Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nem épp Alaszka, csak Erdély... Gyergyószentmiklós és környéke. Itt a mínusz 30 az még "nem veszélyes hideg".

Minusz 35 azé' igaz, hogy ritkább, de a meteorológiai állomás által mért eddigi leghidegebb -42 volt.

Ugyhogy ezzel nem szeretek viccelni :D

-42 az azért durva! ha nálunk -20 van már nagy hidegről beszélnek. :P Amugy is kiváncsi vagyok az első indításomra komolyabb hidegben. ;)

Link to comment
Megosztás:

-42 az azért durva! ha nálunk -20 van már nagy hidegről beszélnek. ;) Amugy is kiváncsi vagyok az első indításomra komolyabb hidegben. :D

Az enyém pár éve -24-ben 2 izzítás és kb 5-6 főtengelyfordítás után pöccent, kicsit ugyan habogott vagy fél percig és ezért szerintem egy dízeltől ez jó eredmény.

Link to comment
Megosztás:

Nem épp Alaszka, csak Erdély... Gyergyószentmiklós és környéke. Itt a mínusz 30 az még "nem veszélyes hideg".

Minusz 35 azé' igaz, hogy ritkább, de a meteorológiai állomás által mért eddigi leghidegebb -42 volt.

Ugyhogy ezzel nem szeretek viccelni :D

Akkora hidegben jobb ha 5W-s olajat használsz.

Link to comment
Megosztás:

leghasznosabb a fűthető garázs.

állófűtést igazábol nemértem...mert az ha joltudom az utasteret fűtené.

de a moci számára egy külső táplálású vízmlegít is igencsak jólenne :D

ez is bőven ki volt már tárgyalva.

Nem jól tudod, a motor hűtővízkörébe van bekötve, így a motort (is) melegíti.

Link to comment
Megosztás:

Nem épp Alaszka, csak Erdély... Gyergyószentmiklós és környéke. Itt a mínusz 30 az még "nem veszélyes hideg".

Minusz 35 azé' igaz, hogy ritkább, de a meteorológiai állomás által mért eddigi leghidegebb -42 volt.

Ugyhogy ezzel nem szeretek viccelni :P

Szép hely lehet ahol laksz, csak sajnos a link nem működik, pedig szerettem volna valamit látni belőle. ;)

A -35 öt illetően nem irígyellek, nem kívánom magamnak, bár a leghidegebb amit még megtapasztaltam az -45 fok volt. Az iszonyú! 2 percnél tovább a 100 km/órás szélben egyszerűen nem lehet bírni. Ki kellett rohannom a fagyasztó alagútból. :D

Ha a ventillátorok nem mentek akkor talán 5-10 percig is ki lehet bírni megfelelő öktözékben. Persze nem szkafanderre gondolok. (15 évig dolgoztam baromfifeldolgozóban ahol a hűtés és a gőzfejlesztés /kazánház/ is az irányításom alá tartozott, szóval van tapasztalatom.)

Link to comment
Megosztás:

leghasznosabb a fűthető garázs.

állófűtést igazábol nemértem...mert az ha joltudom az utasteret fűtené.

de a moci számára egy külső táplálású vízmlegít is igencsak jólenne :D

ez is bőven ki volt már tárgyalva.

Hát egyet s mást tapasztaltam én is... 4éve egy dolgozó lány [OFF]w123as Mercim[OFF] van persze diesel, és ezek közismerten szeretnek ;) aztán télen indulni... Külső táplálású vízmelegítőm van abban is, de idén télre maradok csak az Astránál. Abban a reményben h nem kell éjjel felkelnem ha reggel indulni akarok. Ja és nincs fűtött garázsom, de a diesel autóim jobban indultak mindenképp ebben is, mint amikor kinn hagytam az udvaron...(fűtött garázs sem legelőnyösebb... segíti a rozsdát ha vizesen havasan teszed be az autót...)

Egyelőre remélem nem kell ilyen melengetéshez folyamodnom az Astrával :D

Igazából első olajcserém lenne, s sehol nem találom mi volt eddig benne...

De ha a "Ződcségesbe" 10w40et tettem akko lehet ennek is elég lesz az :P

Link to comment
Megosztás:

Szép hely lehet ahol laksz, csak sajnos a link nem működik, pedig szerettem volna valamit látni belőle. :P

A -35 öt illetően nem irígyellek, nem kívánom magamnak, bár a leghidegebb amit még megtapasztaltam az -45 fok volt. Az iszonyú! 2 percnél tovább a 100 km/órás szélben egyszerűen nem lehet bírni. Ki kellett rohannom a fagyasztó alagútból. :D

Ha a ventillátorok nem mentek akkor talán 5-10 percig is ki lehet bírni megfelelő öktözékben. Persze nem szkafanderre gondolok. (15 évig dolgoztam baromfifeldolgozóban ahol a hűtés és a gőzfejlesztés /kazánház/ is az irányításom alá tartozott, szóval van tapasztalatom.)

Na most akkor lám hogy is kell linket beszúrni... ez lenne egyik és ez pedig település weboldal

Mondjuk itt mintha szégyellnénk a telet ;) de majd szorgalmazom, és teszünk fel téli fotókat is

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

ha jol be van fűtve a gari az nemhogy elősegíti, hanem gátolja is a rozsdát, mivel kiszárad....

bár...ha nálatok télen ilyen 40 minuszok repkednek sose enged ki a jég, akkor hogy kerüla verdára? :D

na félretéve a viccet a jol fűtött gari gátolja a rozsdát.

Link to comment
Megosztás:

Na most akkor lám hogy is kell linket beszúrni... ez lenne egyik és ez pedig település weboldal

Mondjuk itt mintha szégyellnénk a telet :D de majd szorgalmazom, és teszünk fel téli fotókat is

Üdv.

Köszönöm szépen, nagy élvezettel olvastam és nézegettem a képeket. Ha egyszer eljutok Erdélybe, igyekszem felétek is ellátogatni!

(Még nem olvastam végig a belső linkeket, de idővel el fogom azokat is.)

Link to comment
Megosztás:

ha jol be van fűtve a gari az nemhogy elősegíti, hanem gátolja is a rozsdát, mivel kiszárad....

bár...ha nálatok télen ilyen 40 minuszok repkednek sose enged ki a jég, akkor hogy kerüla verdára? :D

na félretéve a viccet a jol fűtött gari gátolja a rozsdát.

Minden tévhittel ellentétben nem a "fűtött" garázsra van elsősorban szükség, hanem a szellőzött garázsra! Akkor ugyanis a kocsira került nedvesség elpárolog. Próbálj meg egy vizes lepedőt kitenni -10 fokban az udvarra, a szárítókötélre, a szélbe. Meg fog száradni. A jég ugyanis szublimál.

Ez történik az autóval is.

Ha egy vizes autót beteszel egy meleg, de zárt garázsba, az a párás levegőben mint egy dunsztban fog rohadni.

Nekem a garázs ajtóm télen is tárva- nyitva áll, és mindíg leszárad a kocsim.

Link to comment
Megosztás:

Minden tévhittel ellentétben nem a "fűtött" garázsra van elsősorban szükség, hanem a szellőzött garázsra! Akkor ugyanis a kocsira került nedvesség elpárolog. Próbálj meg egy vizes lepedőt kitenni -10 fokban az udvarra, a szárítókötélre, a szélbe. Meg fog száradni. A jég ugyanis szublimál.

Ez történik az autóval is.

Ha egy vizes autót beteszel egy meleg, de zárt garázsba, az a párás levegőben mint egy dunsztban fog rohadni.

Nekem a garázs ajtóm télen is tárva- nyitva áll, és mindíg leszárad a kocsim.

Mi télen kitettünk egy nadrágot száradni az erkélyre. Na, az olyan szinten megfagyott, hogy megállt a saját lábán :P . Van róla papírkép is valahol :D .

OFF vége ;)

Link to comment
Megosztás:

Mi télen kitettünk egy nadrágot száradni az erkélyre. Na, az olyan szinten megfagyott, hogy megállt a saját lábán :P . Van róla papírkép is valahol :D .

OFF vége ;)

Nem azt írtam, hogy nem fagy meg, hanem hogy megszárad! Nem nadrág, lepedő! Nyilván egy farmer sok vizet tart magában és a jégréteg vastagsága is nagy, aminek a száradásához hosszabb idő kell. TEHÁT a lepedő vékony, és ahhoz is idő kell azért, akár 1 nap is vagy több, attól is függően, hogy a környezet levegőjének éppen milyen a páratartalma. Száraz hidegben hamarabb szárad, mint párás, ködös időben, de szárad. :D

Node off vége mert ez már régen nem olaj...

Link to comment
Megosztás:

Node off vége mert ez már régen nem olaj...

Ja, és még most sem tudtam meg, hogy akkor milyen tipust javasol a gyártó az X16XEL motorokhoz... ;)

Amit eddig leszűrtem, hogy az 5W40 és a 10W40esek között keresgéljek minőségit jó árban... ez lenne a sok mellébeszélés lényeg, nemde? :D

Link to comment
Megosztás:

Minden tévhittel ellentétben nem a "fűtött" garázsra van elsősorban szükség, hanem a szellőzött garázsra! Akkor ugyanis a kocsira került nedvesség elpárolog. Próbálj meg egy vizes lepedőt kitenni -10 fokban az udvarra, a szárítókötélre, a szélbe. Meg fog száradni. A jég ugyanis szublimál.

Ez történik az autóval is.

Ha egy vizes autót beteszel egy meleg, de zárt garázsba, az a párás levegőben mint egy dunsztban fog rohadni.

Nekem a garázs ajtóm télen is tárva- nyitva áll, és mindíg leszárad a kocsim.

Már bocsánat, de a jég nem szublimál, csak a szárazjég. A szilárd halmazállapotú CO2 elpárolog, kihagyja a folyadék halmazállapotot. A vízből készült jég elolvad, majd elpárolog. Ettől függetlenül én is úgy tudom, hogy szellőzött garázs kell, nem csak fűtött. ;) Nade ez már tényleg nagyon OFF. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.. A napokban ki kellett szaladnom Stuttgard mellé , út előtt megcsináltam az olajcserét,felkerültek a téli gumik és irány ki. Másnap itthon 2e km után ránézek az olajszintre és az a felső szintről lement fél alá. Igaz végig 140-160 körül hajtottam szerencsétlent,de akkor is. Mi lehet a gond? Eddig nem tapasztaltam olajfogyasztást, igaz nem is hajtottam ennyire. Olaj Q8 10w40 autó x16szr 200e km.

Lehet valami baj ha áttérek egy félszintetikus 15w50 olajra/motul/?

Link to comment
Megosztás:

Én 7000 km után a Mobil Special S 10w-40-et ajánlanám, olyan minimális vesztessége van, hogy az szinte csoda, mindössze fél litert töltöttem utána míg a Castrol Magnatec 10w-40-ből ekkor 1.5-2 liter kellett de inkább már csere.

Link to comment
Megosztás:

Már bocsánat, de a jég nem szublimál, csak a szárazjég. A szilárd halmazállapotú CO2 elpárolog, kihagyja a folyadék halmazállapotot. A vízből készült jég elolvad, majd elpárolog. Ettől függetlenül én is úgy tudom, hogy szellőzött garázs kell, nem csak fűtött. ;) Nade ez már tényleg nagyon OFF. :D

Szigorúan szó szerint véve igazad van a szublimációval kapcsolatban. Amit én bemutatni szerettem volna az az, hogy a víz tartós minuszban is párolog. És ez valóság.

Link to comment
Megosztás:

Szigorúan szó szerint véve igazad van a szublimációval kapcsolatban. Amit én bemutatni szerettem volna az az, hogy a víz tartós minuszban is párolog. És ez valóság.

Ez így van, sőt mivel lassabban párolog mint melegben tovább fejti ki káros korrodálló hatását mint nyáron. Úgytudom ezért nem jó ötlet télre a ponyvagarázs, ami rá van húzva a kocsira télre, aztán dunsztolódik alatta tavaszig. ;) Nekem csak kocsibeállóm van , két oldalról házfal, keresztben fütyül a szél, csak a tető magas, kb. 4 méter, és sajna bever alá az eső, meg a hó. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.