Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ma megejtettük az időszakos szervízt, többek között olaj és szűrők cseréjét. Kenderkócos csavar ki, régi Durablend le, olajszűrő csere, új tömítéssel csavar vissza, Q8 bele. Úgy néz ki az új tömítés jól tömít. Milyen a Q8-as olaj? Szépen jár vele a motor. Hazafelé van egy emelkedő egy nagy kanyarral, ami nekem eddig másodikban túl pörgetős, harmadikban ha nincs meg a tempó, kicsit becsörgős. Most harmadikban kis sebesség mellett is szépen, "olajozottan" kiszalatt. Gondolom ebbe belejátszik az új levegőszűrő is. Ha nem fog nagyon fogyni az olaj, áttérek erre a típusra. További tapasztalatok később.

Link to comment
Megosztás:

Ma megejtettük az időszakos szervízt, többek között olaj és szűrők cseréjét. Kenderkócos csavar ki, régi Durablend le, olajszűrő csere, új tömítéssel csavar vissza, Q8 bele. Úgy néz ki az új tömítés jól tömít. Milyen a Q8-as olaj? Szépen jár vele a motor. Hazafelé van egy emelkedő egy nagy kanyarral, ami nekem eddig másodikban túl pörgetős, harmadikban ha nincs meg a tempó, kicsit becsörgős. Most harmadikban kis sebesség mellett is szépen, "olajozottan" kiszalatt. Gondolom ebbe belejátszik az új levegőszűrő is. Ha nem fog nagyon fogyni az olaj, áttérek erre a típusra. További tapasztalatok később.

Ismerősi körben már bőven 1 millio km fölötti km-t mentek az autók Q8-al, több autó 0km-es kora óta csak ezzel megy. Nekem személy szerint is csak pozitiv tapasztalatom van az olajjal, 8 szelepes astra, combo, corsa, isuzi combo nem eszi. Én is jóval 200e km felett járok Q8al.

Link to comment
Megosztás:

Korrekt megoldás! Javasolni kellene az Opel AG-nekis! :sowwy:

Alátétet se raktok? :lol: Mert vagy a kóc kerül oda, vagy az alátét. Ha kóc is van, és az alátét és a karter közt van, akkor az alátét nem sokat számít, ha meg a csavar feje és az alátét közt van a kóc, akkor a kóc nem számít sokat. Nem?

Link to comment
Megosztás:

Alátétet se raktok? :sowwy: Mert vagy a kóc kerül oda, vagy az alátét. Ha kóc is van, és az alátét és a karter közt van, akkor az alátét nem sokat számít, ha meg a csavar feje és az alátét közt van a kóc, akkor a kóc nem számít sokat. Nem?

Csak a félreértések elkerülése végett: én azért tekertem ideglenesen kenderkócot a leeresztő csavarra, mert nem cseréltem réz alátétet és az új olaj betöltése után szivárgott. Lehet -legnagyobb igyekezetem ellenére is- valami szennyeződés kerülhetett oda. Megvettem a tömítést, de leengedni, majd újra betölteni az olajat nem akartam, nehogy valami szennyeződést vigyek be a motorba. Másik megoldás az lett volna, kitekerem a csavart, az ujjamat bedugom a lyukba (hideg motornál persze), kicserélem a tömítést, de a visszatételt találtam aggályosnak. Egyik ismerősöm javasolta, hogy tekerjem ki a csavart ameddig tudom és tekerjek a menetre kócot, majd húzzam meg. Megcsináltam és így ideglenesen a következő olajcseréig tömített. Tehát kóc a csavar menetén (menetirányra figyelni) + a meglévő alátét a csavar feje alatt.

Link to comment
Megosztás:

Ismerősi körben már bőven 1 millio km fölötti km-t mentek az autók Q8-al, több autó 0km-es kora óta csak ezzel megy. Nekem személy szerint is csak pozitiv tapasztalatom van az olajjal, 8 szelepes astra, combo, corsa, isuzi combo nem eszi. Én is jóval 200e km felett járok Q8al.

A hondába nekem is Q8 volt van pár ismi aki azzl jár ők dícsérték! :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Akkor te mondjuk egy Budapest-Miskolc-Budapest fordulóban egy komplett olajcserét végrehajtottál volna utántöltéssel? :lol: Ez elég rosszul hangzik...

Hát igen sőőt olajat sem kellet volna cserélni elég volt csak a szűrőt! :lol: :lol: Viccet félretéve , szegény autó több sebből vérzett! :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata Aral vagy ÖMW olajjal?

Aral 10W40-es szar olaj, gépekbe használtuk, mert ez volt a gyári előírásban. Aztán kapott annó mindegyik metabondot,

új életre keltek :lol: A 40 órás üzemidőt ki lehetett tolni azóta 100 órára, és így is jóval tovább élnek a gépek. Nem mellesleg

ugyanannyiba kerül a két olaj :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata Aral vagy ÖMW olajjal?

Aralt használtam sztem drága ahhoz képest hogy semmivelsem tud többet min egy olcsóbb de ugyanabba a kategóriába sorolható olaj! ÖMW-t nemhasználtam még! METABOND-ról halottam hogy jó és láttam meggyőző tezstet is! Személyszerint Castrolt használok! :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Hello. Nekem az a gaz az otomba hogy eszi az olajat. 1000 km 1-1,5 liter olaj. Tudom hogy ennyi a gyari adat...egy kicsivel kevesebb de ezzel nem nyugtattok meg. Szerintetek mi oldana meg a problemat? 10-40 W olajat hasznalok es 10 ezer kilometerenkent cserelem. Kis motorfelujitas??

Link to comment
Megosztás:

Hello. Nekem az a gaz az otomba hogy eszi az olajat. 1000 km 1-1,5 liter olaj. Tudom hogy ennyi a gyari adat...egy kicsivel kevesebb de ezzel nem nyugtattok meg. Szerintetek mi oldana meg a problemat? 10-40 W olajat hasznalok es 10 ezer kilometerenkent cserelem. Kis motorfelujitas??

milyen auto? évjárat?

Link to comment
Megosztás:

motorkod: x16xel 1996. kiadas. szal pont a legszarabb evjarat es ugye az 1.6 16V verzio. Sok rosszat hallotam roluk de nekem sajna ez van es nem akarom eladni hanem megtartani. Generalra nincs penzem... Menjek el egy kompresszio meresre?

milyen olajat teszel bele, kb mennyi km van benne (nem amennyivel vetted az x. gazditól óra szerint B) )?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.