Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

8000ért vettem 4 litert. :lol: :D 1 ismerősöm által van. Kiváncsi vagyok tényleg, hogy milyen lesz. Eddig nagyon megy az autó. :lol:

Nem csináltál olyan túl jó vásárt... Ha besétálsz hozzájuk, akkor ennyiért kapod az olajat, ha rendelesz, akkor 900 Ft postaköltségért házhoz viszik. Nem lehet, hogy inkább lehúzott az ismerősöd? :(

Tegnap a Tescoban Valvoline TopGard 10W40-et láttam nagyon jó áron, 1300 körül literjét. Ez a TopGard típus a Valvoline Durablend nagyáruházaknak szállított változata.

Link to comment
Megosztás:

8000ért vettem 4 litert. :lol: :D 1 ismerősöm által van. Kiváncsi vagyok tényleg, hogy milyen lesz. Eddig nagyon megy az autó. :(

mond azt, hogy elírtad, és akkor máris spóroltzál 110 Ft-ot :D :lol: (nem 4 hanem 5 lityi vót)

Nem csináltál olyan túl jó vásárt... Ha besétálsz hozzájuk, akkor ennyiért kapod az olajat, ha rendelesz, akkor 900 Ft postaköltségért házhoz viszik. Nem lehet, hogy inkább lehúzott az ismerősöd? :D

sokféle ár van ugyanarra, nem hinném, hogy átvágták, nállunk is kb annyi, amennyiért ő vette :D

Link to comment
Megosztás:

sokféle ár van ugyanarra, nem hinném, hogy átvágták, nállunk is kb annyi, amennyiért ő vette :lol:

Tudom, csak vicc volt. :lol:

Nagy különbség van az árak között, errefelé sem lehet kapni 2000 alatt. Érdekes módon abban a boltban a legdrágább, amelyik Castrol márkaüzletnek nevezi magát.

Link to comment
Megosztás:

Nem csináltál olyan túl jó vásárt... Ha besétálsz hozzájuk, akkor ennyiért kapod az olajat, ha rendelesz, akkor 900 Ft postaköltségért házhoz viszik. Nem lehet, hogy inkább lehúzott az ismerősöd? :lol:

Tegnap a Tescoban Valvoline TopGard 10W40-et láttam nagyon jó áron, 1300 körül literjét. Ez a TopGard típus a Valvoline Durablend nagyáruházaknak szállított változata.

Bárdinál 12ért adják.. :lol: és ahoz lett mérve :D

így sztem jól jártam a 8ezres árral. :(

Link to comment
Megosztás:

10W-40-es GM motor olajról mi a véleményetek??

Többek szerint a kiskiszerelésű GM-olajat hamisítják, és összegyüjtött átszűrt olaj van a flakonokban. Személy szerint én nem vettem észre különbséget a GM, és a Castrol között, igaz 240ezres kopott motorom van. Mindenki maga dönti el. Ha van pénzed vegyél márkásat, ha nem...de döntesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Többek szerint a kiskiszerelésű GM-olajat hamisítják, és összegyüjtött átszűrt olaj van a flakonokban. Személy szerint én nem vettem észre különbséget a GM, és a Castrol között, igaz 240ezres kopott motorom van. Mindenki maga dönti el. Ha van pénzed vegyél márkásat, ha nem...de döntesz. :lol:

Az a Tuskó gazdaságos. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Többek szerint a kiskiszerelésű GM-olajat hamisítják, és összegyüjtött átszűrt olaj van a flakonokban. Személy szerint én nem vettem észre különbséget a GM, és a Castrol között, igaz 240ezres kopott motorom van. Mindenki maga dönti el. Ha van pénzed vegyél márkásat, ha nem...de döntesz. :lol:

Minek hamisítani? egyébként is sz.r :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

metabond, castrol, valvoline

nem szeressük a GM-et :lol: :(

bár ez lenne elvileg a gyárija :lol:

Sose volt ez az opelek gyári olaja. Ez csak egy marketingfogás a GM-től.

A gyári első feltötlés ha jól tudom a Fuchs, egy német olajtársaság olaja.

Link to comment
Megosztás:

Sose volt ez az opelek gyári olaja. Ez csak egy marketingfogás a GM-től.

A gyári első feltötlés ha jól tudom a Fuchs, egy német olajtársaság olaja.

Nem úgy értette astrásgyerek, félreérted. Ő úgy értette, hogy ezeket ajánlja, a gm 10w-40-et nem.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi :lol: jó ötlet!

a Metabond oldalán az F Astra Dieselek-be 5W-40, és 5W-30 olajokat ír :lol: azért ez érdekes...

A Valvoline olajválasztó táblázata ezeket az olajokat ajánlja az összes opel 1.7 dieselhez:

SynPower MXL 0W-30

SynPower 0W-40

SynPower 5W-30

Mind fullszintetikus olajok, egy év vagy 15 ezer km csereperiódust ajánl.

Azért túlzás lenne ilyen vízszerű löttyöt belelönteni ezekbe a motorokba :(

A Castrol:

Magnatec Diesel 5W40

Magnatec Diesel 10W40

Mind a kettő félszintetikus, egy év vagy 15 ezer km csereperiódust ajánl.

Link to comment
Megosztás:

10W-40-es GM motor olajról mi a véleményetek??

A totalcaron dícsérték is, és le is hordták, kb fele-fele arányban.

Állítólag a GM csomagolású fullszintetikus olajok semmivel sem rosszabbak, mint a nagy olajtársaságok olajai. De ugye a 10W40 az nem tartozik közéjük.

Link to comment
Megosztás:

Nem úgy értette astrásgyerek, félreérted. Ő úgy értette, hogy ezeket ajánlja, a gm 10w-40-et nem.

Te viszont engem értettél félre :lol: Én csak az utolsó mondatára reagáltam, melyben azt írja, a GM olaj lenne elvileg az opel gyári olaja. Ami téves.

Link to comment
Megosztás:

Te viszont engem értettél félre :( Én csak az utolsó mondatára reagáltam, melyben azt írja, a GM olaj lenne elvileg az opel gyári olaja. Ami téves.

:lol: Igazad van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.