Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ennyi offból hatalmas hátsószétrúgások lesznek szerintem... B)

Szóval nekem: Demó-féle hordós Liqui Moly.

A múltkori olajelfolyás ellenére is működik a motor, miután ezt orvosoltuk, ugyanilyen került bele és mostmár a tőkék sem olyan hangosak, mint voltak, persze hidegen még kicsit dízeles. Azért marha nagy mákom is volt, hogy idejében észrevettem, de szerintem az olajon is sok múlt ;)

Link to comment
Megosztás:

Megrendeltem a Castrol Edge Sport 10W-60-as olajat az 1.4NZ-be. Azt mondta a diszpécser kisasszony, hogy az nem F-es Astrába való, még a kiküldött csomagra is ráírták... A Castrol, Astra F-esbe (1.4NZ) az 5W-30-as Edge-t ajánlja... Na az már sztem túl híg abba a nem mai fejlesztésű motorba, pedig csak 57e van benne.

Azt nem értem, hogy a 10W-60, ami nagyon melegen is jó kenést ad, miért nem ajánlott...

Link to comment
Megosztás:

Megrendeltem a Castrol Edge Sport 10W-60-as olajat az 1.4NZ-be. Azt mondta a diszpécser kisasszony, hogy az nem F-es Astrába való, még a kiküldött csomagra is ráírták... A Castrol, Astra F-esbe (1.4NZ) az 5W-30-as Edge-t ajánlja... Na az már sztem túl híg abba a nem mai fejlesztésű motorba, pedig csak 57e van benne.

Azt nem értem, hogy a 10W-60, ami nagyon melegen is jó kenést ad, miért nem ajánlott...

Már nem emlékszem pontosan, da amikor volt a kezemben kezelési kézikönyv nézegettem a végén az olajokat, és úgy rémlik hogy ami nagyon melegen is jó kenést ad, az nem fog hidegben, pölö most. Vhol megvan az a táblázat.

Itt is le van írva.

Link to comment
Megosztás:

Megrendeltem a Castrol Edge Sport 10W-60-as olajat az 1.4NZ-be. Azt mondta a diszpécser kisasszony, hogy az nem F-es Astrába való, még a kiküldött csomagra is ráírták... A Castrol, Astra F-esbe (1.4NZ) az 5W-30-as Edge-t ajánlja... Na az már sztem túl híg abba a nem mai fejlesztésű motorba, pedig csak 57e van benne.

Azt nem értem, hogy a 10W-60, ami nagyon melegen is jó kenést ad, miért nem ajánlott...

A 10W-60 fölösleges..

Nem fogod kihasználni.

Tegyél bele sima 10W-40-et. Olcsóbb is, meg különben is.

Pl. Metabond, Castrol, Q8, csak a GM nem javallt.

Link to comment
Megosztás:

Megrendeltem a Castrol Edge Sport 10W-60-as olajat az 1.4NZ-be. Azt mondta a diszpécser kisasszony, hogy az nem F-es Astrába való, még a kiküldött csomagra is ráírták... A Castrol, Astra F-esbe (1.4NZ) az 5W-30-as Edge-t ajánlja... Na az már sztem túl híg abba a nem mai fejlesztésű motorba, pedig csak 57e van benne.

Azt nem értem, hogy a 10W-60, ami nagyon melegen is jó kenést ad, miért nem ajánlott...

Látszik hogy nem értenek hozzá. 10W-s olaj való ebbe a mociba, gyári ajánlás szerint is.

Amúgy tényleg felesleges volt költened erre az olajra B)

Link to comment
Megosztás:

Már nem emlékszem pontosan, da amikor volt a kezemben kezelési kézikönyv nézegettem a végén az olajokat, és úgy rémlik hogy ami nagyon melegen is jó kenést ad, az nem fog hidegben, pölö most. Vhol megvan az a táblázat.

Itt is le van írva.

Köszi a sok választ! Zotya975! Neked külön köszönet a pdf-ért, amely teljesen bebizonyítja az igazamat, kár, hogy nem olvastad végig...B)

Idézem:"De vajon mi a különbség egy SAE 10W-60 és egy SAE 20W-40 olaj között? Nézzük a 10W-

60 -as olajat. Hidegoldali viszkozitása alacsony (10W), tehát az olaj hidegben is relatíve híg

marad. Melegoldali viszkozitása magas, tehát az olaj nem veszít magas hőmérsékleten sem a

kenési tulajdonságaiból."

Szóval nem is olyan rossz ez az Edge Sport 10W-60...;):):blush: Persze én sem vagyok teljesen realisztikus, a szívemre hallgatok, ami a motortérben dobog...:D

Én 4 lityit 9990Ft-ért vettem, de tudok olyan helyet is, ahol 9350Ft!!!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a sok választ! Zotya975! Neked külön köszönet a pdf-ért, amely teljesen bebizonyítja az igazamat, kár, hogy nem olvastad végig...B)

Idézem:"De vajon mi a különbség egy SAE 10W-60 és egy SAE 20W-40 olaj között? Nézzük a 10W-

60 -as olajat. Hidegoldali viszkozitása alacsony (10W), tehát az olaj hidegben is relatíve híg

marad. Melegoldali viszkozitása magas, tehát az olaj nem veszít magas hőmérsékleten sem a

kenési tulajdonságaiból."

Szóval nem is olyan rossz ez az Edge Sport 10W-60...;):):blush: Persze én sem vagyok teljesen realisztikus, a szívemre hallgatok, ami a motortérben dobog...:D

Én 4 lityit 9990Ft-ért vettem, de tudok olyan helyet is, ahol 9350Ft!!!

Nem arról van szó, hogy rossz lenne az az olaj, hanem arról, hogy teljesen felesleges. A 10W40 tökéletesen megfelel a C14NZ-nek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lassan odajutunk, hogy elég a 15W-40-es tescós olaj, és elmegy trágyalével is, mint egy Lamborghini traktor... B)

Nem mondta senki, hogy ne tedd bele. Csupán azt ecseteltük, hogy a motorod nem fogja kihasználni a 10W60-as olaj adottságait, ezért felesleges beleönteni.

Ebként a 15W40 sem ajánlott, ha már itt tartunk. ;) A tecsós meg pláne nem.

Link to comment
Megosztás:

Teljes mértékben igazad adok Neked! Üvegelni sem szoktam, alacsony fordulaton sem terhelem, átlag 6l-ből eljárok vele (kihasználom a motorfék-tolóüzemet), de ezer idegszállal figyelni fogom a tapasztalható változásokat, aminek nagyrészét úgysem empirikus, hanem emócionális benyomásokkal fogom magamnak bebizonyítani.

Ja, és ha már itt tarunk, akkor 95-ös benzint már 3 éve nem látott a kocsi, az oktánszám-kódolót is kicseréltem 95/98-ra, persze a 98-as felével...B) Tudom, ennél a motornál nem ér semmit, persze kíváncsi lennék, ha lemérhetném fékpadon mindkét oktánkódolással. Max 0,5LE, és ismét igazad van, ha a kocsiról van szó, nem állok a realitások talaján... Bár engem ez nem zavar,cigi és pia helyett a kocsira és a nőkre költök... ;)

Link to comment
Megosztás:

Szóval nem is olyan rossz ez az Edge Sport 10W-60...B):);) Persze én sem vagyok teljesen realisztikus, a szívemre hallgatok, ami a motortérben dobog...:blush:

Én 4 lityit 9990Ft-ért vettem, de tudok olyan helyet is, ahol 9350Ft!!!

Ez kb olyan, mintha 210 sebességindexű gumi helyett 250-est veszel az autódra. Pontosan olyan felesleges. Azt a motort

üvegelheted egész nap, akkor sem fog olyan hőmérséklettartományban üzemelni, ami azt az olajat kihasználná. 7e környékén

vannak nagyon jó minőségű 10W40-es olajak, amik egy szemernyit sem maradnak el az edge teljesítményétől a motorodban :P

az oktánszám-kódolót is kicseréltem 95/98-ra, persze a 98-as felével...:D

Ez is teljesen felesleges volt, ugyanis abban a motorvezérlőben nincsenek ehhez tartozó előgyújtási táblák :lol:

Sőt, ha nincs szerencséd, most éppen a 91 beállításon zötyög a motorod :)

Link to comment
Megosztás:

Ez kb olyan, mintha 210 sebességindexű gumi helyett 250-est veszel az autódra. Pontosan olyan felesleges. Azt a motort

üvegelheted egész nap, akkor sem fog olyan hőmérséklettartományban üzemelni, ami azt az olajat kihasználná. 7e környékén

vannak nagyon jó minőségű 10W40-es olajak, amik egy szemernyit sem maradnak el az edge teljesítményétől a motorodban :)

Ez is teljesen felesleges volt, ugyanis abban a motorvezérlőben nincsenek ehhez tartozó előgyújtási táblák :D

Sőt, ha nincs szerencséd, most éppen a 91 beállításon zötyög a motorod :lol:

B) ;) :blush:

Link to comment
Megosztás:

Azt nem hiszem, mert az elindulási kézsége javult a motornak, próbálgattam, hol 95, hol 98, persze min. 98-as benzinnel. Az is lehet, hogy a Magnatec miatt is javult a motor, mert előtte Mobil 1 volt benne, és kódolót is az olajcsere előtt raktam bele.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem hiszem, mert az elindulási kézsége javult a motornak, próbálgattam, hol 95, hol 98, persze min. 98-as benzinnel. Az is lehet, hogy a Magnatec miatt is javult a motor, mert előtte Mobil 1 volt benne, és kódolót is az olajcsere előtt raktam bele.

Jobb benzinnel mindenképpen simább lesz a motor járása, és a dinamikája is. Az oktánszámdugó variálás

nélkül is. Amúgy mindkét említett olaj jó minőségű, változást csak az okozhat, hogy az elhasználtat cseréled

újra. Hidd el, ez tény, nem pedig találgatás, hogy a motorvezérlőd nem tudja a 98-as oktánhoz illő előgyújtási

értékeket. Illetve az oktánszámdugó is csak egy "kapcsoló", akármilyet teszel rá, akkor is csak a 91/95 között

fog váltogatni B)

Link to comment
Megosztás:

Ez is teljesen felesleges volt, ugyanis abban a motorvezérlőben nincsenek ehhez tartozó előgyújtási táblák B)

Sőt, ha nincs szerencséd, most éppen a 91 beállításon zötyög a motorod ;)

Tényleg Gábor, akartam már kérdezni, mi van akkor, ha én 91-es beállítással használnám az autót 95-ös benyával? Mi változna érezhetően?

Link to comment
Megosztás:

Tényleg Gábor, akartam már kérdezni, mi van akkor, ha én 91-es beállítással használnám az autót 95-ös benyával? Mi változna érezhetően?

A motor dinamikája némileg csökkene, mivel alacsonyabb előgyújtási szögeket állít be a motorvezérlő.

Persze nem arra kell gondolni, hogy felére csökken a pacik száma B) Alig érezhető.

Link to comment
Megosztás:

Ez kb olyan, mintha 210 sebességindexű gumi helyett 250-est veszel az autódra. Pontosan olyan felesleges. Azt a motort

üvegelheted egész nap, akkor sem fog olyan hőmérséklettartományban üzemelni, ami azt az olajat kihasználná. 7e környékén

vannak nagyon jó minőségű 10W40-es olajak, amik egy szemernyit sem maradnak el az edge teljesítményétől a motorodban :lol:

Ez is teljesen felesleges volt, ugyanis abban a motorvezérlőben nincsenek ehhez tartozó előgyújtási táblák B)

Sőt, ha nincs szerencséd, most éppen a 91 beállításon zötyög a motorod ;)

ÉS még én vagyok MR. Genya :blush:

Na, hogy ne legyek Off. Télen kicsit növekszik az olajfogyás? Pár napja néztem az ótón, kicsit lejjebb ment az olajszint csere óta. Vagy hideg volt, és összezsugorodott az olaj? :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor az eléggé nagy szívás lenne, ha kiderülne a 98-as értéket 91-nek veszi. Dehát honnan venné, gondolom a rajta lévő ellenállás csak másabb, mint a 91 esetében, így legrosszabb esetben is 95, tényleg nem ártana egy fékpados mérés. B)

Mint mondtam, az csak kapcsoló szerepet tölt be. Egyébként van amelyik ellenállásos, van amelyik diódásos. ;)

De mindkettőben azonos a működési módja: csak kapcsol. vagy ezt, vagy azt. azon két érték közül, amire a

motorvezérlő programozva lett.

Na, hogy ne legyek Off. Télen kicsit növekszik az olajfogyás? Pár napja néztem az ótón, kicsit lejjebb ment az olajszint csere óta. Vagy hideg volt, és összezsugorodott az olaj? :D

Annyit azért nem zsugorodik :lol:

Ha hosszú út után nézted, akkor valszeg csak kiégett belőle a lecsapódott pára és benya, ezért lett hirtelen kevesebb.

Vagy nem vízszintesen állt az autó :blush:

De hát ugye mindegyik motor fogyaszt olajat, X16XEL meg aztán főleg szokott :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.