Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Kéretik nem viccelődni ezen!!! http://www.xado.hu/ ;)

2008.06.04.

Hefkó János gépészmérnök, hajóskapitány és idegen nyelvű (angol) gépjármű oktató

A tanoncok 130 ezer km alatt kivették az erejét a diesel Golfnak. A motor zajos lett, füstölt, nem akart felmenni egy rendesebb dombra. Kollégáim javasolták, hogy kezeljem a motort XADO géllel. 3 tubust javasoltak, de gondoltam próbaképpen 1 is elég lesz. Benyomtuk a pasztát és amíg megírták a számlát már csendesedett is a verda. 3 hét múlva visszamentem és megvettem a következő 2 tubust is. Vettem adalékolt olajat is a következő cseréhez.

testhefko.JPG

..és ez pedig egy VW Polo... nekem gyanús, na..de azért lehet hogy kipróbálom :D

Link to comment
Megosztás:

olaj kell e vagy sem

Főnököm fia rallyzik..

egy 2.0ás clioval nyomul, és bukott egyet most nemrég, eredményként a moci nem indul.

ma szedtük szét, a dugaggyú csapágyai ugy megégtek, hogy a főtengelyről ugy kellett leütni kisvésővel.

és sztem (állítása szerint pár mpig) 2-3 percig mehetett a moci, max, többet nemigen, mert a lelekes rajongók visszaállítottáka gépet, de addigra már nem indult be.

adalék ide vagy oda, ki hisz ki nem, de talán ez amotor is megúszta volna, ha van benne adalék, ami védia a féme felületét, a hidegindításkor is :D

holnap lehet csinálok képeket és majd megmutatom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

most olvastam...

Használjatok csodaolajat!

A városi legendák szerint 270 ezer kilométernél felújítja a motort. ;) :D

"Azt hallottam róla, hogy egyáltalán nem eszi a motor, sőt, nagy terhelésnél még kicsit szaporodik is."

Na ez nem jó, mindig nézegetni kell az olajszintet, aztán néha leengedni belőle kicsit. Hja, nincs tökéletes olaj... :P

Link to comment
Megosztás:

"Azt hallottam róla, hogy egyáltalán nem eszi a motor, sőt, nagy terhelésnél még kicsit szaporodik is."

Na ez nem jó, mindig nézegetni kell az olajszintet, aztán néha leengedni belőle kicsit. Hja, nincs tökéletes olaj... :D

Azt jól is teszed, nézegesd csak, még a végén kicsap a pálca mellett! :D :D

Tipikus marketing bullshit. Azt se tudja mi az a kompresszió. :D

Én majd bekenem májkrémmel a hengerfalat, hátha az is jó. ;)

Hát most nincs sok pízem, tecsós májkrém is jó? :P Talán még le tudom vakarni a gyerek kenyeréről! :D

Link to comment
Megosztás:

Hát most nincs sok pízem, tecsós májkrém is jó? ;) Talán még le tudom vakarni a gyerek kenyeréről! :P

Csak valódi májkrém jó, mert ugye annak van vastartalma, ami be tud épülni.

Teszkóst nem ismerem, de szerintem abba raknak kecskét, lovat...

Értsd meg ez nem olyan dolog amin lehet spórolni. :D

Nem rágtam végig az egész oldalt, de van szó arról hogy a megfelelő illesztési hézag hogy állítódik be? :D

Link to comment
Megosztás:

Csak valódi májkrém jó, mert ugye annak van vastartalma, ami be tud épülni.

Teszkóst nem ismerem, de szerintem abba raknak kecskét, lovat...

Értsd meg ez nem olyan dolog amin lehet spórolni. :P

Nem rágtam végig az egész oldalt, de van szó arról hogy a megfelelő illesztési hézag hogy állítódik be? :D

Én sem olvastam el, de valszeg az illesztési hézagokat az adalék aktív részecskéi megkeresik, kitöltik, oda kémiailag beépülnek. Végül az illesztési hézagok erősebbek lesznek a mototrnál is. 1000 év múlva rátalálnak a kocsi maradványaira a régészek: hé fiúk, van itt vmi nem tom mi lehetett, de van benne két marék tök ép illesztési hézag! ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak valódi májkrém jó, mert ugye annak van vastartalma, ami be tud épülni.

Teszkóst nem ismerem, de szerintem abba raknak kecskét, lovat...

Értsd meg ez nem olyan dolog amin lehet spórolni. :P

Nem rágtam végig az egész oldalt, de van szó arról hogy a megfelelő illesztési hézag hogy állítódik be? :D

Hááát úgylácccik hiába tépem én a szám, hogy Kéretik nem viccelődni ezen!!! Hisz már a szovjet mérnökök is használták ezt, amikor a Földgolyót átfúrták és titkos alagutat építettek az USA alá! :D

Én csak azon kezdtem egy kicsit filózni, hogy hogy a fenébe nem ér a dugattyúgyűrű a hengerfalhoz ott, ahol a henger ki van hordósodva!!! Ezzel akarván helyet hagyni a lerakódó kerámiának.... Arról már nem is beszélve, hogy mi van a kopott gyűrűkkel? Annak meg a végére nől a zanyag? ;)

Link to comment
Megosztás:

Hááát úgylácccik hiába tépem én a szám, hogy Kéretik nem viccelődni ezen!!! Hisz már a szovjet mérnökök is használták ezt, amikor a Földgolyót átfúrták és titkos alagutat építettek az USA alá! :D

Én csak azon kezdtem egy kicsit filózni, hogy hogy a fenébe nem ér a dugattyúgyűrű a hengerfalhoz ott, ahol a henger ki van hordósodva!!! Ezzel akarván helyet hagyni a lerakódó kerámiának.... Arról már nem is beszélve, hogy mi van a kopott gyűrűkkel? Annak meg a végére nől a zanyag? :D

No és mi a helyzet a különböző anyagú motorblokkokkal? Ez ilyen all-in-one megoldás lenne? ;)

De ha ilyen pöpecül pótolja a fémet, talán jó lenne padkázott felnik javításához is. :P

Link to comment
Megosztás:

No és mi a helyzet a különböző anyagú motorblokkokkal? Ez ilyen all-in-one megoldás lenne? :D

De ha ilyen pöpecül pótolja a fémet, talán jó lenne padkázott felnik javításához is. :P

Jó ötlet! Csak előbb a padkát be kell kenni xado zsírral!!! ;)

Link to comment
Megosztás:

Áron még nem gondolkoztam, valamivel bontós ár alatt adom. Ha valaki tudja mennyiért mennek ezek segíthet.

Használt, az én autómból lett kiszedve, ~150ezret ment, és mindig kapott rendes olajat.

Márka? :D Gyári.

Szia Tápioszecső!

Nekem a bontós a bontott NZ tengelyemért 10e adott volna 91e km-el. Az ő eladási árát nem mondta meg ;) Biztos nem kereshet olyan rosszul rajta!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Hamarosan meg lesz az idei harmadik olajcseréje is a kicsi Asty-mnak. Metabond olajat szeretnék, mert azt olvasgattam, hogy halkabb lesz tőle a motor. Valamint mivel elég megviselt motor már (óra szerint >191000) ezért egy metabond C-t is raknék bele, csak nem okoz kárt. ;)

Viszont olyat olvastam, hogy első kezelés során, literenként 0,5 liter metabond C-t kell utántölteni. Tehát 3,5 lityó megy a mociba, ügye. Akkor fele-fele arányban kéne beleöntenem? 1,75 liter metabond 15W40, meg 1,75 liter metabond cö. Vagy lehet hülyeséget olvastam. Így viszont marha drága mulatság, mert 250ml az 9000 forint körül van. Ez most akkor hogy is van? :D

Milyen metabond 15W40-es motorolajat szerezzek be? Star, Classic, meg nem tudom még milyenek vannak.

első betöltéskor 5L-hez kell 250ml. Nem ártasz vele, ha a 250ml-es flakont beletöltöd a 4L olajba, ami abba a

motorba kb kell :P Utána meg olajcserénként fél flakon :D

És 10W40-es olaj kell neked, a speed típus!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.