Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Már régen jártam erre. (még tavaly motorhibával szenvedtem)

Házilagos olajcserével van-e valakinek tapasztalata? Hol csinálja, mibe engedi le az olajat, és ezt hol lehet leadni? A az olajat üzemmeleg motorból kell leengedni. Milyen meleg ilyenkor az olaj (100 fok környéke)? Okoz-e ez gondot, nem égeti-e meg a kezét stb.

Szia, csak bátran....

Először is nem nyúlkálsz az olajba...kivéve ha a csavart /alátétet beleejtetted.Melegnek meleg, de nem 100 fokos, mert akkor igencsak túl forró lenne a motor is, olyan 80-95 fok lehet....

Udvaron csinálom, most picit meg fogom emelni, bakolni, aztán úgy kioldom a 19 es kulccsal lehet hogy visszaengedem közben a gépet hogy szépen kicsöpögjön az olaj.

Van a másik kocsiban egy kerékbe való műanyag teknő + egy 4 literes mosogatóedényünk, tehát nem fogom melléfolyatni. A használtolaj megy a flakonba, aztán ismerősnek adom.

Begyújtani kiváló.

van egy igen jó cikk a neten:

http://autosufni.blogter.hu/215681/olajcsere

Link to comment
Megosztás:

Mondjátok már, hogy jó minőségű vagy egy kalap sz@rt sem ér..... :)

Egy cégnek szervizelünk, akik 60 lityis hordóban hozzák ebből az 5w40 est HDI Boxerek meg Vivarok meg Partnerek a srác 50 000 km körül veszi a kocsikat és 500 000 km felett adja el őket és még egyik motorját sem kellett meg bontani kopás vagy egyéb más probléma miatt, igaz 10 000klóméterenként jönnek cseréltetni a legnagyobb motorral kapcsolatos gondja az volt, hogy az egyik kocsi motorvezérlője bexart!

Szerintem.....

Link to comment
Megosztás:

Egy cégnek szervizelünk, akik 60 lityis hordóban hozzák ebből az 5w40 est HDI Boxerek meg Vivarok meg Partnerek a srác 50 000 km körül veszi a kocsikat és 500 000 km felett adja el őket és még egyik motorját sem kellett meg bontani kopás vagy egyéb más probléma miatt, igaz 10 000klóméterenként jönnek cseréltetni a legnagyobb motorral kapcsolatos gondja az volt, hogy az egyik kocsi motorvezérlője bexart!

Szerintem.....

Aha. Értem. Köszi. Marad a Castrol vagy a Mobil.

Link to comment
Megosztás:

Mondjátok már, hogy jó minőségű vagy egy kalap sz@rt sem ér..... :)

Én már másodszor tettem ilyet bele, a 10w40-es változatból. Most fogja elérni a 10ezer km-t, eddig fél litert kellett utána tölteni. Nem fogyott belőle több, mint az előző alkalommal, pedig máshonnan vettem, úgyhogy meg vagyok vele elégedve. Ajánlom :)

Amúgy lehet, hogy a következő olaj Agip lesz, állítólag jó. Kíváncsi leszek, hogy válik be.

Link to comment
Megosztás:

Én már másodszor tettem ilyet bele, a 10w40-es változatból. Most fogja elérni a 10ezer km-t, eddig fél litert kellett utána tölteni. Nem fogyott belőle több, mint az előző alkalommal, pedig máshonnan vettem, úgyhogy meg vagyok vele elégedve. Ajánlom :)

Amúgy lehet, hogy a következő olaj Agip lesz, állítólag jó. Kíváncsi leszek, hogy válik be.

Én a vateráról fogom beszerezni a következő olajat. A fullszintetikus 5W40-esek kb olyan, vagy olcsóbb áron vannak, mint a 10W40-esek webshopokon vagy a szaküzletekben.

Link to comment
Megosztás:

Tud erről valaki valamit?

Kuvaiti benzinkúthálózat a Q8, ez a saját márkás olajuk.

Molnak is van, agipnak, shellnek stb....

Valamikor Szegeden sokat tankoltam a kútjukon, ma már szerintem nincs az országban sem, de a benyájuk teljesen jó volt. Mondhatni shellhez hasonló, gondolom az olajuk is olyan kategória.

Amúgy én is évek óta Valvoline-t töltök a kocsiba. (6 éve)

Link to comment
Megosztás:

Q8: Szerintem jó olajok, főleg ha az árát nézzük. Ismerősi körben többen rendeljük/használjuk. A 10W-40-es Advanced fantázianevűt F Astrá-ba és régi Swift-be, 5W-40-es Excelt Fábiába, 5W-30-as Techno-t TDCi Mondeo-ba, összesen többszázezer km-t megtéve mindenki megelégedettségére. Jómagam Valvoline-ről váltottam erre. Valvoline-ből volt, hogy 5 L kellett 10 ezres periódusra, Q8-ból simán elég volt a 4 L-es kanna, pedig fele annyiba kerül litere. Aztán tettem egy ellenpróbát és Castrol Magnatech-et töltöttem bele. Hát... Megint 5 L kellett belőle és időnként sárgás hab jelent meg a betöltőnél. (Állítólag mostanában szlovákoknál palackoz a Castrol.) Úgyhogy most megint Q8 van benne és úgy néz ki ennél is maradok. Lehet, hogy kicsit reklámízűre sikeredett, de ezek tényleg 4 ismerősöm 3 fajta Q8-as olajról alkotott véleménye.

Link to comment
Megosztás:

Kuvaiti benzinkúthálózat a Q8, ez a saját márkás olajuk.

Molnak is van, agipnak, shellnek stb....

Valamikor Szegeden sokat tankoltam a kútjukon, ma már szerintem nincs az országban sem, de a benyájuk teljesen jó volt. Mondhatni shellhez hasonló, gondolom az olajuk is olyan kategória.

Amúgy én is évek óta Valvoline-t töltök a kocsiba. (6 éve)

Köszönöm a kimerítő leírást. :)

Link to comment
Megosztás:

Q8: Szerintem jó olajok, főleg ha az árát nézzük. Ismerősi körben többen rendeljük/használjuk. A 10W-40-es Advanced fantázianevűt F Astrá-ba és régi Swift-be, 5W-40-es Excelt Fábiába, 5W-30-as Techno-t TDCi Mondeo-ba, összesen többszázezer km-t megtéve mindenki megelégedettségére. Jómagam Valvoline-ről váltottam erre. Valvoline-ből volt, hogy 5 L kellett 10 ezres periódusra, Q8-ból simán elég volt a 4 L-es kanna, pedig fele annyiba kerül litere. Aztán tettem egy ellenpróbát és Castrol Magnatech-et töltöttem bele. Hát... Megint 5 L kellett belőle és időnként sárgás hab jelent meg a betöltőnél. (Állítólag mostanában szlovákoknál palackoz a Castrol.) Úgyhogy most megint Q8 van benne és úgy néz ki ennél is maradok. Lehet, hogy kicsit reklámízűre sikeredett, de ezek tényleg 4 ismerősöm 3 fajta Q8-as olajról alkotott véleménye.

Köszi neked is. Még nem fogtam a kezemben a dobozát de majd utánanézek és elolvasom a minősítéseit. :)

Link to comment
Megosztás:

Én Q8-al kb 300e km-t mentem, combo 1,4i 1,7d astra 1,6i soha semmi gond nem volt vele.Igaz azóta áttértem Motulra,de semmi nem indokolta A volt munkahelyemen évek óta ezt használják,csak poztiv visszajelzések vannak... Ott pedig összességében több millio km-t mentek különböző autokkal.... szemály kisteher teher kamion........ Renault,Ford,Vw,Fiat,Citroen,Mitsubishi stb stb az összes autóban 0km-es koruk óta Q8-at használnak...

Én nemrég tankoltam Belgiumban Q8 kúton :) Egyébként kizárólag ott palackozzák a Q8 olajakat a castrollal ellentétben amit ..............ráadásul hamisitanak.....

Link to comment
Megosztás:

Ma én is cseréltem olajt, mobilt castrolra (10W-40). Első benyomás 50 km után: nem füstöl. :D Mobillal eregette szépen, most nem látni semmit. Más a kipufogógáz szaga is. Majd meglássuk, hogy ezt is annyira fogja zabálni, mint a mobilt.

207000 km.-t mutatott az óra cserekor. (ezt csak magam miatt, hogy el ne felejtsem :) :))

Most járok 211000 km-nél, és eddig kb. ~1 litert kellett rátőtikélni. Nálam határozottan jobb, mint a Mobil olaj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.