Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

emberek órákat képesek beszélni a fociról.

mások meg hogy hány bites procit használnak vagy hogy hány pixel shader van a videokártyájukon...

más arról beszélget hogy az alakváltó a keményebb vagy a paladin vagy neadjisten egy druida.

meg vannak akik azt nem bírják eldönteni hogy most a cbx 1100-nak vagy az rd500-nak van f*ább hangja...

mi meg azon agonizálunk hogy milyen olajat hogyan s mint használjunk és közben jól kiosztjuk egymást, de végülis az ember eközben jól érzi magát nem?

uff :D

Én mondjuk pont human knight kasztot nyomok egy játékban. :) 64 bites procim van, 64-es windóóózz héttel és 3.0 pixel shadert tud a videókártyám. Kérdés? :)

Link to comment
Megosztás:

Én mondjuk pont human knight kasztot nyomok egy játékban. :D 64 bites procim van, 64-es windóóózz héttel és 3.0 pixel shadert tud a videókártyám. Kérdés? :P

Én mist egy új fajta twister fejet vettem, és azzal akarok hétvégén csukát fogni, ha az időjárás engedi :D :) :)

Na most jól meg leszek fenyítve a modiktól (jogosan) :D

Link to comment
Megosztás:

A tőkehal-konzervben is van olaj :)

Sőt régi magyar népmesék elmondása szerint a válogatott cigánylegények is pont csukamájolajjal kenték a szájukat, hogy jobban csússzék rajta a szó, amikor mentek megkérni a kiskirálylány kacsóját :D

Link to comment
Megosztás:

De azért volt, aki azt írta, hogy "én ezzel mostam át, mielőtt kicseréltem rendes olajra", meg nem egy negatív vélemény volt, csak érdekelne, van-e alapja.

Bocs, későre válaszolok, nem voltam gépközelben.

Eléggé megoszlik a vélemény a a mol olajokról legalábbis errefele. Személyes tapasztalatom nincs, csak tudom hogy mindenki idegenkedik tőle. Én a Metáról nem mondok le, de Mobilt használnak akiket ismerek, én meg átmosatni se akartam a motort 400euros javítás után "noname" olajjal. MOLt találtam viszonylag olcsón, igy rásütöttem a motormosó nevet :D

Egy barátom üzletben dolgozik, nem tudja a MOL olajokat sosem eladni. Amit visznek: Aral, Castrol, Mobil, Valvoline. Ebben a sorrendben.

De ennek lehet olyan hátulütője is, hogy: "egyél sz@rt, százmillió légy nem tévedhet" :)

Link to comment
Megosztás:

Bocs, későre válaszolok, nem voltam gépközelben.

Eléggé megoszlik a vélemény a a mol olajokról legalábbis errefele. Személyes tapasztalatom nincs, csak tudom hogy mindenki idegenkedik tőle. Én a Metáról nem mondok le, de Mobilt használnak akiket ismerek, én meg átmosatni se akartam a motort 400euros javítás után "noname" olajjal. MOLt találtam viszonylag olcsón, igy rásütöttem a motormosó nevet :D

Egy barátom üzletben dolgozik, nem tudja a MOL olajokat sosem eladni. Amit visznek: Aral, Castrol, Mobil, Valvoline. Ebben a sorrendben.

De ennek lehet olyan hátulütője is, hogy: "egyél sz@rt, százmillió légy nem tévedhet" :)

Csak hogy növeljem a hsz-ek számát: :D

Sajnos nekem sincsenek jó tapasztalataim mol olajokról. Kb 5éve adtam el a ladámat. Abba sokáig használtam mol 10W40-est, de minden szelephézag állításnál (amit 10ekm-enként megtettem) tele volt kokszos olajsaras cuccal. Aztán váltottam valvoline olajra és ez a gond teljesen megszűnt. Ezután szép tiszta volt a szelepfedél alatt minden.

Szóval a molból kicsapódott a kosz, a valvoline pedig mint ahogy egy jó olajnak tennie kell, lebegésben tartotta a szennyeződéseket ami nagyrésze így a szűrőben landolhatott.

Az opelom ezért sosem látott mol olajat.

Link to comment
Megosztás:

Remélem legközelebb nem szívok ekkorát az olajszűrővel. :D :)

Szívesen egyébként. :D

Az a sör meg majd meglesz, ígérem. Hajtsd be rajtam, ha legközelebbre elfelejteném, de nem hiszem, hogy el fogom. :D

Hát, van bármi, amitől a legközelebbi könnyebb lenne? Max. a tapasztalat, hogy elsőre a csavarhúzó+kalapács kombóval kell kezdeni... :D

Akit érdekel amúgy, Shell Helix 5w40 ment bele ezúttal. Meglátjuk, milyen.

Link to comment
Megosztás:

Az a sör meg majd meglesz, ígérem. Hajtsd be rajtam, ha legközelebbre elfelejteném, de nem hiszem, hogy el fogom. :D

Hát, van bármi, amitől a legközelebbi könnyebb lenne? Max. a tapasztalat, hogy elsőre a csavarhúzó+kalapács kombóval kell kezdeni... :)

Akit érdekel amúgy, Shell Helix 5w40 ment bele ezúttal. Meglátjuk, milyen.

Mivel aknás garázsom van, elég gyakori művelet nálam az olajcsere családtagok, haverok, ismerősök jóvoltából. De még eddig nem kellett eszközölnöm a fent említett kombót, pedig voltak rágyógyult esetek. Van egy bőrös leszedő szerszámom, ami elég hatékonyan működik, csak előtte tisztára kell törölni a szűrő házát.

Link to comment
Megosztás:

Mivel aknás garázsom van, elég gyakori művelet nálam az olajcsere családtagok, haverok, ismerősök jóvoltából. De még eddig nem kellett eszközölnöm a fent említett kombót, pedig voltak rágyógyult esetek. Van egy bőrös leszedő szerszámom, ami elég hatékonyan működik, csak előtte tisztára kell törölni a szűrő házát.

Isuzu B Vectránál konrkétan annyira hozzáférhetetlen helyen van, hogy csak kézzel lehet lecsavarni.

Link to comment
Megosztás:

Mivel aknás garázsom van, elég gyakori művelet nálam az olajcsere családtagok, haverok, ismerősök jóvoltából. De még eddig nem kellett eszközölnöm a fent említett kombót, pedig voltak rágyógyult esetek. Van egy bőrös leszedő szerszámom, ami elég hatékonyan működik, csak előtte tisztára kell törölni a szűrő házát.

Hát igen. Mi egy vasúton egy egyszerű, sima aknánál hajtottuk végre a műveletet, egy kulcskészleten kívül szinte teljesen szerszámok híján. Kalapács, csavarhúzó volt éppen. :) Próbáltunk mindent, de sehogy nem mozdult. És nem extrém sokáig volt fenn, tavaly ilyenkor cseréltük, kb. pont egy év és 10000 km-rel ezelőtt.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. Mi egy vasúton egy egyszerű, sima aknánál hajtottuk végre a műveletet, egy kulcskészleten kívül szinte teljesen szerszámok híján. Kalapács, csavarhúzó volt éppen. :) Próbáltunk mindent, de sehogy nem mozdult. És nem extrém sokáig volt fenn, tavaly ilyenkor cseréltük, kb. pont egy év és 10000 km-rel ezelőtt.

A csillagkulcson átbujtatott öreg ékszijal lehet jól lazitani , vagy egy nagyméretü csőfogoval.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. Mi egy vasúton egy egyszerű, sima aknánál hajtottuk végre a műveletet, egy kulcskészleten kívül szinte teljesen szerszámok híján. Kalapács, csavarhúzó volt éppen. :) Próbáltunk mindent, de sehogy nem mozdult. És nem extrém sokáig volt fenn, tavaly ilyenkor cseréltük, kb. pont egy év és 10000 km-rel ezelőtt.

Azzal is alig mozdult meg. :D Első csavarhúzó beütésnél simán szétnyitotta a szűrő fém házát mikor meg akartam vele mozdítani, ahelyett hogy megmozdult volna a rohadék. :D Jól rá volt gyógyulva, pedig pl a főnököméről kézzel letekertem. :D

Link to comment
Megosztás:

Azzal is alig mozdult meg. :D Első csavarhúzó beütésnél simán szétnyitotta a szűrő fém házát mikor meg akartam vele mozdítani, ahelyett hogy megmozdult volna a rohadék. :) Jól rá volt gyógyulva, pedig pl a főnököméről kézzel letekertem. :D

Nem tudom, mitől nem volt hajlandó megmozdulni. Pedig a gödöllői rokonok a garázsban tuti, nem légkulccsal húzták meg. Bár ők sokat cserélnek olajat, kamionjaikon is, szerintem van valami olajszűrő eltávolító szerszámuk, lehet, hogy azzal is applikálták rá?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, mitől nem volt hajlandó megmozdulni. Pedig a gödöllői rokonok a garázsban tuti, nem légkulccsal húzták meg. Bár ők sokat cserélnek olajat, kamionjaikon is, szerintem van valami olajszűrő eltávolító szerszámuk, lehet, hogy azzal is applikálták rá?

Valószínű. :) Majd veszek én is a műhelybe, jól jön az még. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.