Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

A napokban cseréltem olajat a gépbe (1.4 - 8v). A 4 l-es motorolajból belement 3 liter és azóta is az olajszint a normál értéket mutat, ezért túlönteni nem akarom.

Szerintetek ez normális?

Szűrőt cseréltél??

A normális töltési mennyiség 3,5 l, szűrő nélkül 3 l.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban cseréltem olajat a gépbe (1.4 - 8v). A 4 l-es motorolajból belement 3 liter és azóta is az olajszint a normál értéket mutat, ezért túlönteni nem akarom.

Szerintetek ez normális?

A szűrőt is cserélted? Ha igen, akkor lehet nem állt vízszintesen a gép az olaj leeresztésekor. Azért 1L nem szokott bennemaradni... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tudja valaki, hogy Astra F-es 2000 évjáratú, X16XEL motorkódú autómba milyen olajszűrő kell és milyen levegőszűrő, meg pollenszűrő??? Itt nem a márkára gondolok, hanem a termék cikkszámára vagy az azonosítójára??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tudja valaki, hogy Astra F-es 2000 évjáratú, X16XEL motorkódú autómba milyen olajszűrő kell és milyen levegőszűrő, meg pollenszűrő??? Itt nem a márkára gondolok, hanem a termék cikkszámára vagy az azonosítójára??

Sztem bármelyik autósboltban tudnak adni hozzá ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért kérdezem, mert lehet hogy a netről rendelnék!!

A gyári olajszűrő cikkszáma: 06 50 401, alkatrészszáma: 93156300.

A gyári pollenszűrő cikkszáma: 68 08 610, alkatrészszáma: 93182435

A gyári légszűrőbetét cikkszáma: 08 35 605, alkatrészszáma: 25062467

Utóbbiban nem vagyok 100%-ig biztos, csak ha mindegyikben ugyanaz a betét van motortól függetlenül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban cseréltem olajat a gépbe (1.4 - 8v). A 4 l-es motorolajból belement 3 liter és azóta is az olajszint a normál értéket mutat, ezért túlönteni nem akarom.

Szerintetek ez normális?

Témához vág, hogy voltam ezt azt javíttatni, szerelő ugye olajból 3,5 lityit beletöltötte (nem álltam ott mellette)- este kihülés után néztem, rendesen a max felett van a szint kb. 5 miliméterrel- melegen pont jó, de hát ezt lehülés után kell nézni. Ma próbálok visszamenni, hogy igenis szívjon le belőle 2-4 decit.

Előtte már mentem vele kb 60-100 kilómétert, mekkora a veszélye, hogy a szimeringek szétmennek- illetve csak akkor gáz, ha valaki nagyon nyomja neki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Előrébb lévő oldalakon olvastam, hogy leszednétek az olajteknőt és brigéciollal kimosnátok. Olyan kérdésem volna,hogy nehéz-e leszedni( egy amatőr is le tudja szedni??)és ha ki van mosva az olajteknő, ki kell-e öblíteni vagy mehet is a fel a helyére egyenesen?,

Link to comment
Megosztás:

Témához vág, hogy voltam ezt azt javíttatni, szerelő ugye olajból 3,5 lityit beletöltötte (nem álltam ott mellette)- este kihülés után néztem, rendesen a max felett van a szint kb. 5 miliméterrel- melegen pont jó, de hát ezt lehülés után kell nézni. Ma próbálok visszamenni, hogy igenis szívjon le belőle 2-4 decit.

Előtte már mentem vele kb 60-100 kilómétert, mekkora a veszélye, hogy a szimeringek szétmennek- illetve csak akkor gáz, ha valaki nagyon nyomja neki?

Ennyire azért nem kell megijedni tőle. A legtöbb szerelő túltölti a szintet, ahová én szoktam járni, az is, pedig érti a dolgát egyébként. Én is rákérdeztem, és azt mondta, azért tölt bele kicsit többet, mert vannak olyan emberek, akik csak akkor viszik szerelőhöz az autójukat, ha már nem is megy, nemhogy olajszintet ellenőrizni... ezzel legalább pár hónappal hosszabb az élettartama az ilyen autóknak. Egyébként még egyszer se cserélt szimmeringet ilyen okokból kifolyólag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Előrébb lévő oldalakon olvastam, hogy leszednétek az olajteknőt és brigéciollal kimosnátok. Olyan kérdésem volna,hogy nehéz-e leszedni( egy amatőr is le tudja szedni??)és ha ki van mosva az olajteknő, ki kell-e öblíteni vagy mehet is a fel a helyére egyenesen?,

Új kartertömítés kell, és nem árt némi hozzáértés a felszerelésnél ;)

Ennyire azért nem kell megijedni tőle. A legtöbb szerelő túltölti a szintet, ahová én szoktam járni, az is, pedig érti a dolgát egyébként. Én is rákérdeztem, és azt mondta, azért tölt bele kicsit többet, mert vannak olyan emberek, akik csak akkor viszik szerelőhöz az autójukat, ha már nem is megy, nemhogy olajszintet ellenőrizni... ezzel legalább pár hónappal hosszabb az élettartama az ilyen autóknak. Egyébként még egyszer se cserélt szimmeringet ilyen okokból kifolyólag.

Nem használ a túltöltés... a hajtókarok nagyon felhabosítják ilyenkor a karterban levő olajat, a kartergázban sok lesz

az olajpára, valamint a szimmeringeken is fokozott terhelés lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Előrébb lévő oldalakon olvastam, hogy leszednétek az olajteknőt és brigéciollal kimosnátok. Olyan kérdésem volna,hogy nehéz-e leszedni( egy amatőr is le tudja szedni??)és ha ki van mosva az olajteknő, ki kell-e öblíteni vagy mehet is a fel a helyére egyenesen?,

leszedni annyiban bonyolult, hogy spec szem kell hozzá, illetve a kipufogót is le kell kötni, és az ott lévő tömítés is lehet cserés.

felrakásnál, az új tömítésen kívül kell paszta, és érzéssel kell meghúzni, hogy ne húzzd tul.

tömítésből is van kétfajta.

egyikben van alumínium karika, azt jobban lehet érezni, mikor van jól meghúzva.

öblítsd ki rendesen mosás után.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.