Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Amit te linkeltél (ami a fényképen van). RACE SILKOLENE PRO 4 PLUS ELECTROSYNTEC SAE 10W-50

A honlapon olvastam.

én ilyet azt nem linkeltem ...

én pro s 10w50 et linkeltem

és a fényképen sincs ilyen ha még ez sem tünt fel akkor optikus kell hozza és még egy auto is van a fényképen meg olyan hogy turbos hoz

motorbol meg nem tul sok van inkabb egyenlö a zeroval

Link to comment
Megosztás:

Azt látom. De SILKOLENE nevű olajat autóhoz máshol nem láttam, csak azon a honlapon amit linkeltél.

Az igaz, hogy PRO S a tied és nem PRO 4. De olyat máshol, hivatalos Fuchs oldalon nem láttam. Ezért volt fura. pl. http://www.silkolene.com/index.php Jobban körül kell néznem. Te honnan szoktad venni? Ezt nem csak Angliában forgalmazzák?

én arrol az oldalrol ahonnan linkeltem és van ilyen olaj ...

a magyar forgalmazot is felhivtam ... de itt nem forgalmazzak ... csak versenysportban hasznaljak kint is ...

Link to comment
Megosztás:

Azt látom. De SILKOLENE nevű olajat autóhoz máshol nem láttam, csak azon a honlapon amit linkeltél.

Az igaz, hogy PRO S a tied és nem PRO 4. De olyat máshol, hivatalos Fuchs oldalon nem láttam. Ezért volt fura. pl. http://www.silkolene.com/index.php Jobban körül kell néznem. Te honnan szoktad venni? Ezt nem csak Angliában forgalmazzák?

én arrol az oldalrol ahonnan linkeltem és van ilyen olaj ...

a magyar forgalmazot is felhivtam ... de itt nem forgalmazzak ... csak versenysportban hasznaljak kint is ...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem itt is elmegy, mint ahogy a motornál is ment már. A trutyi ugyanis az OLAJBÓL JÖN KI! ;) Ha ezt szűrjük ki akkor az a motorban dolgozó OLAJ minőségét javítja.

Olajból jön ki, de nem az olajba menne vissza. Ilyenformán nem az olaj minőségét javítja, hanem tisztán tartja a szívóoldalt :D

Hát tegnap beszéltem vele a driftes bulin, el is felejtettem megkérdezni :D

Ha kell, szólj! Kedvezménnyel 7130Ft az 5L-es kanna. Ezen a héten sajna nem, de jövő héten tudok kivinni Lurdyhoz is.

Gabibácsi msnezik, bár nemnaon ir vissza, egyk nap ráköszönem, de nem irt vissza senki, kitudjamost milyen ifjú hölgyémény van nála és ő kapcsolgatja a gépét

:P

Csak érzéki csalódás volt, hogy fent voltam msn-en, véletlenül bejelentkezve maradt :D

Link to comment
Megosztás:

én arrol az oldalrol ahonnan linkeltem és van ilyen olaj ...

a magyar forgalmazot is felhivtam ... de itt nem forgalmazzak ... csak versenysportban hasznaljak kint is ...

Aha. Akkor azért nincs tele a net vele, meg a honlap se. Így már más kicsit.

Amúgy mi a véleményetek a MoS2 adalékokról (Liqui Moly, Fuchs)? Ugye van külön is és egyes termékeke előre bekeverve is.

Link to comment
Megosztás:

Motul 6100 SYNERGIE+ 10W-40 4 l 8e ft ... és full synt olaj

vagy liqui_moly SYNTHOIL RACE TECH GT1 SAE 10W-60 1l 3400ft

a castrol bol meg neked böven elég az Edge Sport 10W-60 ez most 13e ft 4l az edge a drágább az a TWS utodja

amit ne vagyél az valvoline

A motul részszintetikus, én most váltok erre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok .lenne 1 kérdésem :

olajcsere előtt állok ,Metabond speed 10W-40 a kinézett olaj

Gondolkodom a Metabond felületnemesítőn is

érdemes beletenni ?

a motor 96.000 km-t futott X16XEL ( 1.6-16V )

köszi

Ártani nem ártana neki, ha megengedheted magadnak, miért ne? Sztem a Metabond C kell neked.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, egyelőre vacilálok, főleg hogy szonik azt mondja ne tegyem bele :P

Szonik egy időben meg akarta magyarázni itt, miért jó a 20W-s olaj a mocijába :D

Amúgy meg ő tudtommal sosem próbált metát, tehát véleménye nem igazán lehet róla ;)

Sziasztok .lenne 1 kérdésem :

olajcsere előtt állok ,Metabond speed 10W-40 a kinézett olaj

Gondolkodom a Metabond felületnemesítőn is

érdemes beletenni ?

a motor 96.000 km-t futott X16XEL ( 1.6-16V )

köszi

Tökéletes lesz az az olaj bele, és ha adalékot is akarsz (véleményem szerint ha hosszú távra

tervezel ezzel az autóval, akkor mindenképpen megéri), akkor a Gold vagy a C típus kell neked bele.

Ha eszegeti az olajat, akkor inkább a C.

Link to comment
Megosztás:

15w és jo bele ! Hidd el ! 20w nem akartam haszmalni! De a meta nekem nem egy olyan olaj amit bele nem mernek rakni a kocsimba! Yah és ha az evo k ban is motul 15w50 hasznalnak akkor jo a gsi be is !

Pedig eccerégebben ezt magyaráztad itt ;)

Mindenkinek van saját kialakult dolga, ha neked motul, hát használd egészséggel :D

Sok embernek viszont nagyon bejött ez a metabond, szal ajánlott kategória :D

Meg aztán nemtom melyik EVO-kra gondolsz, mert én ismerek két versenyverdát is, egyikben sem az általad említett olaj van :P

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem mindegy hogy egy turbós EVO-ról van szó (tegyük fel nem hajtották szét a motorját), vagy egy szívómotoros GSi-ről, sok kilométerrel. Van pár barátom, akik turbós Subarut vagy Evo-t hajtanak, tudtommal egyik se használ 15W50-et, szóval most vagy én barátkozom rossz emberekkel, vagy az információim rosszak, vagy a 15W50 rossz az ilyen autókhoz.

Link to comment
Megosztás:

Én már 3x vettem castrol magnatecet, többet soha, vettem a fordomba, a kék gsi-be és ebbe a pirosba is, nekem is csörgött.. és az edge 10w60-tól sem vagyok elájulva

Nekem is elég halk tud lenni Meta 10W40-nel, mikor éppen nem zúgja túl a generátor a motorhangot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.