Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Én opel16v árlistáját szoktam nézni,

ott már 2008.06.11-től annyi.

Még egy kis türelmet kérnék az árlista frissítéséhez... február elején változott, de még nem volt

időm elmenni az új listáért :blush: Annyi infóm van, hogy van ami nem változott, de a legtöbb cucc ára

emelkedett pár %-ot.

Amúgy a metabond is csak az inflációt követi leginkább, az olajáremelkedés pl nem is látszott meg

igazán az áraiban :lol: Ha jól megfigyeled, a VALÓS infláció az utóbbi két évre 15-20% körül mozog,

szinte ezt követte csak a metabond.

Link to comment
Megosztás:

mert aki foglalkozik ezzel a támával az tudja :blush:

Én azt tudom, hogy azért ajánlatos az első olajcserét előbb megejteni, mert akármilyen pontosan vannak megmunkálva a kopó alkatrészek, azért az első " bejáratós" időben több lekopott fém keletkezik, és ezt jobb minél előbb eltávolítani a motorból. Csak nem értem, hogy ehhez mi köze van a GM vagy bármilyen olajnak.

Link to comment
Megosztás:

Ezt értem, de most nem erről van szó, hanem arról hogyha az összekopás miatt ajánlanak előbb olajcserét új autónál, akkor ez érvényes GM-olajjal, meg bármilyen mással is.

Épp hogy erről van szó,

szó sincs a cikkben semmiféle összekopásról:

Manapság már annyival módosítom ezt az álláspontomat, hogy ha az autó gyárilag GM olajjal van feltöltve, akkor én is támogatom, hogy 2-3 ezer kilométer után le legyen cserélve

Arról van szó szerintem,hogy a GM olaj kaka. :blush:

Az hogy a szervízben miért mondták neki az nem derül ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb 3 hónapja már énis Astra tulaj vagyok! Lenne 1-2 kérdésem...!

Az első az ,hogy normális-e egy 2001-es évjáratu 1.6 16V-s F Astrától ,hogy 5000km-en kicsit több mint egy liter olajat megeszik? (Az elöző kocsim ami egy kocka Lada volt kb. ugyan ennyit evett szelepszár szimering csere után. A 2 kocsi közt pedig nem kis külömbség van!)

A második az lenne ,hogy most olajcserénél végülis milyet rakassak bele?

Eddig Castrol 10W40-el pótoltam!

Segítségeteket előre is Köszi!

Üdv:Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb 3 hónapja már énis Astra tulaj vagyok! Lenne 1-2 kérdésem...!

Az első az ,hogy normális-e egy 2001-es évjáratu 1.6 16V-s F Astrától ,hogy 5000km-en kicsit több mint egy liter olajat megeszik? (Az elöző kocsim ami egy kocka Lada volt kb. ugyan ennyit evett szelepszár szimering csere után. A 2 kocsi közt pedig nem kis külömbség van!)

A második az lenne ,hogy most olajcserénél végülis milyet rakassak bele?

Eddig Castrol 10W40-el pótoltam!

Segítségeteket előre is Köszi!

Üdv:Norbi

hát őőő egy kicsit sok

mehet bele a castrol is vagy q8 vagy metabond vagy shel olaj lényeg, hogy ne GM legyen és 10W40es

nem öreg az autó, bár lehet benne bőven km is akár... főleg hogy most vetted, és ha olvasgatsz, itt és a motor topickba sajnos rájössz, hogy ezek a mocik nem a sok 100ezres futára lettek már tervezve, és bizony eszik az olajat

Link to comment
Megosztás:

Az első az ,hogy normális-e egy 2001-es évjáratu 1.6 16V-s F Astrától ,hogy 5000km-en kicsit több mint egy liter olajat megeszik?

Motorkód? Futott kilométer? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget Novyy!

Eleinte nem nagyon aggasztott és végülis mostsem annyira...ha abból indulok ki ,hogy az F Astra rendőr kocsikat még árulják 360.000 km-el! :blush: Nah mind1 a lényeg ,hogy sok...én is így gondoltam! Mellékesen mondjuk a kocsi könyve azt irja ,hogy AKÁR MEGEHET 1000km-en 7dl-t...! Nem nagyon hittem a könyvben látottaknak! Na Köszi mégegyszer!

Heló Sanci!

Eddig 169.000 futott és ez tuti! A motor kódja: X16XEL02ML.....

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget Novyy!

Eleinte nem nagyon aggasztott és végülis mostsem annyira...ha abból indulok ki ,hogy az F Astra rendőr kocsikat még árulják 360.000 km-el! :blush: Nah mind1 a lényeg ,hogy sok...én is így gondoltam! Mellékesen mondjuk a kocsi könyve azt irja ,hogy AKÁR MEGEHET 1000km-en 7dl-t...! Nem nagyon hittem a könyvben látottaknak! Na Köszi mégegyszer!

Heló Sanci!

Eddig 169.000 futott és ez tuti! A motor kódja: X16XEL02ML.....

ez a km már bizony lehet oka a magas olajfogyinak...

Link to comment
Megosztás:

enyémben 195e km van és 7000km után kell tölteni bele közel 1l olajat. :lol: Mondjuk kiderült, hogy csak szelepszár-szimmeringeket és szelepfedél-tömítést kell cserélni. :blush:

Helló Daykiller!

Bitos nemnézte ,hogy 1.6 16V! NO PARA! :)

Mennyiért csináltattad a szelepszár szimeringezést?

Opel szakszervízben vagy csak valami kisebb-nagyobb helyi mühelynél?

Azért kérdem mert állítólag a szakszervízekben sokszor átverik az embert...persze ezzel nem általánositani akarok!

Nah hali!

Link to comment
Megosztás:

Helló Daykiller!

Bitos nemnézte ,hogy 1.6 16V! NO PARA! :blush:

Mennyiért csináltattad a szelepszár szimeringezést?

Opel szakszervízben vagy csak valami kisebb-nagyobb helyi mühelynél?

Azért kérdem mert állítólag a szakszervízekben sokszor átverik az embert...persze ezzel nem általánositani akarok!

Nah hali!

egy ilyen idősödő géppel nem érdemes szakszervízhez fodulni

egy jóhírű helyi kisműhely is megbírkózik vele tuti

Link to comment
Megosztás:

Helló Daykiller!

Bitos nemnézte ,hogy 1.6 16V! NO PARA! :D

Mennyiért csináltattad a szelepszár szimeringezést?

Opel szakszervízben vagy csak valami kisebb-nagyobb helyi mühelynél?

Azért kérdem mert állítólag a szakszervízekben sokszor átverik az embert...persze ezzel nem általánositani akarok!

Nah hali!

Még nem lett megcsináltatva, csak ellenőriztettem, ha már bontogattuk a rendszert. Megnézettem autószerelőmmel, hogy miért okádja az olajat a DIS modul mellett és miért zabálja az olajat. :blush: Jameg ügye a hidrotőkék is túlkilométeresek. :lol:

Amúgy külön bejáratú, régi ismerős autószerelő javítja a verdámat. Igaz csak motorikusan, elektromos dolgokat megoldom én is. :) Csinált már pár Opelt. Sőt nem rég újítottak fel egy 95e km-s x16xel-t és adják 600-ért. :D

Opel szakszervízt meg csak nagyon buta, hozzá nemértő és vastag pénztárcájú embereknek ajánljuk. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.