Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.. A napokban ki kellett szaladnom Stuttgard mellé , út előtt megcsináltam az olajcserét,felkerültek a téli gumik és irány ki. Másnap itthon 2e km után ránézek az olajszintre és az a felső szintről lement fél alá. Igaz végig 140-160 körül hajtottam szerencsétlent,de akkor is. Mi lehet a gond? Eddig nem tapasztaltam olajfogyasztást, igaz nem is hajtottam ennyire. Olaj Q8 10w40 autó x16szr 200e km.

Lehet valami baj ha áttérek egy félszintetikus 15w50 olajra/motul/?

Ne aggódj a jelenség miatt, ez tipikus. Végülis ez kb 0,25 lit/ 1000 km 5000 körüli fordulatnál egy sokat futott motornál. ;)

Aztán az is kérdés, hogy mennyire volt az olaj feltöltve a csere után, meg az, hogy jártál-e előtte ezzel az olajjal rövid távokat. Akkor ugyanis sok kondenzvíz is tudja növelni az olajszintet, ami a hosszú úton kipárolog az olajból. Bár ha pont előtte cseréltél akkor ez nem áll fenn.

A szintetikus olajat nem ajánlanám. Az öcsém épp most jött rá, hogy mekkora baromságot csinált amikor a 7 éves totojájába (mert jót akart) félszintetikus helyett szintetikust tett. Az olajfogyasztása egyből jócskán megugrott, és 7000 km alatt megevett 1 litert.

Én Metabond félszintetikust használok + Metabond C adalékot és nekem bevált. Olajfogyasztás < 1 liter / 10000km. :D Óra szerint ~ 225000 km.

Motulról nincs információm.

Link to comment
Megosztás:

Ne aggódj a jelenség miatt, ez tipikus. Végülis ez kb 0,25 lit/ 1000 km 5000 körüli fordulatnál egy sokat futott motornál. ;)

Aztán az is kérdés, hogy mennyire volt az olaj feltöltve a csere után, meg az, hogy jártál-e előtte ezzel az olajjal rövid távokat. Akkor ugyanis sok kondenzvíz is tudja növelni az olajszintet, ami a hosszú úton kipárolog az olajból. Bár ha pont előtte cseréltél akkor ez nem áll fenn.

A szintetikus olajat nem ajánlanám. Az öcsém épp most jött rá, hogy mekkora baromságot csinált amikor a 7 éves totojájába (mert jót akart) félszintetikus helyett szintetikust tett. Az olajfogyasztása egyből jócskán megugrott, és 7000 km alatt megevett 1 litert.

Én Metabond félszintetikust használok + Metabond C adalékot és nekem bevált. Olajfogyasztás < 1 liter / 10000km. :D Óra szerint ~ 225000 km.

Motulról nincs információm.

Közvetlen az út előtt cseréltem olajat, egy métert nem mentem vele. Motul olajokkal csak pozitív tapasztalataim vannak, motoromban évek óta azt használom. Egyébként a fent említett Motul 15w50 4100 power olajra gondoltam ami részszintetikus. Esetleg megpróbálok egy másik 10w40-es olajat..

Link to comment
Megosztás:

eza gari téma érdeks volt... de kinek áll napokig a gariban az autó? még nekem se áll többet 3 napnál, szóval ideje nincs elpárologni a jégnek... és még olyan garázst nem láttam, kivéve a ponyva... hogy ne szellőzne.

enyém tuti szellőzik, csak még a fűtés lenne az iazi, de ilyen szellőzés mellett :P

olajfogyira meg annyit, hogy ha megnézed a gyári megengedett fogyasztást... akkor igencsak csodálkozni fogsz, mint ahogy én is rácsodálkoztam..

egyébként olajteknő tömítés csere után csodálkoztam még nagyot, hogy 4 ezer km után ugyan ott van a szint mint mikor lecseréltem, előző cserénél ilyenkor igencsak jó félliter utána kellett tölteni már.

15ezerre meg kivillant az olajnyomás lámpa, mert a nívót se érte már el :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Az olajról csak annyit, hogy amikor restauáltuk a mocit a vezszijszakadás után ismételten cseréltünk olajat, mert ugye amit kapirgáltunk a mociról abból jócskán potyogott bele. Naszoval leengedtük az olajat, félreraktam flakonba a pincébe. Most pakolásztam és a kezembekerült, elég érdekes üledék volt az alján néztem is nagyot, mert ezzel az olajjal csak kb. 5000km-ert mentem. Olyan víz-ződ trutyi, meg csiganyál keverék. :D

Link to comment
Megosztás:

5 ezer z már féltáv, és felbontás után már nem áll el 5 évig,szóval lehet hogy bomlik már :D

Felbontás után? Egypár hónapja volt felbontva, a szelepek könnye nem hiszem, esetleg az enyém, amikor Hening mester felvázolta a várható anyagi következményeket. :D :P

Na megnéztem, egészen pontosan 2 hónapot és 2400Km-t volt használva az a taknyos olaj. GM ;)

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Esetleg megpróbálok egy másik 10w40-es olajat..

Szerintem nem rossz olaj a Q8 10W-40. Igaz annyira olcsó, hogy az ember nem sok jót várna tőle, őszintén szólva én sem tértem volna át Valvoline Durablend-ről, ha vagy 3 ismerősöm nem ajánlotta volna. Nekem 7 ezer km van az olajban és kijelenthetem, hogy kevesebb olaj fogy, pontosabban nem eszi jobban, mint Durablend-ből.

Link to comment
Megosztás:

Közvetlen az út előtt cseréltem olajat, egy métert nem mentem vele. Motul olajokkal csak pozitív tapasztalataim vannak, motoromban évek óta azt használom. Egyébként a fent említett Motul 15w50 4100 power olajra gondoltam ami részszintetikus. Esetleg megpróbálok egy másik 10w40-es olajat..

Egy kereskedő barátom nekem is nagyon ajánlotta a Motul-t az 500-as enduró Hondámhoz. Lehet, hogy jövőre kipróbálom. :D

Link to comment
Megosztás:

Az olajról csak annyit, hogy amikor restauáltuk a mocit a vezszijszakadás után ismételten cseréltünk olajat, mert ugye amit kapirgáltunk a mociról abból jócskán potyogott bele. Naszoval leengedtük az olajat, félreraktam flakonba a pincébe. Most pakolásztam és a kezembekerült, elég érdekes üledék volt az alján néztem is nagyot, mert ezzel az olajjal csak kb. 5000km-ert mentem. Olyan víz-ződ trutyi, meg csiganyál keverék. :D

No akkor ezt nézd meg, mit szedtem ki a kartergáz szűrőmből ma, 3400 km megtétele után:

http://kepfeltoltes.hu/081025/RIMG0545.1_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/081025/RIMG0546.1_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/081025/RIMG0547.1_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/081025/RIMG0548.1_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/081025/RIMG0549.1_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/081025/RIMG0550.1_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/081025/RIMG0551.1_w...ltoltes.hu_.jpg

Ez is az olajból jött ki, csak nem tudott visszacirkulálni a motorba.

Amint látható a képeken is, tisztítás után betettem még egy réteg szivacsot a gőzök, gázok szűrésére. Majd meglátom, hogy mennyire fog javulni a leválasztási hatásfok. ;)

Minden esetre, hideg motornál indulás után legalább nem csöpög a kipufogóm végéből a víz!!! És ez nagyon fontos rohadáselhárító action! :P

Link to comment
Megosztás:

No akkor ezt nézd meg, mit szedtem ki a kartergáz szűrőmből ma, 3400 km megtétele után:

Minden esetre, hideg motornál indulás után legalább nem csöpög a kipufogóm végéből a víz!!! És ez nagyon fontos rohadáselhárító action! ;)

Nekem is elkészült már a szűrőm, tegnap akartam beszerelni, csak ugye jött a generátorügy...

Én vettem egy 1.3 cseppkadett hűtőkiegyenlítő tartályt, abba építettem be. Azért döntöttem emellett, mert igen ellenálló, s van felfogató füle is. Alul van gyárilag egy cső a leeresztéshez, felül is egy vékonyabb, amire a kisebb átmérőjű csüvet direktbe rá tudom kötni. A gond csak az, hogy nem tudom bezsúfolni oda, ahol a tiéd van, ezért a tűzfalra kell raknom, azt hiszem..

A szűrő megvan, alul is ketyeg benne két fémdörzsi, viszont nekem nincs szivacs :D Sokat számít az?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is elkészült már a szűrőm, tegnap akartam beszerelni, csak ugye jött a generátorügy...

Én vettem egy 1.3 cseppkadett hűtőkiegyenlítő tartályt, abba építettem be. Azért döntöttem emellett, mert igen ellenálló, s van felfogató füle is. Alul van gyárilag egy cső a leeresztéshez, felül is egy vékonyabb, amire a kisebb átmérőjű csüvet direktbe rá tudom kötni. A gond csak az, hogy nem tudom bezsúfolni oda, ahol a tiéd van, ezért a tűzfalra kell raknom, azt hiszem..

A szűrő megvan, alul is ketyeg benne két fémdörzsi, viszont nekem nincs szivacs :D Sokat számít az?

Szerintem igen. Ha végignézed a képeimet, amiket korábban csatoltam be (motor topic) akkor láthatod, hogy csavarokkal indultam és 1 réteg szivaccsal. Majd csavarok ki, 2 réteg szivacs jött. Most meg 3 réteg szivacs van csak benne a szűrőházon kívül, bár ez a szűrőház nem szűr semmit, inkább csak a szivacsot tartja.

Legközelebb egyetlen vastag szivacsot fogok bele szerkeszteni.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom az olajostopikot offolgatni a kartergázszűrő dologgal, de pár napja én is "virtuálisan" ezzel foglalkoztam, mivel cserére szorult a gyári kartergáz gumicső. Ahogy utánanéztem a neten, akkor találkoztam ezekkel a maszek szűrőkkel, amik gondolkodóba ejtettek, de végül nem vágtam bele. Amúgy a befőttes üveg helyett van kulturáltabb -igaz kicsit drágább- megoldás, ami eredetileg kerti szivattyú vízszűrője. Mérettől függően kb. 5-6 eFt-től beszerezhető. Ha megtalálom az oldalt, majd belinkelem. Addig is egy kis ízelítő:

http://belsoseg.blog.hu/2008/07/19/ujabb_csodaszer_a_bodon

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom az olajostopikot offolgatni a kartergázszűrő dologgal, de pár napja én is "virtuálisan" ezzel foglalkoztam, mivel cserére szorult a gyári kartergáz gumicső. Ahogy utánanéztem a neten, akkor találkoztam ezekkel a maszek szűrőkkel, amik gondolkodóba ejtettek, de végül nem vágtam bele. Amúgy a befőttes üveg helyett van kulturáltabb -igaz kicsit drágább- megoldás, ami eredetileg kerti szivattyú vízszűrője. Mérettől függően kb. 5-6 eFt-től beszerezhető. Ha megtalálom az oldalt, majd belinkelem. Addig is egy kis ízelítő:

http://belsoseg.blog.hu/2008/07/19/ujabb_csodaszer_a_bodon

Tudjuk, tudjuk. Volt róla szó sokszor itt is.

Szerintem az enyém a kultúráltabb, mert olyan csőkivezetési irányt alakítok ki amilyen az adott helyhez leginkább illik. Az áráról nem is beszélve. Aztán a térfogata sem elvetendő. A két hete volt műszaki vizsgán is nézegették 5 percig, (NKH-nál) aztán miután elkérdezték, hogy mi az, és hogyan működik, valamint látták a trutyit is az üvegben, szóval nem kötöttek bele. Pedig ha gagyi lett volna, biztos kivágtak volna vele!

Link to comment
Megosztás:

No akkor ezt nézd meg, mit szedtem ki a kartergáz szűrőmből ma, 3400 km megtétele után:

Ez is az olajból jött ki, csak nem tudott visszacirkulálni a motorba.

Amint látható a képeken is, tisztítás után betettem még egy réteg szivacsot a gőzök, gázok szűrésére. Majd meglátom, hogy mennyire fog javulni a leválasztási hatásfok. :P

Minden esetre, hideg motornál indulás után legalább nem csöpög a kipufogóm végéből a víz!!! És ez nagyon fontos rohadáselhárító action! :D

Böeee...éppen ettem! :D Na hát nekem is hasonló trutyi volt a leeresztett olajban. Ebből is látszik hogy nem hülyeség a kertergáz-szűrő. Jövőre nekem is lesz. Egyszer elkezdtem már, de pont olyan vízszűrőházat lop..., ;) hoztam el a melóhelyről amihez nem lehet kapni csatlakozó csövet. 3/8 kicsi, 1/2 meg nagy. Nem is kínlódok vele vhol láttam egy címet a neten kompletten megküldik postán 5-6 ezer körüli összegért.

Link to comment
Megosztás:

tehát ha jol láttam a rengeteg cső között:

légszűrő ház és a lentről jövő kartergáz közzé kell tenni

az a cső ami lemegy az üveg aljára, az a kartergázé, a másik meg a légszűrőházhoz megy ugyi? :D

Majnem bingó, de mégsem! ;)

Eredetileg a szelepdekniből két gumicső megy a szívótorokhoz. A vastagabb a pillangószelep elé, a vékonyabb a pillangószelep mögé csatlakozik.

A vékonyabb gumicsövet lehúztam a szívógyűjtőről (nem a légszűrőbe megy!) és ledugóztam.

A vastagabbat is lehúztam a szívógyűjtőről és elvezettem a kartergázszűrőbe.

A kartergázszűrőből kijövő vastag csövet elágaztattam (T idom) és egy vékonyabb vezetéken a pillangószelep utáni csatlakozáshoz vezettem, a vastag vezetéket pedig az eredetileg is vastag gumicső helyére kötöttem a szívógyűjtőn a pillangószelep elé.

És lám, lám....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.