Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

bicikli láncot nem is szabadna olajozni

szakszerűen ugy kellene, hogy kifőzni grafitos olajban és annak egy évig elégnek kellene lennie.

taapd rá a kosz meg minden ha be van olajozva...

ettől függetlenül én is kenem néha ha naon nyikororog szegény :D de akkor is Wd40 el :D

Link to comment
Megosztás:

bicikli láncot nem is szabadna olajozni

szakszerűen ugy kellene, hogy kifőzni grafitos olajban és annak egy évig elégnek kellene lennie.

taapd rá a kosz meg minden ha be van olajozva...

ettől függetlenül én is kenem néha ha naon nyikororog szegény :D de akkor is Wd40 el :lol:

Nekem bordászzíjjas biriglim van :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: a most mértek alapján jelentős olajfogyim van, 1000 km alatt a max-ról ennyire lecsökkent:

http://kepfeltoltes.hu/view/080407/P100021...ltoltes.hu_.jpg

Egy ismerős srác aki autósboltban dolgozik tovább mélyítette a ráncokat a homlokomon amikor az ecotec-ról kezdett tapasztalatokat mesélni, nem részletezem. Hozzájuk amúgy érdeklődni mentem be Metabond olaj után és ő "STP viszkozitásnövelő adalékot" ajánlott a gépembe olajfogyasztást mérsékelendő. Szerintetek???? Tapasztalat??? Javallott???

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Semmiképpen ne rakj bele olyan adalékot, mert azzal a csapágyaknak írod alá a halálos ítéletét.

ecotecnél idősebb korában (>100-120e km) jellemző az olajfogyasztás, szerintem 10000km-es

olajcserénél maximum 2L-ig még normálisnak nevezhető, persze jó minőségű 10W-s olaj mellett.

Ha ennél több lesz, akkor lehet hengerfej generált csinálni (kompletten kb 50e), amivel csökkenthető a jelenség,

mivel az olaj egy jó része a szelepszárszimmeringeknél megy el. Második lehetőség a full motorgenerál

(250-300e ft), ami után azonban kap újabb 100000km-t a motor, mintha új lenne.

Az olajszintet mindig próbáld úgy tartani, hogy középen legyen a nívó ellenőrző sávon. Lehetőleg mindig

ugyanolyan sík területen nézd :D

Link to comment
Megosztás:

Semmiképpen ne rakj bele olyan adalékot, mert azzal a csapágyaknak írod alá a halálos ítéletét.

ecotecnél idősebb korában (>100-120e km) jellemző az olajfogyasztás, szerintem 10000km-es

olajcserénél maximum 2L-ig még normálisnak nevezhető, persze jó minőségű 10W-s olaj mellett.

Ha ennél több lesz, akkor lehet hengerfej generált csinálni (kompletten kb 50e), amivel csökkenthető a jelenség,

mivel az olaj egy jó része a szelepszárszimmeringeknél megy el. Második lehetőség a full motorgenerál

(250-300e ft), ami után azonban kap újabb 100000km-t a motor, mintha új lenne.

Az olajszintet mindig próbáld úgy tartani, hogy középen legyen a nívó ellenőrző sávon. Lehetőleg mindig

ugyanolyan sík területen nézd :D

Az én tippem is ez volt meg az övé is hogy a szelepszárszimmeringek mellett megy el az olaj, gondoltam is már egy szimmeringezésre, ez is nagyban segít a bajon nem? vagy fejfelújítás ajánlott és miért? Motorgenerált annyira nem akarok még bár annyira drága nem lenne mint írtad mert megcsinálnám én, (autószerelő lennék vagy mifene :D ) de kezdjük az egyszerűbb dolgoknál. Az adaléktanácsot pedig megfogadom.

Link to comment
Megosztás:

Meg lehet csinálni a szelepszárszimmeringezést is külön, de ha már annyira szét van borítva,

akkor érdemes a hf felújítást megcsináltatni, mert azzal vissza lehet hozni pár gyári pacit :D

(szeretnek ezen beégni kicsit a kipuffszelepek, nagy a veszteség)

25 körül csinálja a Szuromi, pár nap alatt megvan, és ebben az összes anyag benne van a hf-hez

(szelepszárszimmeringek is). Így már csak a tömítések, hf csavarok kellenének :D

Link to comment
Megosztás:

A-ha, namármost mi csináltunk úgy szimmeringezést hogy nem vettük le a fejet, dugattyú felső holtpontba, ék kivesz, szimmering le új fel, ék vissza és pá. Most azt mondod majd hogy kontármeló? Na aztán meg ha leveszem a fejet lehet hogy telesírom a furatokat hogy milyen válluk van :D oszt akkor már tényleg generál :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet cserélni úgy, az ok, csak onnan már 10 csavar, meg a vízcső, kipuffsor, szívósor, és lent van a hf :D Kb 1,5 óra le, ugyanannyi fel.

Ennyit már megér, hogy a hf rendben legyen, nem? :D

+ hengerfej-, szívósor-, kipufsortömítés, hengerfejcsavarok és a vezérlés is meg van bontva. De igaz, utána ismert lesz az állapota.

Link to comment
Megosztás:

Kipuffsor újabb 10 csavar, szívósor asszem valamivel kevesebb, a tömítés meg nem tétel, mert lehet kapni szettben felső

tömítésgarnitúrát, ami nem sokkal drágább, mintha külön veszed a hf tömítést :D

De így rendben lesz a moci teteje, érezhető változást hozva :D

Link to comment
Megosztás:

- szelepek becsiszolása, szelepfészkek újramarrása.

- síkolás

- nyomáspróbázás

- hidrotőkék és olajjáratok pucolása

- szelepszárszimmeringek és vezérműszimmeringek cseréje (anyaggal)

- szelepvezetők ellenőrzése, ha szükséges, cseréje

Igaz már 3 éve volt, akkor 25-ért vállalta Szuromi ezt így komplett kisker áron 16v hf-nél :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.