Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

és még csodálkozik, hogy Gabi is ellentmond neki...nem vagyok hülye, hogy 10et nem eszi attol még az 5öst lehet, hogy igen, szomszéd se ma kezdte az autos témát, meg lehet kétszer régebben mint te( autószerelő, és ha egy emberfajta, na akkor ő pont az aki nem hisz ilyen adalékokban)

nah jo.. vedd csak a castrolodat :D

én meg Gabi is csak próbál olyat mondani, ami kipróbált és tényleg jo, de mondhatod hogy mégsejo, meg hülyék is vagyunk...

nemérted mi?? :D nem a meta ellenvagyok , de mesébe illő amit itt egyesek álítanak az olajokról , sztem mindíg is megfognak oszlani a vélemények és az hogy ki mit tart jónak az egyéni dolog! Aki Metaszerelmes vegye azt , aki másban bízik az meg azt vegye! :D Nincs 2 egyforma olaj de emberkesem, én a tapasztalatot mondtam el és nem azt ami lehetett volna meg amit a szomszéd mondott nekem :D Én nem mondtam olyat hogy a legdrágább a legjobb , de aki nemtudja ,megfizetni a minőségibbet psze hogy az olcsó és ezen kategórián belül a jobbat veszi! de azsem igaz hogy ami drágább csak az a minőségi!

Én egy szóvalsem mondtam azt hogy bárki is hülye hozzá ... én nemvagyok sem autószerelő sem gépész emberke,,, csak is amit edíg tapasztaltam azt írtam le... És Ismétlem nem mondtam egy szóvalsem hogy a metabond rossz olaj lenne a félreértések elkerülése érdekében!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

tőlem nyugiba megkérdezheted :sötétbarna :D és nem fekete víz vagy pisi

Novyy oké a META a király ...... nektek! :D

ui: 12 ezernél még a CRS sem fekete :D 22000 nél megnézném hogy a META még mindíg sötétbarna e :D de gondolom azzal még nem ment senki enyit ....

Link to comment
Megosztás:

aki 22ezret megy az vessen magára :D

én se mesét és nem légből kapott dolgokat mondtam.

ha ismernéd a szomszédot, akkor megérenéd, miért hozom őt példának :D

:D

mennyi a castrolod???

szerintem a meta árából nem jön ki, egy próbát megnézhetnél te is, és akkor lenne viszonyítási alapunk castrol rs hez is :D

Link to comment
Megosztás:

aki 22ezret megy az vessen magára ;)

én se mesét és nem légből kapott dolgokat mondtam.

ha ismernéd a szomszédot, akkor megérenéd, miért hozom őt példának ;)

:D

mennyi a castrolod???

szerintem a meta árából nem jön ki, egy próbát megnézhetnél te is, és akkor lenne viszonyítási alapunk castrol rs hez is ;)

Az ára nemmmondható barátinak :D (14000FT/5L) Viszont szándékomban áll kipróbálni a metát is ezt írtam is előrébb ebben a topikban!

Egyébként aki 22000 megy el egy olajcserével, annak tényleg ugykell ebben egyetértek. Namajd jön Gabi és akaszt a pofámra megen :D :D

Má várom :D hogy az nem isúgyvan ám hékás! :D :D

Ui: csak azt ne mond hogy az RS -nél mérföldkövekkel jobb a meta !

Link to comment
Megosztás:

Azért anyit még elfelejtettem hogy , a te és az én autóm kicsit más más kategóriába tartozik így érdemben sztem nem lehet összehasonlítani , sem teljesítmény sem igénybevétel szempontjából :D Így neked más olaj kell és nekem is más ! :D

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Én 8-9000 km után lecseréltem a Valvoline Top Guard-ot. (10w40)

Hideginditásnál már lehetett hallani a hidrotökéket 1-2 másodpercig.

Most belement a Metabond Speed+ Metabond C, kiváncsi leszek hogy 8-9000 km után lesz e hidrotöke hang.

Ha nem akkor biztos többet ér mint a Valvoline.

Egyébként semmi különöset nem vettem észre amióta benne van.

Csodát nem várok.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Én 8-9000 km után lecseréltem a Valvoline Top Guard-ot. (10w40)

Hideginditásnál már lehetett hallani a hidrotökéket 1-2 másodpercig.

Most belement a Metabond Speed+ Metabond C, kiváncsi leszek hogy 8-9000 km után lesz e hidrotöke hang.

Ha nem akkor biztos többet ér mint a Valvoline.

Egyébként semmi különöset nem vettem észre amióta benne van.

Csodát nem várok.

Hidrotőke hang nekem is van de csak hidegen 10-30 sec ideig , mondjuk az enyém tudom cserés lessz hamarosan , nekem az új olajjal is volt , aztmondták a srácok majd megszokom :D Biztos nem lehet rossz a Metabond ha ilyen sokan használják , de úgy ahogy mondtad csodákra az sem képes :D És én nemhiszem el hogy a castrol alul maradna a metabondal szemben! :D Valvoline-t még nemhasználtam nemtudom milyen minőségűek az olajaik! :D

Link to comment
Megosztás:

Xray! 10w40 kell mindkettőtöknek. Novyynak is és neked is. :D

Szal ebben egyforma. :D

Amúgy ha Gabi tapasztalatait vesszük, akkor a versenytempós igénybevétel melletti tapasztalatai igencsak meggyőzőek a metát illetően. :D

ui: az adalékáról a metának meg annyit, hogy amikor a 2006-os évzáróról hengerfejesen jöttünk haza a vectrával Pestről, az olaj igencsak furcsa színű volt amikor szétszedtem a gépet, és rendberaktam. Hidrotőkék alapopn már csörögtek, mikor hazaértünk.

Azóta mentem 20e km-t a vectrával, és még remélem sokat menni is fogok. Szóval itt nekem bizonyított a meta adaléka.

Nagyon valószínű, hogy adalék nélkül generálozni lehetett volna a kocsit a 220 km után, amit mellesleg olyan 100-110 km/h-s tempóban tettünk meg, 2x-i vízfeltöltéssel. (ráadásul nem is csak haza ment a víz mindenhova, hanem odafelé is, csak akkor még nem derült fény a tőkék csattogásának okára.)

Link to comment
Megosztás:

"Hidrotőke hang nekem is van de csak hidegen 10-30 sec ideig"

Hali.

Nekem a Valvoline-nál 8-9000Km után vettem észre hogy szól a hidrotöke, elötte nem.

És most az uj olajjal sincs semmi hangja.

értem psze, de az enyémek már "korossak" nekem azért hangosak, 316 ezer van most a kocsimban óra szerint , kicsit jár a motor és elhalgat enyém is! :D Amúgy a motor szép csendben jár és hála jóerőnek örvend 16 évesen is :D Majd ha tehet próbálj ki egy Casrtrol terméket is mondjuk ha nem nyúzod a kocsit akkor felesleges ilyen drága olaj bele mint az RS :D

Én metát még nem használtam , RS-ről csak + tapasztalataim vannak , ha nem veszem figyelembe hogy drága :D

Link to comment
Megosztás:

Xray! 10w40 kell mindkettőtöknek. Novyynak is és neked is. :D

Én spec 10W/60 at használok , azért az nekem furi hogy egy 1.4 be és egy 2.0 16V be ugyanolyan olaj kellene?? de elhiszem ha temondod! :D Gabiról tudom hogy nem álít valótlan dolgokat és sok a tapasztalata ilyen szempontból , de abban ugye egyetértünk hogy egy jó olajhoz már nem kell adalék :D régóta használom a Castrolnak ezt az olaját nekem ez vált be Hondánál is , psze még nem kezdte el enni de azmeg nem az olaj hanem az autó hibálya volt!

Link to comment
Megosztás:

én sem az olaj miatt raktam bele az adalékot, hanem mert arra szolgál, hogy ilyen gázos helyzetekben, mint ami nekem volt, egy darabig elmenjen még gond nélkül. Nem mellesleg normál körülmények között növeli az élettartamot.

Valahol azt olvastam hogy 1 adalék kivételével (nekérdezd a nevét) az összes kivétel nélkül megváltoztatja az olaj szerkezetét és azért nem javalják, sztem egy egészséges motorba nincs szügség +dolgokra! Ami olyan aztmár javítani kell!

Ez megint egyéni vélemény :D

Link to comment
Megosztás:

Valahol azt olvastam hogy 1 adalék kivételével (nekérdezd a nevét) az összes kivétel nélkül megváltoztatja az olaj szerkezetét és azért nem javalják, sztem egy egésséges motorba nincs szügség +dolgokra! Ami olyan aztmár javítani kell!

Ez megint egyéni vélemény :D

Ide volt felrakva egy link ami a Meta c adalék surlodáscsökkentö hatását mutatta be.

(egy video)

Engem ez gyözött meg.

Link to comment
Megosztás:

én is láttam már ezt :D

nem egyszer és marhajó, főleg az a rész, mikor firssítés van, és azt mutatja be Sipos, hogy a régihez képest is javult, már ha rábirnánk annyira húzni :D

am X ray... tényleg nem kötekedés képpen írom, de kicsit magad ellen beszélsz.

Szerintem:

ha egy moci szar annak mindegy, akkor kell megóvni, előre gondolkozni, mikor még nincs semmi baja.

Halottnak a csók mitsem ér, de én el tok szállni de nagyon ha barátnőmmel csókolózok, ezt lefordítva az autokra: ha szar akkor már késő, de mikor még uj, és hibátlan, akkor kell megadni neki mindent, és nem is lesz szar, vagy legalábbis jóval később;)

az meg hogy egy jó olajnak mi kell és mi nem... ezt akkor lehetne megmondani, ha azzal a géppel kipróbálnád az rs-edet és az adalékos metát vagy rs-t adalékkal, bár nemtom hogy az rsbe lehet e önteni.

Link to comment
Megosztás:

én is láttam már ezt :D

nem egyszer és marhajó, főleg az a rész, mikor firssítés van, és azt mutatja be Sipos, hogy a régihez képest is javult, már ha rábirnánk annyira húzni :D

am X ray... tényleg nem kötekedés képpen írom, de kicsit magad ellen beszélsz.

Szerintem:

ha egy moci szar annak mindegy, akkor kell megóvni, előre gondolkozni, mikor még nincs semmi baja.

Halottnak a csók mitsem ér, de én el tok szállni de nagyon ha barátnőmmel csókolózok, ezt lefordítva az autokra: ha szar akkor már késő, de mikor még uj, és hibátlan, akkor kell megadni neki mindent, és nem is lesz szar, vagy legalábbis jóval később;)

az meg hogy egy jó olajnak mi kell és mi nem... ezt akkor lehetne megmondani, ha azzal a géppel kipróbálnád az rs-edet és az adalékos metát vagy rs-t adalékkal, bár nemtom hogy az rsbe lehet e önteni.

Novvy mindent meglehet magyarázni,,,,, de látom fáj nektek ha valaki elmondja a véleményét! És ha nem értünk egyet akkor mivan?? Semmi Te metátteszel a kocsidba énemeg azt amit eddíg! Tudom fáj hogy nem ajnározom a Metát de nem is szóltam le , nempróbáltam nem büszkeségből egyszerűen csak ragaszgodom ahoz ami bevált! nem kell nekem adalék! De ha odafigyelsz egy motorra és kezdettől fogva jódolgokat öntesz bele akkor elvileg úgysem megy tönkre ! Nameg a másik mielőtt a nem a tiédvolt az autód honann tudod mit öntött bele nem e szörpel járt a muki?? Énsemtudom csak onanntól tudok rá vigyázni amióta nálam van! Mondom az enyémben óraszerint 316 ezer van most és jókondinak örvend, ha most adalékozok lehet többet árt mint használ megy amég megy az RS el hameg bajvan megcsináltatom . Részemról lezárom ezt a kérdést és aztmondom mindenki azt tölt a motorba amit akar felőlem rózsaillatú sampont is tehet bele! :D nekem nemvolt új autóm , és lehet mostanában nem is lessz örülök hogy neked sikerült új autóhoz jutni amibe te tetted be a feneked először! Úgy biztos én is jobban tudnék ügyelni arra hogy mindenkor mindenből a legjobbat öntsem bele de ismétlem sajna gőzöm sincs ki mikor mivel és hogy használta előttem!

Link to comment
Megosztás:

nemérted mitmondok

ha jo erőnek örvend akkor csak jo még az a moci

enyém is 6 éves, ilyenkor még van értelme nekikezdeni adalékozni, de ha már ugy van mint egyik kollégának, akkor abba felesleges, én csak ezt mondtam

az Rs biztos jo, te is ezt mondod meg más se mondott rosszat, én se mondtam.

csak azé má elég sokan mondjuk hogy jo a meta adalék is ezt te is hid már el , és ne beszélj itt hogy árt...

Link to comment
Megosztás:

nemérted mitmondok

ha jo erőnek örvend akkor csak jo még az a moci

enyém is 6 éves, ilyenkor még van értelme nekikezdeni adalékozni, de ha már ugy van mint egyik kollégának, akkor abba felesleges, én csak ezt mondtam

az Rs biztos jo, te is ezt mondod meg más se mondott rosszat, én se mondtam.

csak azé má elég sokan mondjuk hogy jo a meta adalék is ezt te is hid már el , és ne beszélj itt hogy árt...

Na ez az uccsó komentem ide neked, az enyém 16 éves és nem 1.4 hanem 2.0 Literes sportosabb lélegzetvételű autó így neked közelsem kell olyan olajat tenned bele mint nekem, az adalékot úgygondolom hogy bizonyos olajokban benne van minden ami kell , gondolom az ára is tükrözi és lehet a metába öntesz olyat ami még kell bele , esetleg amit te utólag beleöntesz , ellentétben az egy drágább olajban már benne van! Nade én elhiszem hogy jó a Metabond meglestem azt a videót és igen megyőző nemmondom! De tudod kinek a pap kinek a papné ... nekem a lánya.. :D Ezt autóra levetítve : valakinek a meta az isten adalékkal valakinek szintén a meta adlékok nélkül ...nekem meg az RS tett le anyitt az asztalra a 6 év alatt amióta használom hogy nekem meg az az isten! :D

Link to comment
Megosztás:

senki se mondta, hogy nekem nagyobb teljesítményű olaj kellene :D

de ha maci is aztmondta, hogy 10W 40es kell bele akkor lehet ugy is van :D

de mé fejezed be? most kezdek belejönni :D

:D na jo csak vicc

nem akartam vitázni, csak egy két álláspontomat megosztani veled.

az Rs be bitti több az adalék, és meglehet, hogy a meta speed je az adalékkal együtt lesz olyan jó, de gondolj bele ha az Rs hez is lehetne az adalékot tölteni az mi jo lenne ;)

am meg ezt neked a papné miatt kis sunyesz

:D :D

:D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.