Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Ezzel az olaj dologgal kapcsolatban már csak annyit, hogy anno mikor bontva lett a motor és a vezértengelyt nézegettem szerintem szép volt és nem volt rágódás ill kopás sehol ami kimagasló hiba lenne. Nekem az elég bizonyíték volt minden téren az olaj tudásával kapcsolatban, ha valakinek ez nem elég, sajnálom! Mivel vasas szakmában dolgozom (nem heggesztő) ezért van némi rálátásom, hogy milyen az amikor két fém siklik egymáson vagy csak az erő akora, hogy kénytelen mászni egymáson!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Ezzel az olaj dologgal kapcsolatban már csak annyit, hogy anno mikor bontva lett a motor és a vezértengelyt nézegettem szerintem szép volt és nem volt rágódás ill kopás sehol ami kimagasló hiba lenne. Nekem az elég bizonyíték volt minden téren az olaj tudásával kapcsolatban, ha valakinek ez nem elég, sajnálom! Mivel vasas szakmában dolgozom (nem heggesztő) ezért van némi rálátásom, hogy milyen az amikor két fém siklik egymáson vagy csak az erő akora, hogy kénytelen mászni egymáson!

Egy 14NZ motorban a kisebb teljesítményszintű (ergó rosszabb minőségű) olaj is elfutkosik szépen, az biztos.

Abban a motorban lehet a GM sem pisisedik meg soha :)

Viszont én ezt a mol olajat egy x16xel-ben próbáltam, és nem voltak vele jó tapasztalataim. Nem bírta a dolgot

túlságosan. :) ezért is van, hogy csak egyszer volt benne ilyen, egy rövid ideig :D próba - nem jött be :)

Ez még 2001-ben volt. Utána lett RS Castrol, azzal mentem 2 évet. Utána sajnos azt is a molnál kezdték

el csomagolni, és érezhetően esett a minősége, ezért már nem voltam hajlandó érte annyi pénzt kiadni.

Aztán jött a Valvoline, ami nem volt rossz, de igazán kiemelkedő sem. Közben egyszer kaptam ingyen egy

kanna GM olajat, de az csak egy napig volt benne :D Aztán váltottam metára, és már 4 éve azzal kenem

minden géperejű járművem, azóta is nagy megelégedéssel :D Sajnos közben idén nyáron egy olajcső szakadás

következtében kénytelen voltam megint beletenni a versenysasba GM-et kb 150km erejéig, de utána jött is le,

valahogy nem változott az évek során a minősége :rolleyes:

Ezen időszakok előtt pedig próbáltam még mobil1-et és shell-t is, ezek sem voltak rosszak annó, csak drágák.

És gépekben is shell-t valamint aral-t próbáltam gyári javallatra, de nem jól teljesítettek, azokba is megy már

3 éve a meta, és nagyon jól teljesít :D

Na, életregény :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Volna egy olyan kérdésem, hogy Mol Dynamic vagy Castrol Magnatec a jobb? Mert van egy benzinkutas srác és állandóan mondja hogy cseréljem le a Dynamic-ra az olajat mert hogy az sokkal jobb meg olcsóbb is, és sokan mondják neki hogy csendesebb lett tőle a motor stb.

Üdv! Ha nem volt eddig bajod a castrollal ne válts! Nem rossz olaj! Azt mondják,jobb mint a valvoline!

Link to comment
Megosztás:

és ha tökfekete az olaj leengedéskor, akkor véres a torka a motornak? engedi is. bár, GM 15W40, semmit nem várok el tőle. Előző tulaj mindig csak 15W40-es GM-et öntött bele, lehet azért van ilyen állapotban is a motor. Mindegy, veszek metát, meg kopáscsökkentő adalékot sokezerér', aztán talán tudom növelni nagygenerálig az életidejét. :rolleyes:

Egyszer szét kéne kapnom már a motort, hogy mégis mennyire dzsuvás... csak épp sem időm, sem nagy szakértelmem nincs hozzá. Bár a mai napom volt az utolsó munkanapom az évben... az idő már megoldva. Elektronikailag toppon vagyok, mert villszereléssel foglalkozom, de több éven át csináltam vezérléses szerkényeket a shracknak... </off> Egyre jobban azon vagyok, hogy saját magam akarom szervízelni a verdát, kivéve karosszériázás :)

Link to comment
Megosztás:

ha dízeled van abban nagy elektronika nincs

mocigenerálhoz mégúgy nem kell elektronika...

viszont hogy akarod szétszedni, csupán megvizsgálásra, na arra kíváncsi lennék...

esetleg szkóppal lehet megvizsgálni a szlepek környékét, úgy hogy komolyabb bontás nélkül elvégezhető legyen

és egy kolléga irta az összegeket a nagygeneráljáról, és 180 ezerről írt.

szóval idő az adott, és a lóvé?

elég húzós összegek ezek, ennyiért pár ilyen mocit lehet venni

igaz az nem lesz uj állapotban... de idő és pénz kímélőbb, persze zsákbamacskás is.

Link to comment
Megosztás:

ha dízeled van abban nagy elektronika nincs

mocigenerálhoz mégúgy nem kell elektronika...

viszont hogy akarod szétszedni, csupán megvizsgálásra, na arra kíváncsi lennék...

esetleg szkóppal lehet megvizsgálni a szlepek környékét, úgy hogy komolyabb bontás nélkül elvégezhető legyen

és egy kolléga irta az összegeket a nagygeneráljáról, és 180 ezerről írt.

szóval idő az adott, és a lóvé?

elég húzós összegek ezek, ennyiért pár ilyen mocit lehet venni

igaz az nem lesz uj állapotban... de idő és pénz kímélőbb, persze zsákbamacskás is.

Elektronikát úgy értettem, hogy ledesítés, egyéb plusz vezérlések megoldása, satöbbi. Hát inkább maradnék ennél a mocinál, főleg ha motorcsere van, akkor azt a hatóságnál is jelenteni kell, meg ügye zsákbamacska, ahogy írtad.

Úgy megvizsgálni, mint ahogy egyik cartárs is tette, mikor mutatta a képeket a trutyiról... tehát nekem is vannak-e ilyenei, de még nem eszik meg 1L olajat 300-350km alatt, tehát annyira gázos csak nem lehet. A szelepes dolgokat mindenképp meg akarom csináltatni, hirdotőkék cseréje, tömítések cseréje, satöbbi. Hengerfejezés meg ilyesmi lehet később is, attól függ hogy jövök ki anyagilag, de mindenképp gyűjteni kell. Viszont lehet az a célszerűbb, hogy egyszerre megcsinálni mindent...

Link to comment
Megosztás:

és ha tökfekete az olaj leengedéskor, akkor véres a torka a motornak? engedi is. bár, GM 15W40, semmit nem várok el tőle. Előző tulaj mindig csak 15W40-es GM-et öntött bele, lehet azért van ilyen állapotban is a motor. Mindegy, veszek metát, meg kopáscsökkentő adalékot sokezerér', aztán talán tudom növelni nagygenerálig az életidejét. :rolleyes:

Egyszer szét kéne kapnom már a motort, hogy mégis mennyire dzsuvás... csak épp sem időm, sem nagy szakértelmem nincs hozzá. Bár a mai napom volt az utolsó munkanapom az évben... az idő már megoldva. Elektronikailag toppon vagyok, mert villszereléssel foglalkozom, de több éven át csináltam vezérléses szerkényeket a shracknak... </off> Egyre jobban azon vagyok, hogy saját magam akarom szervízelni a verdát, kivéve karosszériázás :)

Nem hiszem, hogy véres lenne a torka, csupán az olajsár keveredik fel, főleg ha egyszer-kétszer úgy igazából meg van hajtva. nekem is fekete volt az olaj amit leengedetem, most meg alig látom a pálcán. Nem azért, mert nincs benne, hanem olyan szép sárga. Mondjuk nekem le volt szedve az olajteknő, és kidzsuvázva, de nem is hajtom. Max. 130 de rövidtávon, pár km. Ha pölö felkergetném Pestig kiló50-el, egyből befeketedne ez is.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy véres lenne a torka, csupán az olajsár keveredik fel, főleg ha egyszer-kétszer úgy igazából meg van hajtva. nekem is fekete volt az olaj amit leengedetem, most meg alig látom a pálcán. Nem azért, mert nincs benne, hanem olyan szép sárga. Mondjuk nekem le volt szedve az olajteknő, és kidzsuvázva, de nem is hajtom. Max. 130 de rövidtávon, pár km. Ha pölö felkergetném Pestig kiló50-el, egyből befeketedne ez is.

Akkor megnyugodtam. Ha hosszabb távra megyek, akkor tuti hogy egyszer legalább megküldöm, úgy 140-ig pár km-t, aztán gáz elenged és vissza 90-100 környéke. Mondjuk múltkor meghúzattam kettesben majdnem tiltásig, aztán egyik hidró úgy elkezdett csattogni, hogy azthittem most töri el a szelepet... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akkor megnyugodtam. Ha hosszabb távra megyek, akkor tuti hogy egyszer legalább megküldöm, úgy 140-ig pár km-t, aztán gáz elenged és vissza 90-100 környéke. Mondjuk múltkor meghúzattam kettesben majdnem tiltásig, aztán egyik hidró úgy elkezdett csattogni, hogy azthittem most töri el a szelepet... :rolleyes:

Nekem ma volt egy kettes tiltásom, pedig már leszoktam róla, csak a lámpánál utolértem egy Suzukit, és az volt a hátuljára írva, hogy.: Az élet 180-nál kezdődik. :) Elővettem a telefont, hogy lövök fel képet, csak közben ződ lett. És jött a meglepi, nem tudtam mögötte felkapcsolni harmadikba, mert dadogott a kocsi. Ugyanis olyan 25-30-ment lakott területen kívül. Meg kacsázott. Megvártam amig elfogy a szembeforgalom, azt vissza kettő, padló. De hogy akkor mire ez a matrica? :)

Link to comment
Megosztás:

Ha pölö felkergetném Pestig kiló50-el, egyből befeketedne ez is.

:rolleyes: ... meg te is amikor kapnád a csekket a zsandároktól! :) Egyébként lehet, hogy az olajad nem is lenne fekete...... Nehogy azt hidd, hogy 150 az már jaj de nagy terhelés még akár az 1,4-es mocinak is.... :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem ma volt egy kettes tiltásom, pedig már leszoktam róla, csak a lámpánál utolértem egy Suzukit, és az volt a hátuljára írva, hogy.: Az élet 180-nál kezdődik. :) Elővettem a telefont, hogy lövök fel képet, csak közben ződ lett. És jött a meglepi, nem tudtam mögötte felkapcsolni harmadikba, mert dadogott a kocsi. Ugyanis olyan 25-30-ment lakott területen kívül. Meg kacsázott. Megvártam amig elfogy a szembeforgalom, azt vissza kettő, padló. De hogy akkor mire ez a matrica? :rolleyes:

Ez az! Mutasd meg annak a nyüves buzukisnak, hogy hol lakik az Úristen! :)

Link to comment
Megosztás:

Ez az! Mutasd meg annak a nyüves buzukisnak, hogy hol lakik az Úristen! :)

Volt ma egy másik is szintén Suzival, egy 65-körüli öregúr, kikanyarodott egy narancssárga! VW kisbusz elé. Padlófék, duda. Papa leparkol, kiszáll, és kérdezte, ugye nekem volt igazam? Öten magyaráztuk neki az Elsőbbségadás táblát, de azt mondta nem látta a kisbuszt. Sajna van ilyen. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

a 150 nem nagy terhelés, de 170 0 maxi :rolleyes:

am nem is a sebesség, hanem az hogy milyen gyorsan éri el, meg milyen trheléssellegalábbis szerintem.

Jó hát most írtam egy példát. Az a lényeg, szerintem, hogy nagypapis tempóval rövidtávon nem melegszik át annyira az egész moci, hogy az évek alatt lerakódott olajsár felkeveredjen, és befeketítse a tiszta olajat.

Link to comment
Megosztás:

Suzukikat rendszeresen alázok. Városban van egy srác, aki a Swiftjét agyontuningolta, optikailag és motorikusan is, bár szerintem egy ilyen alapból is ronda, nem hogy csicsázva. Aztán fehérváron összefutottunk egy lámpánál, én belső sáv, ő a külsőben. Ződ, 1-es tiltás, 2-es tiltás, hármasban meg már nem kellett tiltásig, mert lemaradt, pedig ahogy hallottam nyomta ő is. :) Majd szerzek olyan matricát, hogy suzuki emblémát hugyoz le egy figura. :) Hja és bocs az offért. Dehogy ne csak offoljak, asszem ma megveszem a metabond motorolajat és kopáscsökkentőt. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Suzukikat rendszeresen alázok. Városban van egy srác, aki a Swiftjét agyontuningolta, optikailag és motorikusan is, bár szerintem egy ilyen alapból is ronda, nem hogy csicsázva. Aztán fehérváron összefutottunk egy lámpánál, én belső sáv, ő a külsőben. Ződ, 1-es tiltás, 2-es tiltás, hármasban meg már nem kellett tiltásig, mert lemaradt, pedig ahogy hallottam nyomta ő is. :) Majd szerzek olyan matricát, hogy suzuki emblémát hugyoz le egy figura. :) Hja és bocs az offért. Dehogy ne csak offoljak, asszem ma megveszem a metabond motorolajat és kopáscsökkentőt. :rolleyes:

Csak keményen! :)

Link to comment
Megosztás:

Suzukikat rendszeresen alázok. Városban van egy srác, aki a Swiftjét agyontuningolta, optikailag és motorikusan is, bár szerintem egy ilyen alapból is ronda, nem hogy csicsázva. Aztán fehérváron összefutottunk egy lámpánál, én belső sáv, ő a külsőben. Ződ, 1-es tiltás, 2-es tiltás, hármasban meg már nem kellett tiltásig, mert lemaradt, pedig ahogy hallottam nyomta ő is. :) Majd szerzek olyan matricát, hogy suzuki emblémát hugyoz le egy figura. :D

Igen, itt szoktak kezdődni a problémák. Meg ott, hogy már a kettes tiltás is olyan 90 környéke... Mindezt városban...

Mondjuk egyszer, legális, versenykörülmények között szívesen versenyeznék én is egyet a swift-tel :) 86paci és csak 820kg :) Nem hinném, hogy ezt megenné egy 1tonnás, 75pacis ótó :D

Off vége, de ezt is csak a tuningmájszterek miatt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.