Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

360.000km-t és kitudja mennyit forgattak vissza, mindezek ellenére eladták őket! Mai napig látom őket az utakon!

Remélem énis ilyen szerencsés leszek ez ügyben, EGYENLŐRE optimista vagyok! :blush:

Csak azok nem X16XEL motorral mentek sejtésem szerint :)

Sziasztok. no az enyémen is olajat kell cserélnem, mikor megvettem akkor ######a tiszta olaj volt benne, de minél többet nézegetem annál koszosabb az olaj,ráadásul kicsit koszos is, és mintha habzana. mivel lehet kimosatni a rendszert? ugyrémlik van valami tisztítószer,mintha mondta vna valaki, de az mehet bele a mociba? nem lesz baja a későbbiekben, 1ik ismim azt mondta, hogy cseréljem le az olajat most valami olcsóbbra,egy kis adalékkal, meg tisztítócuccal, már nem emlékszem mit mondott pontosan, és 1-2 ezer km-er után pedig tegyek bele valami jó minőségüt, ha már tiszta a rendszer, ha még mindig koszos, akkor csináljam meg mégegyszer a cserét olcsóbbal, aztán a jóminőségü olajat bele.valszeg az előző tulaj csak mondta hogy olajat cserélt benne, és közben meg csak felöntötte.még jó hogy ritkán használtam a gépet idáig:)

A habzás teljesen természetes, rövid utakon a levegő páratartalma, ami kicsapódik a hideg olajban, nem tud kiforrni belőle.

A koszosodás is természetes, az olaj lebegteti a szennyeződést, ez a dolga. 10e-ként cseréld az olajat max, motormosót meg

felejtsd el.

Szerintem egyszer nem árt neki, ha kimossa belülről a motort.

De árthat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oks, kössz a tippeket!

Az olajat lecserélem minnél elöbb aztán majd meglátjuk!

Mindezek ellenére még mindig nem aggódom... :lol: faternak F Astra volt a szolgálati kocsija...és azokat nem kímélték, és nem 170.000km-t futottak hanem 360.000km-t és kitudja mennyit forgattak vissza, mindezek ellenére eladták őket! Mai napig látom őket az utakon!

Remélem énis ilyen szerencsés leszek ez ügyben, EGYENLŐRE optimista vagyok! :blush:

Reméljük a legjobbakat!

Sziasztok!

és azok is 16v-sek voltak?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egyszer nem árt neki, ha kimossa belülről a motort.

ezekkel a szerekkel nagyon vegyesek a tapasztalatok...

van aki egyáltalán nem ajánlja, van aki viszont évekóta használja, és nincs vele baja...

én pl hallottam olyat is, hogy az előbb is emlegetett olajfolyások megszaporodtak, de elhallgató hidrotőkéről is hallottam már.

pl Karcsibácsi is használt régen ilyen cuccot, de mára leszokott róla.

saját felelősségre... de ha a hf megvolt csinálva nemrégen, akkor olyan húdesok trutyinak nem kellene lennie, csak a teknőben... jól gondolom?

hm többiek?

Link to comment
Megosztás:

A jó motormosó adalékok hasznosak is tudnak lenni, csak megfelelő használat mellett, és indokolt esetben.

Az pedig nem megfelelő használat, hogy valaki a fáradtolajhoz hozzáönti, járatja kicsit (főleg ha sokat!),

aztán leengedi és mehet bele az új olaj... :blush:

Link to comment
Megosztás:

A jó motormosó adalékok hasznosak is tudnak lenni, csak megfelelő használat mellett, és indokolt esetben.

Az pedig nem megfelelő használat, hogy valaki a fáradtolajhoz hozzáönti, járatja kicsit (főleg ha sokat!),

aztán leengedi és mehet bele az új olaj... :blush:

és akkor szerinted mi a megoldása?

amit eddig láttam.. arra mind ez volt írva...

kamionosoktól hallottam olyat, hogy van külön olyan olaj, de azt is valahogy úgy mondták, hogy utána rendes olajjal át kell öblíteni, hogy a mosó olaj teljesen kimenjen belőle.

egyszer mi úgy jártunk el, hogy leengedtük a régit, feltöltöttük olyannal, ami gyengébb minőségű volt, és azzal járattuk, ez megcsináltuk vagy 3x aztán már nem koszolódott el az olaj, és utána tettük bele a metabondot, adalékkal együtt.

10 ezer km re a meta is befeketedik

Link to comment
Megosztás:

egyszer mi úgy jártunk el, hogy leengedtük a régit, feltöltöttük olyannal, ami gyengébb minőségű volt, és azzal járattuk, ez megcsináltuk vagy 3x aztán már nem koszolódott el az olaj, és utána tettük bele a metabondot, adalékkal együtt.

10 ezer km re a meta is befeketedik

Az a dolga, hogy befeketedjen. Nekem nem kellene olyan olaj, ami 8e km után is szép aranysárga. Az szart sem ér.

Link to comment
Megosztás:

és akkor szerinted mi a megoldása?

Ha valaki úgy érzi, hogy megrokkan ha nem használja ezt a motormosó adalékot, akkor annak kb az a normális

módja, hogy egy nem túl régi olajhoz betölti a motorba (ha régi az olaj, akkor hiába oldja le a mosó a koszt, az

olaj már nem tudja felvenni), járatja 10 percet (és nem 1000km-t!!! ), majd leengedi rögtön melegen, utána egy

adag új olaj bele, azzal is járatja 10-20 percet, és azt is rögtön melegében leengedi.

Ezek után mehet bele az új olaj :blush:

Fontos, hogy mindegyik belerakott olaj ugyanolyan viszkozítású legyen (10W40 pl), és ugyanolyan teljesítményszintű.

Ha valaki így csinálja, jó eséllyel nem teszi tönkre a motorját.

Az igazi kárt ott csinálja ez az adalék, hogy mivel nagyon aggresszív, elég ha csak egy kicsi is marad a motorban

a mosás után, és elégtelen lesz a csapágyak, dugók kenése. Márpedig egy leeresztéssel a használata után még

marad benne bőven...

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki úgy érzi, hogy megrokkan ha nem használja ezt a motormosó adalékot, akkor annak kb az a normális

módja, hogy egy nem túl régi olajhoz betölti a motorba (ha régi az olaj, akkor hiába oldja le a mosó a koszt, az

olaj már nem tudja felvenni), járatja 10 percet (és nem 1000km-t!!! ), majd leengedi rögtön melegen, utána egy

adag új olaj bele, azzal is járatja 10-20 percet, és azt is rögtön melegében leengedi.

Ezek után mehet bele az új olaj :blush:

Fontos, hogy mindegyik belerakott olaj ugyanolyan viszkozítású legyen (10W40 pl), és ugyanolyan teljesítményszintű.

Ha valaki így csinálja, jó eséllyel nem teszi tönkre a motorját.

Az igazi kárt ott csinálja ez az adalék, hogy mivel nagyon aggresszív, elég ha csak egy kicsi is marad a motorban

a mosás után, és elégtelen lesz a csapágyak, dugók kenése. Márpedig egy leeresztéssel a használata után még

marad benne bőven...

Szerintem is mosó adalékot soha!

Azonban 30 éve még volt (nemtom most van-e) MÓSÓOLAJ. Csak 5 literesben volt, és kb. a normál olaj felébe került. Ezzel kellett lecserélni a régi olajat, de a szűrőt NEM!.

Ezután tíz percig alapjáraton való járatás következett, (semmi pörgetés!) és utána az egész szmötyi ment le a kannába.

Ezután lehetett szűrőt cserélni és új olajat beletenni.

Ez az akkori, szigorúan ásványi olajokhoz jó volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki úgy érzi, hogy megrokkan ha nem használja ezt a motormosó adalékot, akkor annak kb az a normális

módja, hogy egy nem túl régi olajhoz betölti a motorba (ha régi az olaj, akkor hiába oldja le a mosó a koszt, az

olaj már nem tudja felvenni), járatja 10 percet (és nem 1000km-t!!! ), majd leengedi rögtön melegen, utána egy

adag új olaj bele, azzal is járatja 10-20 percet, és azt is rögtön melegében leengedi.

Ezek után mehet bele az új olaj :blush:

Fontos, hogy mindegyik belerakott olaj ugyanolyan viszkozítású legyen (10W40 pl), és ugyanolyan teljesítményszintű.

Ha valaki így csinálja, jó eséllyel nem teszi tönkre a motorját.

Az igazi kárt ott csinálja ez az adalék, hogy mivel nagyon aggresszív, elég ha csak egy kicsi is marad a motorban

a mosás után, és elégtelen lesz a csapágyak, dugók kenése. Márpedig egy leeresztéssel a használata után még

marad benne bőven...

ha pl én meta speedet használok mert ugye ez jár a motorhoz, akkor 3 adag speedet kellene belenyomni?

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszi srácok, akkor metabond speed 10w40 tegnap este néztem a metabond oldalán majdnem 8000 pénz az 5 liter +szűrő,

és akkor olyan 5-8000km-er után megint cseréljem, ugye 10e km előtt, hagy tisztuljon.köszike. jó hétvégét mindenkinek :blush:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma végre megszereztem az astrámat amire már régóta fájt a fogam.

2000-es évjárat 1,6 16v (x16xez).

Sajna cégautó volt hajdanán a drága ezért még rendesen bennem van a para,hogy milyen hibák fognak felmerülni.

Az eladó nepper szólt is,hogy vezérműszíjat,görgőket,olajat cseréljek benne minél előbb.

142ezer kilóméter van benne de mivel a szervízkönyv 3éves koráig volt vezetve ahol elérte a 90ezret a megtett kilóméter ezért nem csodálkoznék ha 240ezerről lett volna vissza tekerve az óra.

Segítségre lenne szükségem mivel az autók terén (is) analfabétának számítok viszont szeretnék egy megbízható,szép,jó műszaki állapotú autót faragni az Astrámból.

Kérdéseim a következők lennének:

-Milyen olajat tegyek bele az olajcserénél?

-Vezérműszíj,feszítőgörgők,vízpumpa,és még mi az amit érdemes kicserélni sürgősen a nagyobb gondok elkerülése érdekében.

-Létezik ehhez a típushoz könyöklő amit utólag bele lehet építeni? :blush:

-Esteleg gyertyák?Vagy az nem fontos?

A segítségeteket előre is köszönöm.Szép estét! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma végre megszereztem az astrámat amire már régóta fájt a fogam.

2000-es évjárat 1,6 16v (x16xez).

Sajna cégautó volt hajdanán a drága ezért még rendesen bennem van a para,hogy milyen hibák fognak felmerülni.

Az eladó nepper szólt is,hogy vezérműszíjat,görgőket,olajat cseréljek benne minél előbb.

142ezer kilóméter van benne de mivel a szervízkönyv 3éves koráig volt vezetve ahol elérte a 90ezret a megtett kilóméter ezért nem csodálkoznék ha 240ezerről lett volna vissza tekerve az óra.

Segítségre lenne szükségem mivel az autók terén (is) analfabétának számítok viszont szeretnék egy megbízható,szép,jó műszaki állapotú autót faragni az Astrámból.

Kérdéseim a következők lennének:

-Milyen olajat tegyek bele az olajcserénél?

-Vezérműszíj,feszítőgörgők,vízpumpa,és még mi az amit érdemes kicserélni sürgősen a nagyobb gondok elkerülése érdekében.

-Létezik ehhez a típushoz könyöklő amit utólag bele lehet építeni? :lol:

-Esteleg gyertyák?Vagy az nem fontos?

A segítségeteket előre is köszönöm.Szép estét! :)

Üdv az Astrások között!

Az a motorkód gondolom X16XEL akart lenni, én legalábbis még nem hallottam XEZ végződésről... :blush: Ezek a motorok sajna nem a tartósságukról híresek, de ha még jó állapotban van, és vigyázol rá, sok kilométert megtehetsz vele :D

Olajból jó minőségű 10W40-est tegyél bele, Castrol Magnatec, Mobil1, vagy leginkább Metabond Speed, én még megfejelném egy adalékkal is (Metabond C), és az olajszűrővel együtt cserélném a levegőszűrőt és pollenszűrőt is (cégautó lévén ki tudja, mikoriak?).

Vízpumpából és feszítőgörgőből gyári a javasolt, vezérműszíjból gyári vagy Gates!!! Ezeken nem érdemes spórolni, sokba kerülhet, ha tönkremennek!

Könyöklő létezik hozzá, Vaterán láttam 14e Ft körüli áron.

Gyertyából gyárit vagy NGK-t javaslok.

Link to comment
Megosztás:

könyöklőt én már 10ért is lttam egy netes boltban

de lehet olcsóbb is mert most nagyon kiárusítanak mindent

www.prodigyaudio.hu

nézzétek meg sokminden van ledektől kezdve hangszórók kárpitanyagok, neonok, de autós kiegészítők is szóval érdemes nézelődni kicsit :blush:

megbízhatók, teljesen új cuccok számlával garival.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma végre megszereztem az astrámat amire már régóta fájt a fogam.

2000-es évjárat 1,6 16v (x16xez).

Sajna cégautó volt hajdanán a drága ezért még rendesen bennem van a para,hogy milyen hibák fognak felmerülni.

Az eladó nepper szólt is,hogy vezérműszíjat,görgőket,olajat cseréljek benne minél előbb.

142ezer kilóméter van benne de mivel a szervízkönyv 3éves koráig volt vezetve ahol elérte a 90ezret a megtett kilóméter ezért nem csodálkoznék ha 240ezerről lett volna vissza tekerve az óra.

Segítségre lenne szükségem mivel az autók terén (is) analfabétának számítok viszont szeretnék egy megbízható,szép,jó műszaki állapotú autót faragni az Astrámból.

Kérdéseim a következők lennének:

-Milyen olajat tegyek bele az olajcserénél?

-Vezérműszíj,feszítőgörgők,vízpumpa,és még mi az amit érdemes kicserélni sürgősen a nagyobb gondok elkerülése érdekében.

-Létezik ehhez a típushoz könyöklő amit utólag bele lehet építeni? :blush:

-Esteleg gyertyák?Vagy az nem fontos?

A segítségeteket előre is köszönöm.Szép estét! :lol:

Ha 16 szelepes, akkor a vezetőgörgöröl se feledkezz meg... no meg a vízpumpáról, generátorszíjról! Ha már ott vagy, érdemes ezeket is cseréltetni!

Jó helyre regisztráltál, nagyon sok okos ember van itt, akik tényleg értenek az Opelek-hez, és örömmel segítenek! Légy üdvözölve :)

Link to comment
Megosztás:

Én még az említetteken kívül cserélnék benzinszűrőt is, és persze a gyertya is ajánlott.

Mindenből csakis gyárit érdemes venni bele.

Sajnos esélyes, hogy enni fogja az olajat, mert ezek a motorok nem a tartósságukról híresek.

Max 10e km-ként cseréld, ha 1,5-2L-en belül marad az olajfogyid, az még jó :blush:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítségeteket,nagyon nagy előnyt nyújt ez az oldal!

141ezer km van az autóban de szerintem minimum 240ezerről lett visszatekerve,ez már nagyon

gáz a 16 szelepes astráknál?

Az univerzális könyöklőt bármelyiket bele tudom rakni simán az astrába vagy van valami számuk?

Bár lehet,hogy az odébb lesz még ha most mindent cserélhetek az autóban akkor nem lesz olcsó.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítségeteket,nagyon nagy előnyt nyújt ez az oldal!

141ezer km van az autóban de szerintem minimum 240ezerről lett visszatekerve,ez már nagyon

gáz a 16 szelepes astráknál?

Az univerzális könyöklőt bármelyiket bele tudom rakni simán az astrába vagy van valami számuk?

Bár lehet,hogy az odébb lesz még ha most mindent cserélhetek az autóban akkor nem lesz olcsó.

a 240ezer már elég sok

de ha hosszútávokat ment és kimélve még nem biztos hogy hozzá kell nyúlni.

ja abban igazad van előbb afontosabb dolgokat, én is egy jóideje akarok könyöklőt, de mindig van fontosabb

Link to comment
Megosztás:

a 240ezer már elég sok

de ha hosszútávokat ment és kimélve még nem biztos hogy hozzá kell nyúlni.

ja abban igazad van előbb afontosabb dolgokat, én is egy jóideje akarok könyöklőt, de mindig van fontosabb

A matávnál volt az autó amit én tudok róla de,hogy hosszú vagy rövid távokat mentek vele arról fingom sincs.Mindegy megmutatom a szerelőnek és amiket mond azokat cserélem azonnal.Másképp nem megy.Csak a motor ne legyen szétnyúzva abban bízom.

Link to comment
Megosztás:

Haver 400e km-el adta vissza a céges 16v vectrát, semmi gond nem volt vele, pedig az kapta rendesen... Jövőhéten olajat váltok, vettem egy kanna Motul 6100 10w40 olajat, kiváncsi vagyok lesz-e különbség a Q8-hoz képest.. 90e km-t ezzel teljesített.. Ha nem lesz érezhető változá/bár mit várhatok egy hasonló olajtól?/ maradok a q8-nál..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.