Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

rész szintetikus alatt félszintetikust értesz op astrás?

A hivatalos, szakkönyvekben használt és szakmai körökben elfogadott elnevezés: részszintetikus olaj. A félszintetikus szó ennek szinonímájaként, helytelenül terjedt el a köznyelvben, és sajnálatos módon a flakonokon is. A félszintetikus elnevezés helytelen, mert a legritkább esetben 50-50% az ásványi- és a szintetikus összetevők aránya. A részszintetikus elnevezés viszont annyiban megtévesztő, hogy egyes motorolajok alig tartalmaznak szintetikus összetevőket.

Nem hungarikumról van szó, Németországban is gyakran előfordul, hogy a helyes "teilsynthetisches Öl" helyett a "halbsynthetisches Öl" kifejezést használják.

Link to comment
Megosztás:

Megvan a Metabond speed 10W40 - 5 liter + olajszűrő.

Este cserélem, oszt várakozóállás... kiváncsi vagyok dob-e valamit a hangján (vagyis halkít-e :unsure: )

Attól függ, most mi van benne. Azért ha rögtön nem lesz halkabb, ne keseredj el, kis idő kell neki, hogy mindenhol kiépüljön az olajfilm.

Bár nekem az Opel olajhoz képest első pillanattól csendesebb lett.

Link to comment
Megosztás:

:o No akkor még egy tapasztalattal több. :D

A plusz hang, amiről írtam egy kicsivel ezelött, aszem a hidrotőke kotyogó hangja volt.

Opel 15W40 ki, Metabond 10W40 be.... első beindítás, jár a motor, minden ugyanaz (kotyogó hang).

Fél órás kocsigázás a városban, és semmi kotogás.....

Idáig jó, egyből "hallható" változás. Kiváncsi vagyok, hogy marad-e.

...... és nem csapágyas, nem rossz a motorom. Kicsi, de nem rossz!!! :unsure: :wacko: :lol: :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

:unsure: No akkor még egy tapasztalattal több. :wacko:

A plusz hang, amiről írtam egy kicsivel ezelött, aszem a hidrotőke kotyogó hangja volt.

Opel 15W40 ki, Metabond 10W40 be.... első beindítás, jár a motor, minden ugyanaz (kotyogó hang).

Fél órás kocsigázás a városban, és semmi kotogás.....

Ugyanez történt az én X20XEV-mel is.Leengedtem azt a löttyöt ami benne volt, aztán bele raktam a Metát, és kb. 600km elteltével lehalkult a motorom, aminek eddig iszonyat hangja volt.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez történt az én X20XEV-mel is.Leengedtem azt a löttyöt ami benne volt, aztán bele raktam a Metát, és kb. 600km elteltével lehalkult a motorom, aminek eddig iszonyat hangja volt.

Nekünk a diesel csinált x-aktás jelenséget: megnéztem tegnap az olajszintet (aznap még be se volt indítva az autó) és meglepetésemre félig volt a min és a max jel között, holott kb. egy héttel előtte még a max jelnél volt a szint. Csodálkoztam is, 15W-ből nem ihat meg ennyit... aztán ma megnéztem, megint a max jelnél van a szint... :unsure:

Egyébként úgy néz ki, "ízlik" neki a Meta 15W40 Uni, nem nagyon issza, ellentétben a 10W-s Castrollal :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lakók!

Hát az én kis paripám is meg kapta a meta 10w40-et, sajna az anyagi csőd szélén álva múlt hónapba opel 10w-t kapott,de 200 km után olyan csúnya lett benne a cucc, hogy inkább a cserére szavaztam :unsure: Most Boldoggan Szökken a 60 Le és észrevehetőbben jobb a hangja is :wacko:))))

Ui: aki beengedte a forgalomba ezt a szutyok opel, alias GM logos olajat azt a dunába usztatnám egy 10 percet levegő nélkül!!!! Soha senki ne rakja bele azt a sz***t, mert még arra sem jó, hogy a fa kerti dolgokat elrakja vele az ember télire a szu ellen!!!

Üdv: BB

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lakók!

múlt hónapba opel 10w-t kapott,de 200 km után olyan csúnya lett benne a cucc, hogy inkább a cserére szavaztam :unsure:

Ui: aki beengedte a forgalomba ezt a szutyok opel, alias GM logos olajat azt a dunába usztatnám egy 10 percet levegő nélkül!!!! Soha senki ne rakja bele azt a sz***t, mert még arra sem jó, hogy a fa kerti dolgokat elrakja vele az ember télire a szu ellen!!!

Az Opel (GM) olaj régebben nem kapott annyi kritikát, mint a közelmúltban. Erről tanúskodnak a különböző fórumok évekkel ezelőtti bejegyzései is. A GM olaj népszerűbb volt mint most, és állítólag még az egyik budapesti taxitársaság is megelégedettséggel használta rendszeresen az autóiban. Az elmúlt időszakban különösen a 10W-40-es viszkozitású olaj minőségével nem voltak elégedettek az autótulajdonosok. A minőségbeli változást okozhatja az is, hogy a GM az ártól függően állandóan változtatja a beszállítóit. Ezen a fórumon senki sem szokta ajánlani, más fórumokon viszont parázs viták zajlanak erről az olajról. Jómagam hónapok óta azt látom, hogy nincs még egy olaj a magyar piacon, amely ennyire megosztaná az autótulajdonosokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.