Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Jó-jó de a lényeget nem tudtam meg, nagyjavítás után kell korábban olajat cserélni? :lol:

Bár az új autónál nincs rövidebb szervíz intervallum az első olajcseréig, de én egy felújított motornál (mivel az nem gyári színvonalon szokott megtörténni) biztosan cserélnék olajat 2-3 ezer km után.

Link to comment
Megosztás:

Bár az új autónál nincs rövidebb szervíz intervallum az első olajcseréig, de én egy felújított motornál (mivel az nem gyári színvonalon szokott megtörténni) biztosan cserélnék olajat 2-3 ezer km után.

Én is igy gondoltam, ezért írtam a GM-et, szerintem erre a kis időre felesleges pénzkidobás a drágább márkás olaj. Amúgy is nagy érvágás a nagyjavítás, a végén a kétszeri drága olajcsere kinek hiányzik? :lol: Amúgy szerintem mostanában az új autóknál azt fogja hallani a tulaj, amit hallani akar, csak vigye már a kocsit. Olajcsere? Ráér! Vezérlés? Örökké tart! Egy Suzukis ismerősöm kapta meg úgy a kocsit, hogy addig tart a vezérműlánc, amíg a motor. Végül is igaza volt az eladónak, nekem is csak addig ment a motor, amíg a szíj bírta. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bár az új autónál nincs rövidebb szervíz intervallum az első olajcseréig, de én egy felújított motornál (mivel az nem gyári színvonalon szokott megtörténni) biztosan cserélnék olajat 2-3 ezer km után.

Ha jól tudom 1600 km-nél kellene cserélni, legalábbis a gépműhely szerint, ami egy igen megbízható, nagy multú cég Kecskeméten.

Főtengely köszörülés, henger fúrás volt. Ők jó minőségű olajat ajánlak, ami az új alkatrészek összekopása miatt fontos.

Valahol asszem olvastam, h ilyenkor nem szabad szintetikus olajat használni, van emögött vmi? Van még T*sco olajam, azt nincs szívem beleönteni, de azért vmi méregdrága metabond olajat sem szeretnék fölöslegesen betölteni, ha nem befolyásolja a bejáratást.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom 1600 km-nél kellene cserélni, legalábbis a gépműhely szerint, ami egy igen megbízható, nagy multú cég Kecskeméten.

Főtengely köszörülés, henger fúrás volt. Ők jó minőségű olajat ajánlak, ami az új alkatrészek összekopása miatt fontos.

Valahol asszem olvastam, h ilyenkor nem szabad szintetikus olajat használni, van emögött vmi? Van még T*sco olajam, azt nincs szívem beleönteni, de azért vmi méregdrága metabond olajat sem szeretnék fölöslegesen betölteni, ha nem befolyásolja a bejáratást.

Nemcsak ilyenkor, de máskor sem ajánlott fullszintetikus olajat használni F Astrába. A Metabond egyáltalán nem "méregdrága"! Hacsak nem, neked 1500 Ft/ liter már méregdrága...

Link to comment
Megosztás:

Mi az oka amúgy h nem lehet szintetikus olajat használni?

Szia takarp!

Ezek a motorok a 80-as évek végén 90-es elején lettek kitalálva, akkor még nyoma sem volt a 0W-30-as olajnak a közutakon! Ezek a motor a 10W-40-től indulnak (8valve), ha kopott a motor akkor max 15W-40, de én ezt már csak 250000km után teném bele.

A félszinti olajaknak én ugy tudom sokkal jobb a nyomásállóságuk! Ha nem majd javítanak :lol:

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom 1600 km-nél kellene cserélni, legalábbis a gépműhely szerint, ami egy igen megbízható, nagy multú cég Kecskeméten.

Főtengely köszörülés, henger fúrás volt. Ők jó minőségű olajat ajánlak, ami az új alkatrészek összekopása miatt fontos.

Valahol asszem olvastam, h ilyenkor nem szabad szintetikus olajat használni, van emögött vmi? Van még T*sco olajam, azt nincs szívem beleönteni, de azért vmi méregdrága metabond olajat sem szeretnék fölöslegesen betölteni, ha nem befolyásolja a bejáratást.

Helló!

Én a szerelőmmel opel 10W-40-et töltöttünk első olajnak,szintén komplett felújítás után,igaz nekem XE-m van!

Tökéletesen megfelelt erre a célra!Bejáratás után én ajánlanám a szintetikus olajakat!

Link to comment
Megosztás:

Most igy hirtelen rákerestem.:Klikk! Nem reklámnak szánom, csak Sancinak mutatom az árat. :)

Mondom Debrecenben, nem Pesten. :lol:

Interneten rendelni meg nagyobb zsákbamacsek mint megbízható(nak mondható) forrásból szerezni :P eddig lagalábbis még nem b***tak át, gondolom én. :lol:

Na meg az a nem mindegy, hogy bemegyek a helyre ahol veszem a cuccost és kérdezés nélkül a gyári vagy a minőségi terméket rakja elém, mint pl tegnap -hadd idézzem a srácot: "neked gyárit adok mert te szereted az autódat" és "jól van, hagyd az a 200 forintot". Szóval ez a nem mindegy.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Volna egy olyan kérdésem, hogy Mol Dynamic vagy Castrol Magnatec a jobb? Mert van egy benzinkutas srác és állandóan mondja hogy cseréljem le a Dynamic-ra az olajat mert hogy az sokkal jobb meg olcsóbb is, és sokan mondják neki hogy csendesebb lett tőle a motor stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Volna egy olyan kérdésem, hogy Mol Dynamic vagy Castrol Magnatec a jobb? Mert van egy benzinkutas srác és állandóan mondja hogy cseréljem le a Dynamic-ra az olajat mert hogy az sokkal jobb meg olcsóbb is, és sokan mondják neki hogy csendesebb lett tőle a motor stb.

a kutas srác véletlenül nem mol-os kúton dolgozik? és véletlenül nincs neki otthon pár kanna dájnamik motorolaj? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Volna egy olyan kérdésem, hogy Mol Dynamic vagy Castrol Magnatec a jobb? Mert van egy benzinkutas srác és állandóan mondja hogy cseréljem le a Dynamic-ra az olajat mert hogy az sokkal jobb meg olcsóbb is, és sokan mondják neki hogy csendesebb lett tőle a motor stb.

Nekem nem vannak jó tapasztalataim a mol olajjal, bár már régen volt... de egyértelműnek tűnik számomra, hogy magnatec. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Volna egy olyan kérdésem, hogy Mol Dynamic vagy Castrol Magnatec a jobb? Mert van egy benzinkutas srác és állandóan mondja hogy cseréljem le a Dynamic-ra az olajat mert hogy az sokkal jobb meg olcsóbb is, és sokan mondják neki hogy csendesebb lett tőle a motor stb.

Szia Mazsi26!

Én egyszer próbáltam ki a castrolt, de azt tudom, hogy vagy nem minőséget kaptam, vagy nagyon meleg nyár volt, de ugy meg volt barnulva az olaj 1800km után mint ha csere előtt állna már (10000km). Én azóta is csak a mol dinamic max 10W40-et használom, mert szerintem a legjobb hőtörésű olaj ebben az árkategóriában. Bár drágább mint a metabond, de nekem nagyon bevált és cserétől-cseréig sem kell utána töltenem mert nem kajálja és ahogy észrevettem a tőkéim is szeretik, mert nem csattognak télen sem tőle.

Saját vélemény!!!!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

de ugy meg volt barnulva az olaj 1800km után mint ha csere előtt állna már (10000km).

Ez azt jelenti, hogy jó az oldóképessége, azaz tisztántartja a motort, lebegteti a szennyeződéseket.

Következő olajcserénél is azt raktad volna bele, már nem lett volna ilyen gyorsan "koszos". Ha előtte

mol olaj volt benne, akkor kb elmondja a különbséget a két olaj között ez a sztori :)

Más kérdés, ha "pisisedik" az olaj kevés használat után, azaz elveszti a kellő viszkozitását. Nekem a

GM olajjal volt ilyen gondom, már két esetben is (csak szükségből volt a második, kevés időre :rolleyes: ).

Link to comment
Megosztás:

Ez azt jelenti, hogy jó az oldóképessége, azaz tisztántartja a motort, lebegteti a szennyeződéseket.

Következő olajcserénél is azt raktad volna bele, már nem lett volna ilyen gyorsan "koszos". Ha előtte

mol olaj volt benne, akkor kb elmondja a különbséget a két olaj között ez a sztori :)

Pont ezt akartam mondani. Aki azt mondja, hogy "olajcsere után 6000km-rel is szép aranysárga az olaj", az nem ért hozzá.

Nekem a GM olajjal volt ilyen gondom, már két esetben is (csak szükségből volt a második, kevés időre :rolleyes: ).

Hát persze-persze. Azt majd felkerül a GM-logó a versenyautóra is, de lehet, a bukódon már ott is virít :)

üdv, Dr. Genya :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.