Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Lehet cserélni úgy, az ok, csak onnan már 10 csavar, meg a vízcső, kipuffsor, szívósor, és lent van a hf :D Kb 1,5 óra le, ugyanannyi fel.

Ennyit már megér, hogy a hf rendben legyen, nem? :D

Annyit megér, meg amúgy valamennyire bontanom kéne mert a folytószelepet is ki akarom takarítani mert iszony dzsuvás volt amikor a szelepfedéltömítést cseréltem, akkor már mindent átnézek ha szét lesz szedve. Lehet hogy szánok rá majd egy-két-há napot, szétburítom, megcsinálom, kitakarítom, és lehet hogy még élvezni is fogom a hatást :D

Link to comment
Megosztás:

mi kézzel csináljuk, aztán próbázás... nem mondom, hogy tuti olyan mint a gyárban, de szépen kialakul a záró sáva a szelepen és a fészken.

hát az nem éppen a pontos illesztés módszere :D

Gábor, sztem már mondtam párszor, de megint mondom, hátha... nem marrás, hanem marás :lol:

elnézést kívánok :D

Annyit megér, meg amúgy valamennyire bontanom kéne mert a folytószelepet is ki akarom takarítani mert iszony dzsuvás volt amikor a szelepfedéltömítést cseréltem, akkor már mindent átnézek ha szét lesz szedve. Lehet hogy szánok rá majd egy-két-há napot, szétburítom, megcsinálom, kitakarítom, és lehet hogy még élvezni is fogom a hatást :D

Ha már ennyire nekiülsz, akkor az egész szívósort kitakaríthatod, mert nagyon dzsuvás az egész, majd meglátod :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már ennyire nekiülsz, akkor az egész szívósort kitakaríthatod, mert nagyon dzsuvás az egész, majd meglátod :D

Sejtem :D Délelőtt felötlött bennem: ha lenn van a Hf akkor pár csavar és kint van a motor ugyanis kupplungozni is kellene asszem( igen fent és hirtelen fog+ erős emelkedőn inuldva csúszik is), ami egyszerűbb mintha a váltót venném le külön. Ja hogy ez az olaj topic :D

A kuplungbowden jól van beállítva?

OFF vége

Link to comment
Megosztás:

A pedál feljebb van a féknél, de ha nem nyomom padlóig, nehéz váltani.Sztem szerkezet törés :D

Nálam is ilyen magasra van állítva, de nekem a váltórudazat miatt kell ennyire kiemelnie. Nem lehet, hogy Nálad is ez a gond? Az az érdekes, hogy néha még ennyire kiemelve is reccsen egyet váltáskor, főleg 2-esnél szokott, de ez már lehet, hogy szinkrongyűrű probléma...

De hogy legalább kicsit ON is legyek: tavaly volt cserélve a váltóban az olaj GM-re, mostanában pedig fog kapni Metabond GT adalékot, meglátjuk mit lehet még kezdeni vele.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is ilyen magasra van állítva, de nekem a váltórudazat miatt kell ennyire kiemelnie. Nem lehet, hogy Nálad is ez a gond? Az az érdekes, hogy néha még ennyire kiemelve is reccsen egyet váltáskor, főleg 2-esnél szokott, de ez már lehet, hogy szinkrongyűrű probléma...

De hogy legalább kicsit ON is legyek: tavaly volt cserélve a váltóban az olaj GM-re, mostanában pedig fog kapni Metabond GT adalékot, meglátjuk mit lehet még kezdeni vele.

Átváltok inkábba sebváltó topicra a válasszal :D

Link to comment
Megosztás:

ma egy astrát szervizeltünk, másél éve nem indult be

a probléma annyi volt, hogy megugrott a vezérlés, amiatt hogy engette az olajat a vezérlésnél ahol csak lehetett

nah összeraktuk, járatjuk eccer elkezd csattogni :S

de nem is kicsit, és az olajnyomáslámp aki is jelzett

naholaj le olaj fel jó ... egy darabig aztán megint

szűrőt cseréltünk megint olaj le olaj fel egy darabig jó aztán megint ugyan az

levettük a teknőt, az az oljasár ami ott elénktárult :S

az ujamat végighuztam egy nyugvócsapágy két csavarja közt, és olyan olajsáros lett, hogy félcenti vastagon állt rajta...

holnap tisztítás, kivi vagyok sikerül e kitisztítani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan esedékes lenne az olajcsere, milyet lenne érdemes beletenni? Eddig GM10W-40 volt benn, de mivel eléggé lehúztátok, gondoltam, érdemes lenne valami másra cserélni... Motoröblítőt milyet érdemes használni?

Előre is köszi!

1. merre lax?

2. motoröbítőt felejtsd el, többet árt, mint használ.

Ha a közeledben van Metabond elérhetőség, azt javallom, jó és olcsó is. Egyébként Valvoline, Mobil1 mehet.

Link to comment
Megosztás:

1. merre lax?

2. motoröbítőt felejtsd el, többet árt, mint használ.

Ha a közeledben van Metabond elérhetőség, azt javallom, jó és olcsó is. Egyébként Valvoline, Mobil1 mehet.

Veszprémben, ill Tapolcán gyakran előfordulok. Miért káros a motoröblítő. Jókat olvastam róla... :D

Link to comment
Megosztás:

ui: tegnap kedvenc szerelőmnél volt egy b corsás srác, x14xe mocis. Panaszkodott a hidrotőkékre, mert erősen csattognak.

mióta nála van, azóta asszem 1 másik szerelőnél cseréltetett olajat, és castrol 5w30 ment bele. Hát, mondtuk is neki, hogy le kéne cserélni, amíg még nem késő, ha már el nem késett vele. :D

Szomorú, hogy egyes szerelők mennyire nem tudják, mibe milyen olaj kell.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap reggel vittem a szerelőmhöz a kocsit,ma 11-re el is készült :D . Megvolt a hengerfejtömítés csere síkolással,váltóolaj csere (GM),motorolaj csere (Metabond :D ),vízpumpa-termosztát csere,meg egy tömítőgyűrű cseréje,mert olajos volt az elosztófedél belseje. Kiváncsi leszek,javult-e a váltó. A hidrotőkék még zajonganak odabent egy kicsit,gondolom már kissé megkoptak az évek alatt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.