Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

kiváncsi vagyok lesz-e különbség a Q8-hoz képest.. 90e km-t ezzel teljesített.. Ha nem lesz érezhető változá/bár mit várhatok egy hasonló olajtól?/ maradok a q8-nál..

Én is az előző 10 ezret Q8-cal szaladtam le. Szerintem nem rossz olaj, ha csak az olajfogyasztást nézem. 4 liter elég volt egy intervallumra, míg Valvoline-ből mindig 5 liter kellett.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a motorral nem lehet gond perpillanat mert az M0-on 120km/h-nál még elég komolyat húz a gép,meg is lepődtem.Nem pörgettem hanem csak ötödikben odaléptem neki.Amíg nem nézünk bele és nem cserélem ki a legfontosabb dolgokat addig 2ezernél elváltogatok és nyugdíjas tempó. :blush:

Link to comment
Megosztás:

141ezer km van az autóban de szerintem minimum 240ezerről lett visszatekerve,ez már nagyon

gáz a 16 szelepes astráknál?

Ezeknél a motoroknál az már sok általában.

Persze sok függ az előéletétől is, de azt tudatosítsd magadban, hogy ezzel a motorral nem kell már sok világkörüli útra indulnod :blush:

Haver 400e km-el adta vissza a céges 16v vectrát, semmi gond nem volt vele, pedig az kapta rendesen...

Az se mindegy hogy melyik 16v :lol:

Míg egy C20XE vagy X20XEV boldogan elmegy 200-300e km-t is átlagban jó állapotban, egy X16XEL kb 150e km-nél már hasonló állapotban

van, mint azok 300e-nél :)

Link to comment
Megosztás:

Ezeknél a motoroknál az már sok általában.

Persze sok függ az előéletétől is, de azt tudatosítsd magadban, hogy ezzel a motorral nem kell már sok világkörüli útra indulnod :blush:

Az se mindegy hogy melyik 16v :lol:

Míg egy C20XE vagy X20XEV boldogan elmegy 200-300e km-t is átlagban jó állapotban, egy X16XEL kb 150e km-nél már hasonló állapotban

van, mint azok 300e-nél :)

és semmi javított kiadás vagy vmi ilyesmi nem létezik rá?

vagy ha gépműhelybe felújítják, akkor ott nem kap másféle anyagú dogókat?

teljes felújítás után is csak 150 ezres élettartam vagy még kevesebb???

Link to comment
Megosztás:

és semmi javított kiadás vagy vmi ilyesmi nem létezik rá?

vagy ha gépműhelybe felújítják, akkor ott nem kap másféle anyagú dogókat?

teljes felújítás után is csak 150 ezres élettartam vagy még kevesebb???

valószínű még egy kicsit kevesebb. asszem kétféle dugó is van hozzá, mahle meg kolbensmidt.

de egyiktől sem kell sokat várni, mindkettő gyári beszállító, tehát gyárival hasonló minőségű és anyagú.

Link to comment
Megosztás:

Ezeknél a motoroknál az már sok általában.

Persze sok függ az előéletétől is, de azt tudatosítsd magadban, hogy ezzel a motorral nem kell már sok világkörüli útra indulnod :blush:

Az se mindegy hogy melyik 16v :lol:

Míg egy C20XE vagy X20XEV boldogan elmegy 200-300e km-t is átlagban jó állapotban, egy X16XEL kb 150e km-nél már hasonló állapotban

van, mint azok 300e-nél :)

Ha jól emlékszem 98-as vectra 2.0..

Link to comment
Megosztás:

valószínű még egy kicsit kevesebb. asszem kétféle dugó is van hozzá, mahle meg kolbensmidt.

de egyiktől sem kell sokat várni, mindkettő gyári beszállító, tehát gyárival hasonló minőségű és anyagú.

hát akkor ezek a mocik nem tulzottan jó befektetések...

:blush:

Link to comment
Megosztás:

A szakál-metált elfelejtetted :blush:

A kisipari termékek itt annyira nem jönnek szóba szerintem :lol:

Amúgy lehet wiseco-t is rendelni bele, sportcélokra, hajtókarral együtt. Kb félmiller :D

hát akkor ezek a mocik nem tulzottan jó befektetések...

Gyorsabban kopik a dugattyú, de ettől függetlenül szerintem nagyon jó konstrukció :D

Ésszerű dolgok vannak benne/rajta, jól átgondolt szerintem a tervezése. Nem hiába lett

ez a motor az alapja a Super1600-os corsáénak :)

Link to comment
Megosztás:

na jó csak ha vki vesz egy autót itt nálunk nem 150ezrekre tervez vele

mondjuk ugyanez elmondható pl az újabb cdti motorokra is... azok sem fognak átlagban

150-200-nál többet elmenni jó állapotban, ugyanúgy, mint az x16xel :blush:

de ugyanilyen a G astrák - C corsák korábbi 1.2-ese is :)

egyre inkább az a helyzet, hogy az autógyárak nem terveznek garancia- és szavatossági időn túlra :D

fogyasztói társadalom van :lol:

Link to comment
Megosztás:

mondjuk ugyanez elmondható pl az újabb cdti motorokra is... azok sem fognak átlagban

150-200-nál többet elmenni jó állapotban, ugyanúgy, mint az x16xel :lol:

de ugyanilyen a G astrák - C corsák korábbi 1.2-ese is :D

egyre inkább az a helyzet, hogy az autógyárak nem terveznek garancia- és szavatossági időn túlra :D

fogyasztói társadalom van :)

És ezért válság. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ezeknél a motoroknál az már sok általában.

Persze sok függ az előéletétől is, de azt tudatosítsd magadban, hogy ezzel a motorral nem kell már sok világkörüli útra indulnod :blush:

Amire nekem kell arra szerintem még bőven megfelel.Nem tervezek vele 60-70ezer km-nél többet

és azt is normál használattal.Az,hogy vissza lett tekerve csak az én feltételezésem mivel a 3-ik év végén már elérte a 90ezret a megtett km a szervízkönyv szerint.Tovább pedig már nem vezették.

Viszont valamiért tavaly nyárig ki volt vonva a forgalomból,nem tudom,hogy mennyi ideig nem volt forgalomban abban bízom,hogy jó sokáig le volt rakva az autó mert akkor még valós is lehet az a 141ezer ami benne van.Majd ma megmondja a szerelő,hogy meglátása szerint milyen állapotban van,bár elsőre azt mondta,hogy honnan akasztottam le ilyen szép astrát,de ugye a külcsíny az édes kevés,ami belül van az számít,de ezt pont a szerelő fogja észrevenni 3perc alatt,hogy hányas a kabát valójában! :lol:

Link to comment
Megosztás:

mondjuk ugyanez elmondható pl az újabb cdti motorokra is... azok sem fognak átlagban

150-200-nál többet elmenni jó állapotban, ugyanúgy, mint az x16xel :blush:

de ugyanilyen a G astrák - C corsák korábbi 1.2-ese is :D

egyre inkább az a helyzet, hogy az autógyárak nem terveznek garancia- és szavatossági időn túlra :D

fogyasztói társadalom van :)

hát azokra úgy se lesz pénzem szerintem egy darabig...

jó nekem a 8 v is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Beletettem a GM olajat az autóba és sajna beigazolódott az itt elhangzott figyelmeztetés.200km után már hallhatóan hangosabb a motor mint a régi olajjal.Egy kicsit olyan dízeles lett tőle.

Úgyhogy amint lehetőségem adódik rá olajcsere megint.Létezik,hogy ennyire gyenge minőségű legyen egy GM olaj???

Link to comment
Megosztás:

Beletettem a GM olajat az autóba és sajna beigazolódott az itt elhangzott figyelmeztetés.200km után már hallhatóan hangosabb a motor mint a régi olajjal.Egy kicsit olyan dízeles lett tőle.

Úgyhogy amint lehetőségem adódik rá olajcsere megint.Létezik,hogy ennyire gyenge minőségű legyen egy GM olaj???

Szia zsoltika!

Sajna ilyenkor még egy dolog lehet mivel nagyon el akarták adni a vasat, lehet jó fejek voltak és tettek bele valami fincsi 15W-s olajat, hogy csendes és olajfogyasztásmentes legyen a kocsi! Bocsi, de nem akarlak elkeseríteni ezzel, de a magyar ember nagyon leleményes sajna! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Beletettem a GM olajat az autóba és sajna beigazolódott az itt elhangzott figyelmeztetés.200km után már hallhatóan hangosabb a motor mint a régi olajjal.Egy kicsit olyan dízeles lett tőle.

Úgyhogy amint lehetőségem adódik rá olajcsere megint.Létezik,hogy ennyire gyenge minőségű legyen egy GM olaj???

Nem a GM olaj a rossz, hanem amit ezen a néven vettél (valszeg nem eredeti minőség). Valami normális olaj kell neki 10W40-ből, Metabond, Castrol...

Link to comment
Megosztás:

Már ajánlották itt ezeket az olajokat csak akitől veszem az alkatrészeket azt mondta,hogy simán jó

a GM olaj is.Én meg mint laikus gondoltam opel autóba opel olaj csak nem lehet akkora baromság.

Hát baromság volt.Többet ilyen olaj nekem sem kell!

alkatrész neveket tudnál írni miket adott eddig?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.