Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ezúton tájékoztatom a tisztelt minősítések után érdeklődőket, hogy metabond olajai az idei évtől több új minősítéssel

is rendelkeznek. Ami érdekes lehet itt: GM-LL-B025 minősítést kapott a Metabond Top 5W40 olaja, ill pl a C3 LSX

is megkapta a BMW LongLife minősítést. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ezúton tájékoztatom a tisztelt minősítések után érdeklődőket, hogy metabond olajai az idei évtől több új minősítéssel

is rendelkeznek. Ami érdekes lehet itt: GM-LL-B025 minősítést kapott a Metabond Top 5W40 olaja, ill pl a C3 LSX

is megkapta a BMW LongLife minősítést. <_<

METABOND SPEED 10W-40 , 5L , 7920 AZ OLAJSHOPON , megfelel a z X16XEL -be ?

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek a Fuchs Titan CFE MC 10W-40 olajról?

Az előbb beszéltem egy olajmérnökkel (vagy olaj technikus?, nem tudom, de ez a végzettsége és ezzel is foglalkozik) és ezt ajánlotta a kocsimba. A Metára is ezt mondta hogy jó, csak szerinte régi fejlesztés. 10W-t ajánlott szinte minden mociba amit kérdeztem tőle (1,5-ös Suzukiba is). Azokkal érvelt, amiket opel16v is írt fentebb. Szóval felesleges az 5W magyarországon. Azt mondta, hogy ha nagyon pörgetd a kocsit akkor jó az 5W is, de ha inkább nyomatékból mész akkor nem kell. Érdekes, hogy egy 1 éves Suzuki SX4-be is ezt ajánlotta. Én elhittem...

Motormosót is ajánlotta amúgy.

Link to comment
Megosztás:

METABOND SPEED 10W-40 , 5L , 7920 AZ OLAJSHOPON , megfelel a z X16XEL -be ?

Tökéletes :D Ott helyben Mackósajt kartárstól is meg tudod kapni ezt az olajat személyesen :D

Az előbb beszéltem egy olajmérnökkel (vagy olaj technikus?, nem tudom, de ez a végzettsége és ezzel is foglalkozik) és ezt ajánlotta a kocsimba. A Metára is ezt mondta hogy jó, csak szerinte régi fejlesztés. 10W-t ajánlott szinte minden mociba amit kérdeztem tőle (1,5-ös Suzukiba is). Azokkal érvelt, amiket opel16v is írt fentebb. Szóval felesleges az 5W magyarországon. Azt mondta, hogy ha nagyon pörgetd a kocsit akkor jó az 5W is, de ha inkább nyomatékból mész akkor nem kell. Érdekes, hogy egy 1 éves Suzuki SX4-be is ezt ajánlotta. Én elhittem...

Motormosót is ajánlotta amúgy.

Hát nem akarok lehúzni senkit, de hogy milyen viszkozítási osztályt válasszon valaki, annak vajmi kevés köze van a pörgetős vagy

nem pörgetős stílushoz... továbbá honnan veszi hogy a meta régi fejlesztés? éppen tavaly újult az arculat, 1év helyett 5 év eltarthatóság,

megkapta a longlife ajánlásokat, és nemrég a fent említett GM-LL ajánlást is :lol: Meg az, hogy felesleges az 5W magyarországon... ez baromság,

sok autóba az az előírás, pl az összes G astrába, H astrába, stb... szerintem az SX4-be is, bár azt nem ismerem személyesen.

Összegezve: valaki megint kinevezte magát olajmérnöknek (vagy technikusnak) <_<

ui: motormosóról is különbözik a vélemény :huh:

Link to comment
Megosztás:

METABOND SPEED 10W-40 , 5L , 7920 AZ OLAJSHOPON , megfelel a z X16XEL -be ?

tökéletes, ha érdekel hol kapnád meg akár alatta, akkor írj egy PÜ-t!

Tökéletes <_< Ott helyben Mackósajt kartárstól is meg tudod kapni ezt az olajat személyesen :huh:

Még személyesen sem kell találkoznunk, mint ahogy ma Soma cartársnak sem kellett.

Kíváncsian várom majd az ő tapasztalatait is.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem akarok lehúzni senkit, de hogy milyen viszkozítási osztályt válasszon valaki, annak vajmi kevés köze van a pörgetős vagy

nem pörgetős stílushoz... továbbá honnan veszi hogy a meta régi fejlesztés? éppen tavaly újult az arculat, 1év helyett 5 év eltarthatóság,

megkapta a longlife ajánlásokat, és nemrég a fent említett GM-LL ajánlást is :D Meg az, hogy felesleges az 5W magyarországon... ez baromság,

sok autóba az az előírás, pl az összes G astrába, H astrába, stb... szerintem az SX4-be is, bár azt nem ismerem személyesen.

Összegezve: valaki megint kinevezte magát olajmérnöknek (vagy technikusnak) <_<

ui: motormosóról is különbözik a vélemény :huh:

Lehet az is benne volt a mondanivalójában, hogy ő meg az említett olajmárkát árulja... :D

Amúgy ha MAJD egyszer megint beszélek vele rákérdezek ezekre. De ő nincs itt most, hogy megvédhesse magát, ezért maradjon ennyiben az ügy. Lehet nem kellett volna nekem leírni...

Amúgy az nekem is furcsa, hogy az 5W-t nem ajánlotta egy teljesen új kocsiba sem...

Vissza a Metára.

Amúgy az 5 év eltarthatóság mit jelent? Jelenti azt, hogy a motorban is elvan több mint 1 évig és nem kell cserélni ha nincs még meg a 15.000km. Vagy csak azt jelenti, hogy a polcon elvan 5 évig álagromlás nélkül?

...amúgy az említett olaj milyen szerinted?

Mackósajt!

Megvettem az olajat. Köszönöm a segitségedet!

Link to comment
Megosztás:

Vissza a Metára.

Amúgy az 5 év eltarthatóság mit jelent? Jelenti azt, hogy a motorban is elvan több mint 1 évig és nem kell cserélni ha nincs még meg a 15.000km. Vagy csak azt jelenti, hogy a polcon elvan 5 évig álagromlás nélkül?

...amúgy az említett olaj milyen szerinted?

Csak a bontatlan bödönre vonatkozik az 5 év tudtommal. Az évenkénti olajcsere szükségesség szerintem így is él.

De majd rákérdezek, mert ez nem tuti infó <_<

Ha a fuchs-t kérdezed, akkor nem mondok róla véleményt, mert sosem próbáltam :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Én jelenleg Castrol Magnatec 10W-40-es olajat használok, ami sztem egy 1.4 NZ-es kehes, de megbízható ősmotorhoz ideális választás.

Megfordult a fejemben a Castrol Edge 10W-60. A 60-as szám az a -60fokot jelöli vagy vmi hőmérséklettel kapcsolatos?

Egyáltalán szeretni fogja a motor ezt a folyadékot?

Link to comment
Megosztás:

Én jelenleg Castrol Magnatec 10W-40-es olajat használok, ami sztem egy 1.4 NZ-es kehes, de megbízható ősmotorhoz ideális választás.

Megfordult a fejemben a Castrol Edge 10W-60. A 60-as szám az a -60fokot jelöli vagy vmi hőmérséklettel kapcsolatos?

Egyáltalán szeretni fogja a motor ezt a folyadékot?

Szerintem egy 1.4 mocihoz teljesen felesleges ilyen drága olaj! :huh: Ezt nagyobb igénybevételű motorokhoz használják! Mondjuk én ezzel járok nagyon klassz kis olaj! <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tudom, nem ide illik, de ide is leírom a problémámat.

(Astra G Z16XEP).

Az utóbbi időben észrevettem, hogy egy-egy gyorsításkor egy pillanatra megtorpan. Nem volt komoly, szinte alig lehetett észrevenni. Ma egy lámpánál aztán megtorpant elég tisztességesen, de még akkor összeszedte magát. Utána egy vasúti átjáróban haladtam át, éppen kinyomtam a kupplungot hogy váltok vissza, és a motor leállt..... szerencsére volt annyi lendületem, hogy túlgurultam a síneken, és félre tudtam állni. 3-szor próbáltam újraindítani, nem sikerült. Telefon, kb. 20 perc múlva sárga angyal kijött, elsőre elindult neki. Hiba kiolvasás: Főtengelyjeladó

Próbaút: ment szépen, ezután a hiba törlésre került.

Utána szépen hazajöttem vele. Hétfőn természetesen megy szervízbe, mert hosszabb út áll előtte, és nem szeretném, ha gond lenne.

Amit igazán kérdezni akartam: Volt-e már valakinek ilyen baja a főtengelyjeladóval, és ha igen, mennyibe fájt a csere?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom, nem ide illik, de ide is leírom a problémámat.

(Astra G Z16XEP).

Az utóbbi időben észrevettem, hogy egy-egy gyorsításkor egy pillanatra megtorpan. Nem volt komoly, szinte alig lehetett észrevenni. Ma egy lámpánál aztán megtorpant elég tisztességesen, de még akkor összeszedte magát. Utána egy vasúti átjáróban haladtam át, éppen kinyomtam a kupplungot hogy váltok vissza, és a motor leállt..... szerencsére volt annyi lendületem, hogy túlgurultam a síneken, és félre tudtam állni. 3-szor próbáltam újraindítani, nem sikerült. Telefon, kb. 20 perc múlva sárga angyal kijött, elsőre elindult neki. Hiba kiolvasás: Főtengelyjeladó

Próbaút: ment szépen, ezután a hiba törlésre került.

Utána szépen hazajöttem vele. Hétfőn természetesen megy szervízbe, mert hosszabb út áll előtte, és nem szeretném, ha gond lenne.

Amit igazán kérdezni akartam: Volt-e már valakinek ilyen baja a főtengelyjeladóval, és ha igen, mennyibe fájt a csere?

Köszi

Az jó hely a halálra,

mi lett volna ha sínen áll meg géped, pl vezérműszíjszakadás miatt??

Vagy a főtengely is beszokott néha állni???

Az asszony is morog, ha az átjáróban váltok- kuplungolni sem szerencsés.

újabban 2/3 as fokozatban érek az sorompó elé (30/ 40 km korlátozást figyelembe véve), aztán a síneken elég nagy gázzal gyorsan áthúzok.

Link to comment
Megosztás:

Én kiszedném a jeladót és megnézném mennyire koszos.Esetleg a vezetékét/csatlakozót kimérni nem-e kontaktos.

Az ára kb 15-20EFt között van,attól függően,gyári vagy ugy.

Köszi a választ, kicseréltettem ma, az a biztos. Holnap lesz vele egy utam Münchenbe, és nagyon nem szeretném, ha gond lenne, ezért inkább cseréltettem, szorított az idő. Most jó a szerkezet.

21.000 Ft volt a gyári. Munkadíjat nem kellett fizetnem ismeretség révén, úgyhogy azt megúsztam, igaz nem is lett volna sok, 20 perc alatt megvolt.

Link to comment
Megosztás:

Az jó hely a halálra,

mi lett volna ha sínen áll meg géped, pl vezérműszíjszakadás miatt??

Vagy a főtengely is beszokott néha állni???

Az asszony is morog, ha az átjáróban váltok- kuplungolni sem szerencsés.

újabban 2/3 as fokozatban érek az sorompó elé (30/ 40 km korlátozást figyelembe véve), aztán a síneken elég nagy gázzal gyorsan áthúzok.

Nem, a főtengelyem nem állt még be, de remélem nem is fog, ha rajtam múlik. :lol:

Ja, én sem szoktam tötymörögni az átjáróban, de lassítanom kellett másodikig, mert nagyon ratyi, szétrázza a kocsit. Bár ahogy éreztem, kuplung kinyomása nélkül is megállt volna a motor, akkor meg a motorfék mégjobban lefogott volna, mire kinyomom a kupplungot másodikban talán meg is álllította volna a kocsit, a síneken. :lol:))

Na az pl. elég szar lett volna, de szerencsémre nem így alakult.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.