Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Olajcsere előtt álok és foggalmam sincs milyen olajat vegyek!

Ti milyet tanácsoltok? eddig a valvolne maxlife 10w/40 , és a castrol magnatec 10W/40 között vacilálok!!

Jah a gépezet c1.4nz '97-es !

Vagy inkább már jöhet a 15w/40??

10W40 legyen mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

Múltkor olajcsere volt és kicsit rá lett töltve. semmi gond szerelő pár decit leengedett,

ellenőriztem, jó volt, ma néztem megint a Max. feliratnál az M betűnél van. Mentem vele 20 km-t lóhalálában, tapostam, hogy kiégjen a benya, ami esetleg lecsorgott a karterbe. Nem lett sokkal jobb.

Link to comment
Megosztás:

Múltkor olajcsere volt és kicsit rá lett töltve. semmi gond szerelő pár decit leengedett,

ellenőriztem, jó volt, ma néztem megint a Max. feliratnál az M betűnél van. Mentem vele 20 km-t lóhalálában, tapostam, hogy kiégjen a benya, ami esetleg lecsorgott a karterbe. Nem lett sokkal jobb.

és az miért baj ha maxig van?

Link to comment
Megosztás:

és az miért baj ha maxig van?

a vonás felett van a felirat, és a max első betűje meg még inkább....lefejtés után is magasan áll pedig kb 6-8 deci lett visszaengedve....

szerintem nőtt a szint. Illetve nem tudom 100 % bizonyossággal megállapítani. Leszívás lesz, de most valaki kompetensebb személy fogja, tekerős pumpával megfejni.

A max vonalig félig hidegen, mert ez így már bűzlik.

Érdekes a régi olajnál, ugye gondolom vékonyodott el, és azért eresztett át, szelepfedél tömítésnél, meg rotornál (most száraz, megnéztem....nem folyat.)

Link to comment
Megosztás:

a vonás felett van a felirat, és a max első betűje meg még inkább....lefejtés után is magasan áll pedig kb 6-8 deci lett visszaengedve....

őőő nekem nem ilyen írós a nívóm...

de ha sok, akkor engedj le belőle.

de 20kmen nemigen megy ki belőle a lecsapódott cucc, illetve a benya

Link to comment
Megosztás:

a vonás felett van a felirat, és a max első betűje meg még inkább....lefejtés után is magasan áll pedig kb 6-8 deci lett visszaengedve....

Reggel, mielőtt beinditanád, nézd meg! - nem érdemes megállás után hamar megnézni, várni kell vele úgy egy fél órát legalább..és vizszintesen álljon az autó! ;) Szóval, ha sok lesz akkor jegyezd meg hogy meddig van és később is, pl. 100km-enként ellenőrizd! Ha csak olajból van benne több akkor nincs nagy baj, szerintem... de irtad, hogy leengedés után jó volt a szint és most újra magas...nos, lehet hogy viz megy bele, ez már nagyobb baj.

Link to comment
Megosztás:

a vonás felett van a felirat, és a max első betűje meg még inkább....lefejtés után is magasan áll pedig kb 6-8 deci lett visszaengedve....

szerintem nőtt a szint. Illetve nem tudom 100 % bizonyossággal megállapítani. Leszívás lesz, de most valaki kompetensebb személy fogja, tekerős pumpával megfejni.

A max vonalig félig hidegen, mert ez így már bűzlik.

Érdekes a régi olajnál, ugye gondolom vékonyodott el, és azért eresztett át, szelepfedél tömítésnél, meg rotornál (most száraz, megnéztem....nem folyat.)

;) és azt meg hogyan!? ;) Akkor már engedd le egy tiszta edénybe és öntsd vissza a megfelelő mennyiséget, nem!? ;)

Link to comment
Megosztás:

nekem ingyen azért kellene

átöblögetném vele minden cserénél ;)

Na, DE csak leszedett deklivel ...egy csepp se maradjon benne a kocsiban...

MÁS: API GL-3 as olajakat 75W- 85 vagy 90es viszkozitással keresgélek,de nem nagyon találok nem tudom, miben más a a GL-4 (meg a GL-5) és ez GL-3?

Felülről kompatibilitás nincsen?

csoda: találtam.... nem 10 fillér

http://olajshop.hu/kereses/valvoline/hajto...ils/?query=GL-3

Link to comment
Megosztás:

Na, DE csak leszedett deklivel ...egy csepp se maradjon benne a kocsiban...

MÁS: API GL-3 as olajakat 75W- 85 vagy 90es viszkozitással keresgélek,de nem nagyon találok nem tudom, miben más a a GL-4 (meg a GL-5) és ez GL-3?

Felülről kompatibilitás nincsen?

csoda: találtam.... nem 10 fillér

http://olajshop.hu/kereses/valvoline/hajto...ils/?query=GL-3

GL5:

Sűrűség 15 °C-on:884 Kg/m3

Viszkozitás -40oC-on:110 000 Mpa.s

Viszkozitás 40oC-on:106 mm2/s

Viszkozitás 100 °C-on:17 mm2/s

Viszkozitási index:175

Dermedési pont:-39oC

Lobbanáspont: 210oC

GL4:

Specifikációk, osztályba sorolások: SAE 80W90; API GL-4

Jellemző adatok:

Sűrűség 15 °C-on:0.89 kg/m3

Viszkozitás 40oC-on:150 mm2/s

Viszkozitási index:105

Dermedési pont:-33oC

Lobbanáspont:236oC

Habzásgátlás:0/0 10/0 0/0

Rézkorrózió: 1b

Metabond GL-4 80W90 hajtóműolaj 1 l =1 360Ft

Metabond GL-5 75W90 hajtóműolaj 1 l =2 720Ft

és ezek kisker árak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.