Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ilyesmi néha nekem is előfordul a Calival, ha mondjuk egy alkalmi versenyzőtárs mellé kerülök a lámpánál, akkor egyes tiltásig, utána kettes szintén tiltásig, majd ha eddigra már sikerült lehagynom az ellenfelet, akkor innen meg egyből ötödik, a 3-4 kimarad... Persze ez is ritkán fordul elő, akkor is kizárólag üzemmeleg motornál, ráadásul tudatosan csinálom így, szóval tisztában vagyok a lehetséges következményekkel. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmi néha nekem is előfordul a Calival, ha mondjuk egy alkalmi versenyzőtárs mellé kerülök a lámpánál, akkor egyes tiltásig, utána kettes szintén tiltásig, majd ha eddigra már sikerült lehagynom az ellenfelet, akkor innen meg egyből ötödik, a 3-4 kimarad... Persze ez is ritkán fordul elő, akkor is kizárólag üzemmeleg motornál, ráadásul tudatosan csinálom így, szóval tisztában vagyok a lehetséges következményekkel. :lol:

Na és?

Ha nem csusztatod a kuplungot halálra kit érdekel hanyasban van? :lol:

Nekem van olyan,ha kecsón lassan kell haladni bevágom 3-ba és alapjáraton tötymörgök a sorban.

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmi néha nekem is előfordul a Calival, ha mondjuk egy alkalmi versenyzőtárs mellé kerülök a lámpánál, akkor egyes tiltásig, utána kettes szintén tiltásig, majd ha eddigra már sikerült lehagynom az ellenfelet, akkor innen meg egyből ötödik, a 3-4 kimarad... Persze ez is ritkán fordul elő, akkor is kizárólag üzemmeleg motornál, ráadásul tudatosan csinálom így, szóval tisztában vagyok a lehetséges következményekkel. :lol:

Az a helyzet, hogy az öreg állandóan így járt. Egyszerűen lusta volt és kész, mit érdekelte őt, hyogy az autó mit szenved. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem is halkult a moci, de a hidrotőkék nem csendesednek azota se

eccer votl benne 15/40es gagyi olaj de csak pár percig mosásra, de attol rögtön elhalkult.

de a sűrűt könyebben felkapja és azért, ugyhogy legközelebi vez cserénél hidro csere is illik:(

am benzinszűrő csere se ártana az is gyári lassan 70ezerrel:S

nekem viszi az 1ből egyből 5 öt is:D

és minden fokozatot elbir alapjáraton:D

1.4es 8 v classic1

igaz igy nem gyorsulok vele:D máshogyse:D

Link to comment
Megosztás:

Most voltam motorolajat venni (ez alkalommal sajnos nem Metabond kerül bele, mert már sürgető a csere).

Beszámolnék a fejleményekről, mert korábban téma volt a Valvoline, pontosabban az, hogy a Topgard és a Durablend ugyanaz-e? Akkor azt a következtetést vontuk le, hogy ugyanaz a kettő, csak az egyik a nagy üzletláncoknak van csomagolva (hogy melyik-melyik, már nem emlékszem)

A Metro-ban most egymás mellett volt mindkét típus, tehát ez az üzletláncos dolog lehet, hogy nem jött be? Bár, ettől még lehet, hogy az egyik mégis üzletláncos, csak a másikból is tartanak, hogy nagyobb legyen a választék. Na mindegy.

Viszont a kettő nem teljesen ugyanaz, a betűjelzéseket tekintve (nekem ezek nem mondanak sokat). Azaz:

Durablend 10W-40,

API: SL/CF

ACEA: A3/B3/B4

MB: 229,1

VW: 505,00/501,01 (1/97)

Topgard 10W-40

API: SL/SJ/CF

ACEA: A3/B3

MB: 229,1

VW: 500,00/505,00 (1/97)

A Topgard egyébként durván 700 Ft-tal drágább (5 literes kiszerelésben).

Gabi, mi a véleményed? Inkább Metabond, mi? :lol:

A többiek is hozzászólhatnak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Beszámolnék a fejleményekről, mert korábban téma volt a Valvoline, pontosabban az, hogy a Topgard és a Durablend ugyanaz-e? Akkor azt a következtetést vontuk le, hogy ugyanaz a kettő, csak az egyik a nagy üzletláncoknak van csomagolva (hogy melyik-melyik, már nem emlékszem)

A Metro-ban most egymás mellett volt mindkét típus, tehát ez az üzletláncos dolog lehet, hogy nem jött be? Bár, ettől még lehet, hogy az egyik mégis üzletláncos, csak a másikból is tartanak, hogy nagyobb legyen a választék. Na mindegy.

Viszont a kettő nem teljesen ugyanaz, a betűjelzéseket tekintve (nekem ezek nem mondanak sokat). Azaz:

Itt a fórumon nem szoktam népszerű lenni az Olajdoki citálásával, de az ő (szakértői?) véleménye mégis csak hitelesebb, mint az enyém.

http://index.hu/totalcar/tanacsok/olajdoktor/070511f/

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/070717g/

Az Általad leírt adatok között nincs érdemi különbség (az Opeled szempontjából végképp nincs), és hát minden valószínűség szerint az olajok is megegyezőek. Megjegyzem, több jól ismert, neves márkát tudnék még említeni, ahol ugyanazt vagy rendkívüli hasonló paraméterekkel rendelkező olajat különböző néven árusítják. (Mobilnál például a 10W-40-es Formula S és Super S között nincs érdemi különbség, de a Castrolnál is, és más nagy cégnél is volt már hasonlóra példa.) Élelmiszereknél pedig kifejezetten gyakori, hogy ugyanaz a termék kerül más csomagolással a szupermarketbe és a diszkont boltba.

Itt a fórumon a többség biztosan Metabondot ajánl Neked, de többeknek van pozitív tapasztalata a Valvoline-nal is. (Korábban visszaolvastam a fórumot egyszer, Futó mesternek is volt bejegyzése a Valvoline-nal kapcsolatban, de gondolom, hamarosan majd ő is hozzászól...)

Link to comment
Megosztás:

én azt birom, hogy a metros super olajokra ráirják a legmagasabb minőségi betűket is és akkor 5 liter kerül 2- 3 ezerbe

biztos jo is akkor:)

Auchanban rendszeresen látom az 5 literes 10W-40-es Opel olajat 9990 forintért. Máshol ugyanez a kiszerelés 3500 Ft. A OMV tankállomásokon 1 liter Bixxol olaj 7000 forint felett kezdődik. Nem nagyon tudok még egy terméket Magyarországon, amelynél ekkora piaci árkülönbségek lennének.

Link to comment
Megosztás:

Kb 1 éve egyszer próbáltam ezt:

fuelinjectorcleaner_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

....de nem éreztem semmi változást, és ezzel le is tudtam akkor ezt a dolgot.

A héten 3 telitankot kihajtottam a kocsiból, és mind a három tankba öntöttem injektor tisztítót. De meg kell hogy modjam érezhető a változás. Már az első tank kihajtása után azt vedtem észre, hogy sokkal jobban reagál gázadásra és mindha jobban is gyorsulna egy picit (picit). Az lalpjáratom sokkal szabájosabb.

Most megkapta a kúrát, ami remélem elég lessz egy darabig. Úgy érzem megérte!

Mol kuton vedtem. Csak nem sárgát, hanam feketét (nem találtam csak ezt a képet a neten róla):

Prestone Fuel Injector Cleaner 1990 Ft.

prestone_fuel_injector_cleaner_m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

...szerintem megérte.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.