Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Saját mocimban még nem volt,de pl Losi astrájáűban az volt,amikor elhoztuk és hát,amikor leszedtük belőle...szal én nem vagyok meggyőzve.

Lehet a hordós cucc jó ettől még.

Azóta sajnos tapasztaltam Patyiéktól a hordósat is, és hát azt kell mondjam, nem győzött meg,

hogy jobb minőségre. kb 200km-t volt a versenyautóban lábujjhegyóvatos tempóban, és megégve,

híg pisiként jött le utána (vizsgázni vittük Nógrádba csak ezzel).

Gabi! Az Omit meddíg pörgeted? :lol:

Oszlop körül amíg meg nem unom, auchan körforgóban eddig keresztben 8 kör a rekord :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

olvasgatom itt az előző hsz-okat, és a Castrolt nem nagyon dicséritek.... 10W-40 félszintetikust "rendeltem"... valószinű nem lesz olyan jó ???

ezt hol olvastad, hogy nem dícsérik? ez az egyik preferált "márka" itt a kartársak között :lol:

Castrolból szerintem a magnatec ami érdemleges :lol:

Link to comment
Megosztás:

ezt hol olvastad, hogy nem dícsérik? ez az egyik preferált "márka" itt a kartársak között :lol:

Castrolból szerintem a magnatec ami érdemleges :)

hmmm... nemtudom már hol volt.... pár oldallal előbb láttam, namind1

Az indítás (Főleg 0fok alatt) utáni 2-4 mp-es enyhe csattogó hang a motorból a hidrotőke lesz ugye ? remélem ez redukálódik az olajcsere után :lol: érdemes esetleg a régi olajjal+ vmi szmötyös löttyel átmosatni a motort ?????

Link to comment
Megosztás:

Az indítás (Főleg 0fok alatt) utáni 2-4 mp-es enyhe csattogó hang a motorból a hidrotőke lesz ugye ? remélem ez redukálódik az olajcsere után :lol: érdemes esetleg a régi olajjal+ vmi szmötyös löttyel átmosatni a motort ?????

Igen az az, és természetes nem új motoroknál :lol: amíg nem csattog 5-10mp-nél tovább, addig nem kell aggódni.

Új olajjal mindig kicsit kevesebb ideig szokott, vagy nem jön elő mindig. :)

Link to comment
Megosztás:

Motorolajat! :P :lol:

Viccen kívül: Castrol, Mobil, Metabond, Valvoline. Ami épp szimpatikus. :lol:

Nagyjavítás után nem kell korábban cserélni? Már attól függ mit javított. Mert akkor mehetne bele sima GM-olaj is, ha úgyse lesz benne sokáig, minek a minőséget pazarolni. Nekem is van itthon egy 2500Km-ert futott GM-em, vezszíjszakadáskor lecseréltük azt is. Öblögetni még jó lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Elmondanám, hogy GM olaj majdnem egy árban van a Castrollal és sehol sincs hozzá. :lol: pl Castrol Magnatec 10w-40 TD 2980/liter vs. GM 10w-40 2670/liter -legalábbis Debrecenben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.