Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.Magyarázzátok már meg nekem, hogy mit jelent az ,hogy 10W-40??köszi!!

viszkozitásra vonatkozó számok

ez téli nyári olaj,

minden motornak megvan a kialakításából adódó viszkozitási szükséglete, az olajra nézve.

télen illetve nyáron mennyire váltoika viszkozitása.

mennyire dermed meg

Link to comment
Megosztás:

Aktuális árlistád van? Lehet nemsokára kéne pár dolog :lol:

Még nem írtam át, de az olajok maradtak ugyanolyan árban, csak az adalékok mentek fel.

A www.akciosbolt.hu oldalon láthatod az aktuális kisker árakat amúgy, de a metabond.hu oldalon is fent van valahol ;)

Szombaton megyek le Kaposvárra, ha esetleg addigra már aktuális :lol:

Link to comment
Megosztás:

Még nem írtam át, de az olajok maradtak ugyanolyan árban, csak az adalékok mentek fel.

A www.akciosbolt.hu oldalon láthatod az aktuális kisker árakat amúgy, de a metabond.hu oldalon is fent van valahol ;)

Szombaton megyek le Kaposvárra, ha esetleg addigra már aktuális :lol:

Most még nem valószínű, de talán egy hónapon belül. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hallottatok már a Motollife-ról?? Használta(használja) már valaki esetleg??Mi a véleményetek róla?,

Motorlife?

Arról igen, ismerem a srácot aki forgalmazza :lol: Nála teszteltük a metabond olajat is a gépén ;)

Egyébként hasonlók az adalékok és az adalékolt zsírok, mint a metabondé, legalábbis működésüket tekintve.

Biztos nem lősz bakot, ha kipróbálod, aztán akár ide is beírhatod a tapasztalatokat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha a rendszeres 15W40 motorolaj használata után áttérek a 10W40re, akkor illik kimosni a motort, mielőtt beleöntöm, vagy nyugodtan mehet bele mindenféle hercehurca nélkül?

Szerintem olyan nagy kárt nem okoz, főleg ha mondjuk egy egész éjszakás leeresztés van. Akkor saccra max 1-2 dl marad benne nekem.

Link to comment
Megosztás:

Ha a rendszeres 15W40 motorolaj használata után áttérek a 10W40re, akkor illik kimosni a motort, mielőtt beleöntöm, vagy nyugodtan mehet bele mindenféle hercehurca nélkül?

melegen ereszd le, aztán mehet bele a 10-es. 5-6e km után pedig illene cserélni, aztán utána 10e vagy 1 év rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Privát üzenet. Rámész valakinak a nevére, kattintassz ekkor bejön az adatlapja és a bal alsó sarokban van olyan hogy PÜ-küldése. Így csak neki írsz a többiek nem látják.

a képére is elég rámennyi, ott lenyitja a fület, és van olyan hogy üzenet küldése.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere előtt álok és foggalmam sincs milyen olajat vegyek!

Ti milyet tanácsoltok? eddig a valvolne maxlife 10w/40 , és a castrol magnatec 10W/40 között vacilálok!!

Jah a gépezet c1.4nz '97-es !

Vagy inkább már jöhet a 15w/40??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.