Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Tudom hogy már nagyon sokszor és alaposan kibeszélt téma de érdeklődnék, hogy Astra F 1.4i (x14NZ) 1997 évjárathoz milyen típusú olajat érdemes vennem ami jó ebben a nagy hidegben és a nyáron is jó a verdába!

Köszi a segítséget

Nekem Valvoline 10W40-es van benne. (a pontos nevét nem tudom) A felső határig sikerült öntenem és ilyen időkben sem okoz gondot az inditásnál(nem dermed meg annyira) Mindenesetre félszintetikus legyen, szerintem. A szintetikusat feleslegesnek tartom. De vanak itt hozzáértők is, majd ők mondanak értékesebb infot is. B)

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, egy 6-7000Ft körüli ár bőven elég ebbe az olajcserébe. Persze vki ezen felül még adalékot is tesz hozzá a 6-7ezer Ft-os olajhoz. Na én ennek nem látom értelmét. Én a kettőt együtt letudtam az Edge-dzsel, de sztem a Magnatec is tökéletes! A többi már csak szőrszálhasogatás, vagy szélfésülés.

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, egy 6-7000Ft körüli ár bőven elég ebbe az olajcserébe. Persze vki ezen felül még adalékot is tesz hozzá a 6-7ezer Ft-os olajhoz. Na én ennek nem látom értelmét. Én a kettőt együtt letudtam az Edge-dzsel, de sztem a Magnatec is tökéletes! A többi már csak szőrszálhasogatás, vagy szélfésülés.

én pl aza fajta vagyok, aki megveszi a m..bond olaját, és a hozzá való adalékot, és ugy rakoma gépbe...

ne vitázzunk, mert nincs összehasonlítási alapunk. egy teszt jó lenne catsrol Vs m..bond B)

kb 13 ezerből van meg nekem az olajcsere.

5l olaj + adalék,

Link to comment
Megosztás:

Mindegy, családon bellül van. ;)

Nem éppenséggel. Tutajos szülei - Ákos és Terka - István bátyával vannak rokonságban, István bátya és Terka testvérek, míg Matula bácsi csak a csősz a berekben, vérrokonság nem állapítható meg. Ellenben Katica, Bütyök nője ( Bütyök Tutajos legjobb barátja ), Matula-vér, az anyja Matula lány. Teccikérteni? :blush: Off vége B)

Link to comment
Megosztás:

Nem éppenséggel. Tutajos szülei - Ákos és Terka - István bátyával vannak rokonságban, István bátya és Terka testvérek, míg Matula bácsi csak a csősz a berekben, vérrokonság nem állapítható meg. Ellenben Katica, Bütyök nője ( Bütyök Tutajos legjobb barátja ), Matula-vér, az anyja Matula lány. Teccikérteni? :lol: Off vége B)

Na menj a picsába! ;) :blush: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.