Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ezért azt gondolom, hogy egy jó olaj esetében kevesebb olyan szennyezőanyag képződik, amit lebegtetni kell.

Ezt tudományosan nem tudom alátámasztani, de a gyakorlatban ezek a tapasztalataim :D

Ez tudományosan is alá van támasztva :D

Ha valaki jó olajat használ (erős tisztító hatásút) akkor nem rakódik le a motorban annyi szennyeződés, hogy a következő jó minőségű olajat gyorsan beszennyezze.

Hogy a gyakorlat is ezt támasztaj alá, annak meg örülni kell :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt most itt vettem Hungary-ban az autósboltból, magyarszöveg nemvolt rajta vagy is címke. Régóta odajárok remélem nem sziavattak meg vele :D Bízom benne hogy azért az a minőség mint ami szokott! De miylen furcsa hogy a Honda után, GSI-ben nemfogy olyan mennyiség sőt "semennyi" :D Nagyonsok sz@r olcsó olajat kipróbáltam Q8-tól a Tescoos málnaszörpig :D De most örülök hogy nem kell 100km/1L pótolnom :D

Nem hiszem,hogy a Q8 olyan szar lenne, gondolom itt mindenki a metára esküszik,de a Q8 világviszonylatban elismertebb,megbizhatóbb márka /szerintem/

Link to comment
Megosztás:

nem ellenezni akarlak, de én lehet jobban vezetek mint baumgartvéder de mégis jobban ismerik

ismerték multévben...

tehát attol hogy a meta nincs annyira felkapva a köztudatba lehet nem rossz

a Q8rol már itt is irta valaki, hogy neki bevált, tehát az is biztos jo

Link to comment
Megosztás:

nem ellenezni akarlak, de én lehet jobban vezetek mint baumgartvéder de mégis jobban ismerik

ismerték multévben...

tehát attol hogy a meta nincs annyira felkapva a köztudatba lehet nem rossz

a Q8rol már itt is irta valaki, hogy neki bevált, tehát az is biztos jo

A Q8-ról sem mondható el,hogy itthon felkapott olaj lenne. Egyébként én irtam róla pár héttel ezelőtt. Úgy gondolon minőségi 10w40es olajok között nem lehet különbséget tenni, legyen az Q8 Meta Castrol stb Én sem kizárólag az ára miatt használom,anno még a gsxr-be kipróbáltam és akkor áttértem autóknál is Q8-ra. Igaz motorokba évek óta csak Motul 300v-t használom autónál viszont maradt a Q8/5w30 5w40 10w40/.

Link to comment
Megosztás:

Gabi nem sértődttem meg de komolyan, csak mintha oylan érzésem lett volna hogy levan húzva a Castrol,...

Xray, bár nem én vagyok a hozzászólás címzettje, de úgy látszik, meg kell ismételnem a fent leírtakat:

Ha azt állítjuk, hogy XY olaj nem megfelelő választás egy adott autóba, az nem jelenti, hogy az XY olaj rossz minőségű lenne. Ha valaki a saját autójában egy adott olajjal rossz tapasztalatokat szerez, annak a rossz termék- vagy viszkozitásválasztás is oka lehet (és sok egyéb oka még), és nem feltétlenül jelenti azt, hogy az az olaj minőségileg "le van húzva".

Ismét dobálóztok a márkanevekkel és a minősítésekkel úgy, hogy se konkrét termékmegjelölést, se motortípust nem írtok, és így a komparatisztika alapvető szabályait nem tartjátok be. Fenntartom továbbra is az álláspontomat, hogy így nincs értelme vitatkozni, a hozzászólások nem konstruktívak.

Link to comment
Megosztás:

Ismét dobálóztok a márkanevekkel és a minősítésekkel úgy, hogy se konkrét termékmegjelölést, se motortípust nem írtok, és így a komparatisztika alapvető szabályait nem tartjátok be. Fenntartom továbbra is az álláspontomat, hogy így nincs értelme vitatkozni, a hozzászólások nem konstruktívak.

Most egy kicsit azért meg kell védenem xray kartárssal történő vitát, ugyanis az alapelgondolás szerint mindkét

emlegetett motorba ugyanolyan viszkozítási osztályú, és ugyanolyan teljesítményszintű olaj szükséges :D

Tehát nem itt van a vita értelmetlensége, hanem egy-egy márkanévhez történő ragaszkodás nem túl kifizetődőségében

nem értettünk egyet :D

Link to comment
Megosztás:

Az ára a Castrolnak valóban nem éppen baráti ezt te is én is tudjuk!

Nem tudom miért írjátok, hogy a Castrol drága? ( tudom a te autódban RS van, ami valóban az) Itt a fórumon a legtöbb embernek 10w-40-es olaj kell, ami Castrol-ból 6 rugó körül megy a neten a 4L. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom miért írjátok, hogy a Castrol drága? ( tudom a te autódban RS van, ami valóban az) Itt a fórumon a legtöbb embernek 10w-40-es olaj kell, ami Castrol-ból 6 rugó körül megy a neten a 4L. :D

Egészen pontosan 6800 körül szokott lenni a 4L 10W40 magnatec az olajshop-on.

Ez pedig még mindig drágább, mint pl a Meta, mondjuk nem lényegesen :D

De aki nagyon castrol párti, annak ezt szoktam én is ajánlani :D

Link to comment
Megosztás:

Az én autómba elég 4 L. :D

Motorolajbolt.hu, formula300.hu ---6000ft, és így már akkor nem is drágább :D (Na jó. Egy kicsit.)

Nekem pontossan 4,5 Liter kell 5L/14000FT mivel sajna 0,5 literes doboz nincs! :D De így marad utántölteni 5dl ami nagyon jó így! Amúgy ha a 4 litert egyben veszem vagy is 4 literes ksizerelésben az 11000FT + 1 L az meg 3000 FT

Link to comment
Megosztás:

Most egy kicsit azért meg kell védenem xray kartárssal történő vitát, ugyanis az alapelgondolás szerint mindkét

emlegetett motorba ugyanolyan viszkozítási osztályú, és ugyanolyan teljesítményszintű olaj szükséges :D

Tehát nem itt van a vita értelmetlensége, hanem egy-egy márkanévhez történő ragaszkodás nem túl kifizetődőségében

nem értettünk egyet :D

Ígyvan erről van itt nagyban szó Ki mihez ragaszkodik és mennyiért :D

Link to comment
Megosztás:

Furi hangja volt a verdának.Gondoltam, cserélek egy olajat, mert papíron volt cserélve, de gyakorlatilag használtautónál nem lehet biztos benne az ember.

Szépen megvettem mindent, aztán gyí.Legnagyobb döbbenetemre valami híg foss@g jött le a motorból.Olyan volt melegen, mint a csapvíz.Nem tudom mijarák lehetett benne, de fekete is volt.Mivel olyan emberkétől vettem aki Opelszervizekben mozog, gyanítom v.mi csodás gyári olaj.Ha egyáltalán cserélve volt.

Most Metabond Speed 10w40-t tettem bele.Kapásból más lett a moci hangja.Ismerve az olajat, később ez még jobb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.