Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Hello. Nekem az a gaz az otomba hogy eszi az olajat. 1000 km 1-1,5 liter olaj. Tudom hogy ennyi a gyari adat...egy kicsivel kevesebb

Nem kicsivel. A gyári adat 0.75 dl/1000 km! Az pedig a tiednek a töredéke! Ha 1l lenne, az azt jelentené, hogy nem is kellene olajat cserélned, mert 10.000 km alatt az utántöltésekkel 10-15 litert cseréltél, ami a feltöltési mennyiség 3x-osa! Vagyis te durván 3x cseréltél olajat 10.000 km-en...

Érdemes lenne kideríteni, hogy tényleg megeszi (elégeti), vagy esetleg szivárog valahol.

Link to comment
Megosztás:

Igazatok van. A kipuffbol jon am a fust rendesen. Ha zart helyen vagyok es folyamatos gazfroccsoket nyomok akkor kb. 1 perc mulva mergezest is lehet kapni. hehehehe. Viccet felreteve eleg szomi vagyok ez miatt. Szal nincs szivargas a motorbol egyszeruen elegeti a motor... szerintetek a dugok karikazasa (gyuruzes) + szimeringek csereje megoldana a problemat?

Link to comment
Megosztás:

Igazatok van. A kipuffbol jon am a fust rendesen. Ha zart helyen vagyok es folyamatos gazfroccsoket nyomok akkor kb. 1 perc mulva mergezest is lehet kapni. hehehehe. Viccet felreteve eleg szomi vagyok ez miatt. Szal nincs szivargas a motorbol egyszeruen elegeti a motor... szerintetek a dugok karikazasa (gyuruzes) + szimeringek csereje megoldana a problemat?

Elképzelhető , hogy megszűnik az olajfogyasztásod ilyen látványosan! B) Nemtudom az anyagi részét , de én amikor újitottam fel szétfűztem a motort , és főtengelyt is elvittem esztergályoshoz hajtókarokat is hogy kicsit nézze meg azokat is , valamit HF-t sikoltattam és a szelepeket is becsiszoltattam! Szal ha szétszeded akkor RENDESEN szedd szét! Hidd el utána meghálálja! Én úőgyhalottam hogy egy mocigenerál.... nagyon sokat visszahoz az autóból!!! :D B)

Link to comment
Megosztás:

felejtse el mindenki ezt a gyűrűzéses dolgot. jó esetben nem fog eltörni az új gyűrű a hengerfal vállán,

de akkor is hamar "megeszi". csak teljes generál jöhet szóba, ha valaki még számít a motorra pár éven

keresztül. Ez már nem lada meg waresz B) Erről néha a szerelők többsége is megfeledkezik, mert neki

jó bevétel a gyűrűzés is B)

Tudomásul kell venni, hogy ezeknek a motorknak van egy futásteljesítménye. Ezután vagy felújítja

a gazdi, vagy locsolja bele hetente a kanna olajakat...

Link to comment
Megosztás:

felejtse el mindenki ezt a gyűrűzéses dolgot. jó esetben nem fog eltörni az új gyűrű a hengerfal vállán,

de akkor is hamar "megeszi". csak teljes generál jöhet szóba, ha valaki még számít a motorra pár éven

keresztül. Ez már nem lada meg waresz ;) Erről néha a szerelők többsége is megfeledkezik, mert neki

jó bevétel a gyűrűzés is B)

Tudomásul kell venni, hogy ezeknek a motorknak van egy futásteljesítménye. Ezután vagy felújítja

a gazdi, vagy locsolja bele hetente a kanna olajakat...

Egyetértek ugyan is egy kompott hengerbe nem alapméretű gyűrű kell szal hengerfúrás+gyűrüzés de ezt egy esztergályossal vagy aki ezzel foglalkozik azzal kell megdumálni érdemben ő tud mit mondani! B) Ha megfúrja a hengert ő tudni fogja mikell bele hogy az jó is legyen! :D Szerintem! ;)

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy a gyuruzes az csak ideig oraig jo megoldas. Lehet kibir vele az oto 50 ezret vagy akar meg 100 ezret is. Mennyibe fajhat egy general? hengerfuras, uj dugattyuk stb... Ha toltom bele az olajat igy elkokszolodik elobb utobb minden!

Teljes generál és kész! Csak a gyűrűkre nem érdemes költened, teljesen felesleges. Ha a nagyjavításra nincs pénz, akkor inkább adj túl rajta szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Jok vagytok fiuk.Nem nagyon biztattok...Le vagyok egve elegge de majd meglatom meg mi lesz! kossz az infokat. majd jelentkezem mit dontottem....

Nézd, itt vannak olyan kollégák akik már nem 1 és nem 2 motorgenerált láttak csináltak pl opel16v kolléga , ő azért elég komolyan veszi ezt a hobbyt , most az előttem szólokhoz csatlakozom és inkább megkíméljük a pénztárcád minthogy felesleges dolgokat tanácsoljunk! Mindenki döntse el ki mire mennyit és hogy egyáltalán költ e , itt csak tanácsot adunk , rajtad áll elfogadod e vagy sem hisz nem kötelező jeleggel utasítunk!

Pl Az én autómban 318 ezer km van, és nekem nincs ilyen jelenség sztem azt az autót hidegen is biztos megjatották rendesen ha 108 ezernél így elkopott ! A döntés rajtad áll! B) B)

Link to comment
Megosztás:

Biztos nem 108ezer van benne... legalább a kétszerese...

Az enyém '92-es, és tavaly vettem 115000 km-rel. Biztos annyi van benne... B) De mindenesetre olajat nem kellett rátölteni 7000 km alatt, és egy személlyel megy mint állat :D . Most amúgy Metabond olajocska került bele, előtte GM volt. Érdekes, hogy a GM csere előtt nem volt olyan sötét, mint a Meta 300 km után B) . De most sem várom meg a 10000 km-t.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém '92-es, és tavaly vettem 115000 km-rel. Biztos annyi van benne... B) De mindenesetre olajat nem kellett rátölteni 7000 km alatt, és egy személlyel megy mint állat :lol: . Most amúgy Metabond olajocska került bele, előtte GM volt. Érdekes, hogy a GM csere előtt nem volt olyan sötét, mint a Meta 300 km után B) . De most sem várom meg a 10000 km-t.

nembaj ha a szine változik sőt sztem jobb mintha ugyanolyan lenne mint beletöltéskor na akkor az az olaj szartsem ér! ;) nem csak a metabond szinesedik a castrol ugyanúgy barna lessz 300 km től!! :P

Mondjuk én töltöttem hozzá 5000km -re 2dl vagy még anyisem volt illetve tudom hogy az enyém 7-9 dl között fogy. 10000 en. Bár így a melegekbe meg hát ugye volt hogy 210 el is küldtem meg azért nem váltottam el néhe 3500 nél csak 6000 nél szal kapja kicsit jobban az autó de ez simán belefér, meg egyáltalán nincs olyan autó ami ne enné minimálisan az olajat! ;) :P

Ui: jegyezd meg GM olajjal még bicikli láncotsem kenünk nemhogy autóba tenni!! :D ;)

Link to comment
Megosztás:

...Ui: jegyezd meg GM olajjal még bicikli láncotsem kenünk nemhogy autóba tenni!! B) :D

Autóba tenni? Legfeljebb a csomagtartóba ;) . Viccet félretéve, akkor még nem nagyon olvasgattam a fórumot. De végülis nem volt vele bajom. A fogyim pl. ugyanannyi most is. Bár mondjuk mintha csendesebb lenne a motor B) .

Link to comment
Megosztás:

Most amúgy Metabond olajocska került bele, előtte GM volt. Érdekes, hogy a GM csere előtt nem volt olyan sötét, mint a Meta 300 km után B)

Volt egy csomó retek a motorban, amit most a meta felvett. Talán következő csere után már nem sötétedik ilyen hamar B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.