenként cseréljünk azért olajat... nem is nagyon szoktam túllépni, max pár száz km-vel...

Lehet, hogy egy motorgenerál többe kerül, mint az a pár plussz olajcsere.... :D

Link to comment
Megosztás:

Erről beszélek én is!! :D

TISZTA MARKETING !!!

VEGYÉL TŐLLÜNK AUTÓT, ÉS KPSZ RÁ GARANCIÁT 100.000 KM-RE !! (annyit kibír kitolt olajcserékkel is, biztosan le van az tesztelve)

Oszt utánna kérdem én mi lesz? <_< A paraszt visszaviszi 100.001 km-el, persze megmondják hogy a garancia sajnos már lejárt, és jól meggenerálozzák neki majdnem egy új autó áráért! :rolleyes:

Ahogy Reeckatee-nek is ajánlotta valaki, ne 30ezrenként vigye, ha hosszú távra tervez a vassal -_-

mellesleg nekem is ugyanezt mondta a szerelő haverom csak a Fábiára: ha hosszan tervezek vele, akkor 10 ezrenként cseréljünk azért olajat... nem is nagyon szoktam túllépni, max pár száz km-vel...

Lehet, hogy egy motorgenerál többe kerül, mint az a pár plussz olajcsere.... B)

Az olajon soha nem spóroltam....a szürkéből nem fogom sajnálni a Metabond cuccokat sem....talán majd megköszöni több 100k km után. (Most pedig jönnek a fejesek s megvigasztalnak, hogy ez a moci 100 ezernél nem fog többet menni :D )

Link to comment
Megosztás:

Az olajon soha nem spóroltam....a szürkéből nem fogom sajnálni a Metabond cuccokat sem....talán majd megköszöni több 100k km után. (Most pedig jönnek a fejesek s megvigasztalnak, hogy ez a moci 100 ezernél nem fog többet menni :rolleyes: )

Figyu! szerintem ha vigyáz valaki a motorra, és megadja neki a szükséges dolgokat, akkor az nagyon sokáig hűségesen fogja szolgálni!!!!! -_-

No azért nem azt mondom, hogy néha ne hajtsd meg azért... nehogy ellustúljon, mire talán egyszer kipróbálhatom :D B) <_< :D

Link to comment
Megosztás:

Nemsokára olajcsere előtt állok. Jelenleg a kehes 1.4NZ-ben 64.000km és Castrol Edge Sport 10W-60-as olaj van.

de hogy minek? <_< Jó abba egy jó 10W40, a többi már csak fingreszelés :rolleyes: 5W-ből többet fog enni, és nem arra van tervezve

az a motor, hasznot nem csinálsz semmit.

Ezzel azért vitatkoznék. Miért terhelné jobban az olajpumpát? Az olajpumpa direkt kapcsolatban van így forog mindig. Ez nem olyan mint pl egy levegőkompresszor, hogy ha eléri a nyomást lekapcsol és ezzel kíméled.

Sőt ha sűrűbb az olaj az jobban megdolgoztatja a pumpát ami ugye fogaskerék szivattyú és térfogatkiszorítás elvén működik, tehát sűrűbb olajjal jobban küzd.

A nyomás beállítását pedig egy megkerülő szeleppel végzi ami ha túl nagy nyomást csinál akkor nyit, hogy ne szökjön az egekbe a nyomás.

Hígabb közeggel nem tud ugyanazon a nyomáson ugyanannyit szállítani, mint a tervezett közeggel. Ilyen ez az olajpumpa konstrukció.

Nem hiába van más pumpa egy Z16XE és egy X16XEL motoron.

Hát igen! Ez a 30e csere baromság, HA nem egy kamionról beszélünk ahol akár 2 szűrő és akár 15-20L olaj is van benne. Abban még reálisnak tartanám, de 4-5L-es mennyiségnél ez vicc!

Nem is a mennyiség számít, hanem az, hogy hányszor melegszik fel, és hül le az olaj. Míg autóval 5-50km-es távokat mész átlagban

leállítások között, egy kamionnal 300-500km ugyanez :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.