Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nálunk a rokonságban van egy kockalada kombi, 1500 as. 19 éves. 23500. km. van benne. ujonnan vete a gazda. Garázsban áll. Havat nem látott, esőt is csak ha utközben épp elkapta. Kb. 4 éve nem ment egy métert sem. Szalonállapot, ujautószag.:) Ha eladná, megvenném. :)

Link to comment
Megosztás:

Nálunk a rokonságban van egy kockalada kombi, 1500 as. 19 éves. 23500. km. van benne. ujonnan vete a gazda. Garázsban áll. Havat nem látott, esőt is csak ha utközben épp elkapta. Kb. 4 éve nem ment egy métert sem. Szalonállapot, ujautószag.:) Ha eladná, megvenném. :D

beindítgatva bevan azért néha??

olyasmiket hallottam, hogy sok egyhelyben állás megárt neki, és vmi korróziós folyamat megy végbe a mociba, és kirohad a moci belül...

:)

igazat megvalva nemtudom mi igaz ebből...

Link to comment
Megosztás:

beindítgatva bevan azért néha??

olyasmiket hallottam, hogy sok egyhelyben állás megárt neki, és vmi korróziós folyamat megy végbe a mociba, és kirohad a moci belül...

:)

igazat megvalva nemtudom mi igaz ebből...

Nekem az előző autóm is ilyen volt, hogy mielőtt megvettem vagy 2 évet állt. Akku kuka volt, a kuplung összerohadva (mármint úgy össze volt tapadva/roszdásodva, hogy nem lehetett kinyomni. Fékek levegősek voltak. Aztán rendbeszedtem, de pl a kerékcsapágyak 1-2 ezer km után elkezdtek szólni (mind a 4), mert az álláskor nem volt felbakolva és egy ponton nyomódtak a csapágyak aminek a futófelülete így hamar megadta magát.

Azt én is hallottam, hogy pl a henger falába nyomot hagynak a gyűrűk ha egy ponton állnak évekig ahol aztán jobban kopik majd, de ezt nem tapasztaltam a ladánál. Az viszont biztos, hogy nagyon nem jó ha évekig nincs beindítva.

Anno a wartburg kezelési könyvébe is le volt írva, hogy ha hosszabb ideig nem használjuk akkor mi a teendő. Többek között ott volt a felbakolásról is szó, meg arrol, hogy ilyenkor egy kis morotolajat kell önteni a hengerbe kézzel átforgatni és úgy eltenni csipkerózsika álmot aludni. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem az előző autóm is ilyen volt, hogy mielőtt megvettem vagy 2 évet állt. Akku kuka volt, a kuplung összerohadva (mármint úgy össze volt tapadva/roszdásodva, hogy nem lehetett kinyomni. Fékek levegősek voltak. Aztán rendbeszedtem, de pl a kerékcsapágyak 1-2 ezer km után elkezdtek szólni (mind a 4), mert az álláskor nem volt felbakolva és egy ponton nyomódtak a csapágyak aminek a futófelülete így hamar megadta magát.

Azt én is hallottam, hogy pl a henger falába nyomot hagynak a gyűrűk ha egy ponton állnak évekig ahol aztán jobban kopik majd, de ezt nem tapasztaltam a ladánál. Az viszont biztos, hogy nagyon nem jó ha évekig nincs beindítva.

Anno a wartburg kezelési könyvébe is le volt írva, hogy ha hosszabb ideig nem használjuk akkor mi a teendő. Többek között ott volt a felbakolásról is szó, meg arrol, hogy ilyenkor egy kis morotolajat kell önteni a hengerbe kézzel átforgatni és úgy eltenni csipkerózsika álmot aludni. :)

Persze a garázsbol kiállnak vele ha kell valami onnan. Pl. krumpli az aknából. És szellőztetik is a garázst. Tehát azért rendszeresen beinditják. és olyankor megvárják amiig üzemi hőfokig melegszik a motor. utána ujra betakarják pokróccal. :)

Link to comment
Megosztás:

Nagy valószínűséggel neked még acélból készült olajteknőd van, azzal szerelt motor esetén 3,5 liter. Alumíniumnál 3,25l.

Ez utóbbi tuti? :) Ezt nem is tudtam. Akkor talán nekem is azért maradt több mint fél liter az olajból. Habár, őszintén szólva nem is tudom az enyémen milyen van. :)

Link to comment
Megosztás:

Há'tudom én azt hogy az micsoda, mit te gondolsz!? :)

Szerintem Day erre gondolt.:

Így csináld! Opel Astra (ICS78)

[so wird's gemacht Band 78]

Hans-Rüdiger Etzold

(SIMÜFO Műszaki Fordítóiroda és Könyvkiadó - 1996)

Így csináld! sorozat [78.]

ISBN: 9789639041

nyelv: magyar

oldalszám: 302

kötés: fűzött

méret: 194 mm x 263 mm x 16 mm

ÁFA: 5%

Műszaki ismeretek

Opel astra 1991. szeptemberétől gyártott Limuzin és Caravan 1,4 - 1,6 - 1,8 - 2,0 literes, dízel 1,7 literes modellekhez. Mindent megtalálunk ebben a könyvben, amit gépkocsink karbantartásáról, javításáról tudni szeretnénk.

Link to comment
Megosztás:

Persze a garázsbol kiállnak vele ha kell valami onnan. Pl. krumpli az aknából. És szellőztetik is a garázst. Tehát azért rendszeresen beinditják. és olyankor megvárják amiig üzemi hőfokig melegszik a motor. utána ujra betakarják pokróccal. :)

Megsimogatni, puszit adni, jóéjt kívánni, és kislámpát felkapcsolni nem kéne ??? :) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.