Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Most nem azééééé...

Csak elmesélem..

Szombaton már megen olajat kellett cserélnem. Október elején volt legutóbb..

A sokszori Q8 után, most Metabond került bele.

Hát mit mondjak.. Ahhoz képest, amikor új Q8 került bele, most piszok nagy a különbség.

A motor sokkal jobban elcsendesedett, kiegyenlítettebben jár.

Megéri!

:blush:

Ami jó, az jó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem éppen, full szintig 5.2-5.3 liter megy bele. Ami meg kimarad az marad tartalék olajnak ha utána kellene tölteni.

Egyébként mit ajánlasz bele? Mert úgy néz ki pár napon belül megy felújításra a drága (ha valahogy be tudom rángatni Debrecenbe valakivel) és kéne egy adag minőségi olaj. Na meg árban mit kóstál? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Most nem azééééé...

Csak elmesélem..

Szombaton már megen olajat kellett cserélnem. Október elején volt legutóbb..

A sokszori Q8 után, most Metabond került bele.

Hát mit mondjak.. Ahhoz képest, amikor új Q8 került bele, most piszok nagy a különbség.

A motor sokkal jobban elcsendesedett, kiegyenlítettebben jár.

Megéri!

Én kb. 2 hete cseréltem (9900km) metabondról-metabondra (speed).

Nincs változás. :) (legalábbis nem hallom,lehet,hogy meg kellene csinálni már a generátort. :blush: )

Viszont az utóbbi 2 cseréből megmaradt picit több mint 3l oil,

legközelebb már csak 1l kell vennem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem éppen, full szintig 5.2-5.3 liter megy bele. Ami meg kimarad az marad tartalék olajnak ha utána kellene tölteni.

Egyébként mit ajánlasz bele? Mert úgy néz ki pár napon belül megy felújításra a drága (ha valahogy be tudom rángatni Debrecenbe valakivel) és kéne egy adag minőségi olaj. Na meg árban mit kóstál? :blush:

Ott Macisajt kartárs tud neked metát helyben :)

10W40 kell bele, és most éppen én sem tudom a pontos árát, mert most emelték :lol: De olyan 8 körül van a kisker ára az 5L-nek.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy ő is benne van a kartellben :blush: :lol: amúgy csak 500 méterre kell vinni azt az olajat, nem esik messze tőle. :)

Mindegy, majd megérdeklődöm tőle mibe fáj.

Link to comment
Megosztás:

Én szigorúan 10 ezrenként Opel 10W 40-et töltök a Corsámba.Nekem nem eszi az olajat, bár csere előtt motortisztító folyadékot használok és időnként töltök bele még adalékanyagot,bár lehet nem sok értelme, de érzésem szerint használ. Én 3100 huf ért vettem az olajat. Régebben kísérleteztem valvolinennal szerintem szar. shell is volt benne az mondjuk jó volt, bár drága is...

Link to comment
Megosztás:

Ott Macisajt kartárs tud neked metát helyben :)

10W40 kell bele, és most éppen én sem tudom a pontos árát, mert most emelték :lol: De olyan 8 körül van a kisker ára az 5L-nek.

Most néztem meg egy videót, bemutatót a metabondról. Érdemes valamelyik adalékot hozzáönteni olajcsere után kb.3000km-el is? Ott kb.500km-es "beépülést" mond a fickó... :blush: Utánajárok, lehet hogy van nálunk is valamelyik boltban.

Link to comment
Megosztás:

Én szigorúan 10 ezrenként Opel 10W 40-et töltök a Corsámba.Nekem nem eszi az olajat, bár csere előtt motortisztító folyadékot használok és időnként töltök bele még adalékanyagot,bár lehet nem sok értelme, de érzésem szerint használ. Én 3100 huf ért vettem az olajat. Régebben kísérleteztem valvolinennal szerintem szar. shell is volt benne az mondjuk jó volt, bár drága is...

Te mindazt teszed, amit itt senki nem ajánlana. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Én szigorúan 10 ezrenként Opel 10W 40-et töltök a Corsámba.Nekem nem eszi az olajat, bár csere előtt motortisztító folyadékot használok és időnként töltök bele még adalékanyagot,bár lehet nem sok értelme, de érzésem szerint használ. Én 3100 huf ért vettem az olajat. Régebben kísérleteztem valvolinennal szerintem szar. shell is volt benne az mondjuk jó volt, bár drága is...

Aztán pár év múlva motorgenerál...

Link to comment
Megosztás:

Én szigorúan 10 ezrenként Opel 10W 40-et töltök a Corsámba.Nekem nem eszi az olajat, bár csere előtt motortisztító folyadékot használok és időnként töltök bele még adalékanyagot,bár lehet nem sok értelme, de érzésem szerint használ. Én 3100 huf ért vettem az olajat. Régebben kísérleteztem valvolinennal szerintem szar. shell is volt benne az mondjuk jó volt, bár drága is...

Hát én sem ajánlom neked az Opel olajat! Tapasztalatból! Próbáld ki a Castrolt!

Azért mert Opelod van nem biztos, hogy Opel olaj kell bele!

Itt egy példa : A bratyómnak Alfája van, és abba a Selénia olajat ajánlották (15E ft!), hát le is cserélte pár ezer kilométer után, mert olyan volt nekei az olaj mintha 8-9E km-t ment volna vele!!! Ő is kipróbálta a Castrolt és meg van vele elégedve!

Amúgy most vettem 4700ft-ért a Castrolt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kicsit elszált a Meta Speed ára, vagy csak nekem tünik fel?! 7040ft a 4db 1literes kiszerelés, amikor anno vettem (2éve) 5400ft-ért vettem ugyan ebben a kiszerelésben!

Hát ez aztán a válság kezelés! :blush:

Üdv:BB

2 éve volt annyi?

akkor mit csodálkozol?

válságban meg megy felfele sajna minden :S

pár napja nem tudtam megnézni az árlistát, de érdekes lehet akkor, mert mi mindig 5 literesével vettük...

ja te hol nézted? mert én nem tudok belépni, hiába vagyok terjesztő...

Link to comment
Megosztás:

2 éve volt annyi?

akkor mit csodálkozol?

válságban meg megy felfele sajna minden :S

pár napja nem tudtam megnézni az árlistát, de érdekes lehet akkor, mert mi mindig 5 literesével vettük...

ja te hol nézted? mert én nem tudok belépni, hiába vagyok terjesztő...

Én opel16v árlistáját szoktam nézni,

ott már 2008.06.11-től annyi.

Link to comment
Megosztás:

kérdéses mikor frissítette ezt az oldalát :blush:

egyébként a speednek nem ment fel az ára most

de kétéve biztos más volt az ára.

Hát conquistador szerint 7040ft a 4db 1literes kiszerelés,és az árlista szerint is.

Ebből gondoltam,hogy friss a lista.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.