Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

De vajon miért ilyen ritka ez az olaj? Egyébként énsem láttam még ezelőtt Metabond olajat soha.

Érden is én homályosítottam fel az alkatrész kereskedőt, hogy van Metabond olaj. Azóta ha rendelek nála, kihozzák ide a boltba "jóárasítva", :huh: én meg beugrom érte "útba esik jövet - menet". Asszem más vevője erre az olajra nincs is csak én!

errefelé is inkább csak az adalék megy a boltba igaz dupla haszonnal mint mi nekünk van rajta :S

és veszik tőlük, mi megszéthrdtunk annyi szórólapot, de semi reakció gecc:S

Link to comment
Megosztás:

De vajon miért ilyen ritka ez az olaj? Egyébként énsem láttam még ezelőtt Metabond olajat soha.

Mert nem viszik általános kereskedelembe. Terjesztői hálózata van közvetlen az importőrtől.

Így alacsony maradhat az ára. Egyébként a metabond márkajelzés alatt futó olaj elf tartalommal

bír, a metabond csak minőségellenőriz, minimálisan adalékol, és csomagol. Tudtommal. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Mennyit szoktál vele menni havonta? Mert ezzel már nem kéne sokat akkor.

Most kb. havi 800-1000 km. Tulajdonképpen bármikor cserélhetem, legutóbb tavaly májusban volt, csak tolnám amíg melegebb lesz. Igaz, az autó az elsődleges, már a 264.e. futott km miatt is.

Link to comment
Megosztás:

Most kb. havi 800-1000 km. Tulajdonképpen bármikor cserélhetem, legutóbb tavaly májusban volt, csak tolnám amíg melegebb lesz. Igaz, az autó az elsődleges, már a 264.e. futott km miatt is.

Legközelebb jövő hétvégén megyek Kaposvárra. Utána rá egy hónapra :huh:

Link to comment
Megosztás:

Mert nem viszik általános kereskedelembe. Terjesztői hálózata van közvetlen az importőrtől.

Így alacsony maradhat az ára. Egyébként a metabond márkajelzés alatt futó olaj elf tartalommal

bír, a metabond csak minőségellenőriz, minimálisan adalékol, és csomagol. Tudtommal. :huh:

Mint már anno egyszer írtam, ki fogom próbálni a Metabond termékeket.

De néhány dolgot azért nem értek. Munkám miatt eléggé járatos vagyok az iparban, úgy itthon mint németországban, és rengeteg helyen kérdezősködtem már a Metabond termékek után. Sehol nem hallottak róla. Pedig ha valahol, akkor a gépgyártásban marha nagyot lehetne szakítani vele. Tapasztalatból tudom, mibe kerül mondjuk egy megmunkálóközpont főorsójának csapágyazása, és hogy mennyit bír ki addig, amíg a kopás miatti játéka a 4-5 mikron pontosságú megmunkálást lehetetlenné teszi. Ez csak egy példa volt a sok közül. Szóval a Metabond ha csak 1,5 szeresére hosszabítaná meg a csapágy élettartamát, az is milliós nagyságrendű megtakarítást jelentene gépenként.

Ezért nem értem, miért nem ismerik a Metabondot mindenhol, hiszen egy komoly cégnek akár milliárdos megtakarítást is hozhatna éves szinten. De mint mondtam, komoly cégeknél sem ismerik.

Mint írtátok, állítólag ez szándékosan van így......

Lehet, hogy eltorzította az agyamat a kapitalizmus és a piacgazdaság, DE:

Világosítson fel valaki, hogy miért nem akar a Metabond gyártója a világ elsőszámű kenőanyag-gyártójává válni?

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy eltorzította az agyamat a kapitalizmus és a piacgazdaság, DE:

Világosítson fel valaki, hogy miért nem akar a Metabond gyártója a világ elsőszámű kenőanyag-gyártójává válni?

Talán pont azért amiért a mostani cégem nem lép előre:

A vezetőség belefáradt és lusta, meg sz@rik az egészre és nem akar foglalkozni semmivel amig ilyen hleyzetben is "dől a lé". Nem fognak fejleszteni meg pénzt költeni ha nem muszáj. Igaz, hogy minden kifizetett forint a sokszorosát hozná vissza, de ez már nem motiválja őket.

Lehet, hogy a Metabond is ilyen cég :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a metabond igyekszik betörni a komoly ipari cégekhez is, csak mivel kevés az ilyen jellegű referencia, valamint az emberek nem szeretnek kísérletezni, így ez bukik. Komolyan mondom, nálunk is a cégnél 8 db " dekantőr", 6 db 23 bar/100 m3/h teljesítményű nyomásfokozó szivattyú, rengeteg technológiai energiaelőállításra szolgáló egyéb szivattyú, hűtőberendezés stb üzemel, és amikor pl. a karbantartásért felelős személlyel beszéltem, az volt a kifogás, hogy időben sok kipróbálni, és ha nem válik be, akkor meg cumi. Magyarul hiába vittem a beszerezhető adatlapokat, ő akkor is félt a kipróbálástól. Közben az nem zavarja őket, hogy energiában, élettartamban mit lehet spórolni, Csak a félelem érdekli őket. Félelem az újtól.

Szegény Máté Péter jutott eszembe...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az hogy valaki nem ismeri a gépiparban a metabondot, szégyelni való :huh: :D

Ugyanis a metabond az adalékai nagy százalékát ott értékesíti, a legtöbb gépipari, mezőgép

helyen nagyon is jól ismerik :D Ha valaki betekintést nyer a metabond mélyebb berkeibe,

akkor láthatja, hogy szinte az összes nagy kereskedője gépipari és mezőgép felhasználó/üzemeltető.

Az autós felhasználása piciny töredék.

Személy szerint is sok helyen láttam visszaköszönni ezt a márkát, pl a kaposvári nyomdában,

vagy az egyik mosonmagyaróvári ismerősnél, aki mezőgazdasági gépek importjával és szervizével foglalkozik.

De láttam már az egyik kompresszorgyártó cégnél is a szervízfüzetben ajánlásként.

Szóval egyáltalán nem ismeretlen a dolog, max pár ember számára. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Magyarul hiába vittem a beszerezhető adatlapokat, ő akkor is félt a kipróbálástól. Közben az nem zavarja őket, hogy energiában, élettartamban mit lehet spórolni, Csak a félelem érdekli őket. Félelem az újtól.

+ félelem a felelősségre vonástól ha nem válik be. Sok példát tudnék felsorolni hazait is, meg az arab világból is. Szürke, tehetségtelen emberek képzettségükhöz képest magas pozícióban. Nem ismerős helyzet?

Link to comment
Megosztás:

Hohó, mi a pontos címe annak a boltnak? Ennél közelebb nem tudok Metabond elérhetőséget. Múltkor is postán rendeltem.

Majd ma hazafelé beugrom hozzá egy névjegykártyáért mert a pontos házszámot nem tudom. Különben Autósbolt, Érd, Velencei út, az Intéző és az Írnok u. közé eső része.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az hogy valaki nem ismeri a gépiparban a metabondot, szégyelni való :huh: :D

Ugyanis a metabond az adalékai nagy százalékát ott értékesíti, a legtöbb gépipari, mezőgép

helyen nagyon is jól ismerik :D Ha valaki betekintést nyer a metabond mélyebb berkeibe,

akkor láthatja, hogy szinte az összes nagy kereskedője gépipari és mezőgép felhasználó/üzemeltető.

Az autós felhasználása piciny töredék.

Személy szerint is sok helyen láttam visszaköszönni ezt a márkát, pl a kaposvári nyomdában,

vagy az egyik mosonmagyaróvári ismerősnél, aki mezőgazdasági gépek importjával és szervizével foglalkozik.

De láttam már az egyik kompresszorgyártó cégnél is a szervízfüzetben ajánlásként.

Szóval egyáltalán nem ismeretlen a dolog, max pár ember számára. :lol:

Hát pl. a Mikron illetve Bridgeport (megjegyzem mindkettő világcég) nem ismeri a Metabondot. Pedig ha tényleg olyan jó, ők kaszálhatnának vele. Nem ismeri a BMW gépsorait szállító Gäring illetve Eisenmann sem. Nem ismerik a Getrag-nál sem.

Ezeket mind idióták vezetnék akkor?

Szóval így azt tudom, mondani, hogy hülyeség, hogy nem terjesztik szervezetten, illetve nem kampányolnak neki, ha tényleg olyan jó.

Mindenképpen reklámozni kéne akkor szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Hát pl. a Mikron illetve Bridgeport (megjegyzem mindkettő világcég) nem ismeri a Metabondot. Pedig ha tényleg olyan jó, ők kaszálhatnának vele. Nem ismeri a BMW gépsorait szállító Gäring illetve Eisenmann sem. Nem ismerik a Getrag-nál sem.

Ezeket mind idióták vezetnék akkor?

A gyártósoros cégek közül senkit nem ismerek, de feltételezem, két oka lehet, hogy ők nem használják a metabondot:

- mert használnak más hasonló terméket, hiszen nem csak a metabond az egyetlen ismert hasonló technológia

- nem akarnak elnyújtott működési időt, mert a gyártósor így is előbb avul el, mint kopik szét, illetve így több új sort

tudnak eladni (hasonló okokból nem reklámozzák szerintem a gyártók/márkaszervizek sem az autókhoz) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Még megemlíteném, hogy én először még 94-ben kerültem kapcsolatba a metabonddal,

az említett mezőgépes mosonmagyaróvári ismerős lévén (akkor még a lada samarába

nyomtam az ajándékba kapott adalékot, aminek így vagy 200-al emelkedett az alapjárata :huh: ),

már akkor is elterjedt körben használták a mezőgazdasági gépekhez és földmunkagépekhez :lol:

Link to comment
Megosztás:

gabi ez a lada samara dolgo ismerős

nekünk nyiregyről jön a cucc, ott a beszállítónk Sípos ur és neki is samarája volt anno :huh:

(mos tmeg kia creator meg a fiunak m3 mas bömös :lol: )

egyébként ismerik az iparban is pl eszterga gépekkel dolgozó cég is van nyiregyen, több millát sporotak a kések kezelésével, első körben....

aztán ott a nyíregyi platán autóház, ahol előszeretettel kezelik a pdtdi autokat, mert sokan horták vissza a vaci uj kocsikat, mert ették az olajat, kezeléssel ez is csökkent, és ez csak nyiregy...(tírpákia néven ismerik sokan azt a várost...)

ugyhogy smerik azért elég sok helyen

ez az egyik, másik pedig az hogy van pár ugyan ilyen hatású szer még a metabondon kivül, és ők hamarabb betörtek egy két helyre, amit gabi is mondott.

Link to comment
Megosztás:

A gyártósoros cégek közül senkit nem ismerek, de feltételezem, két oka lehet, hogy ők nem használják a metabondot:

- mert használnak más hasonló terméket, hiszen nem csak a metabond az egyetlen ismert hasonló technológia

- nem akarnak elnyújtott működési időt, mert a gyártósor így is előbb avul el, mint kopik szét, illetve így több új sort

tudnak eladni (hasonló okokból nem reklámozzák szerintem a gyártók/márkaszervizek sem az autókhoz) :huh:

Igen, én is arra gondoltam a járműgyártók esetében, hogy esetleg keresztülhúzná a "tervezett élettartam" számításokat.

Hát mindegy ez van.

Link to comment
Megosztás:

Korábban olvastam a Metabond (forgalmazásának) történetéről. A Metabond magyar honlapján még ma is van egy rövid anyag, a német honlapot viszont most nem tudtam elérni. A történeti áttekintés nem ad választ az itt felmerült kérdésekre?

Egyáltalán nem foglalkoztam ezzel a témával, ezért óvatosan fogalmazom. Hosszabb németországi tartózkodásom során nekem az volt a benyomásom (és ez tényleg csak benyomás volt), hogy a Metabond termékek nem elterjedtek (ott sem?!), a Metabond német honlapja kritikán aluli színvonalat képviselt, frissítésnek nyoma sem volt; általánosságban pedig Magyarországhoz képest sokkal több konkurens cég terméke volt beszerezhető.

Link to comment
Megosztás:

Hohó, mi a pontos címe annak a boltnak? Ennél közelebb nem tudok Metabond elérhetőséget. Múltkor is postán rendeltem.

Érd, Velencei út 23. Autósbolt az út jobboldalán ha Kápolnásnyék felől jössz a 70-esen, és Tárnok után balra bejössz Érdre, (tábla Biatorbágy felé mutat) és azon az úton egyenesen, közlekedési lámpán át egyenesen. Az a Velencei út. Vasúti híd alatt át csak egyenesen, fel a dombra, és a púp után kb. 150 m a jobb oldalon. 5 liter emlékeim szerint kb 7300 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.