Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

egy kérdés . látom mennek a gondolatok a váltó adalékolásról szóval F10 váltóba gondoltam valamit (melegen kissé nehézkes a kapcsolás hidegen ok !)megmondom őszintén van egy 60E km es tökéletes váltóm tarcsiba , de még nem tenném be (asszony miatt :) )

szóval érdemes valamit löttyinteni bele ? tapasztalat ? fajta?

Link to comment
Megosztás:

hát olajcserével talán javit rajta, sőtt lehet az olajod szarbenne és azé vagy ez nem lehetséges??

haverom 4t trabiján segitettegy olajcsere is a váltóba, állítása szerint jobban is ment, meg könnyebbewn is kapcsolta

gyári új olajat raktam bele . kuncsaftnak azt mondanám hogy csere :) csak így az adalékokról jutott eszembe a lehetőség hogy hátha van valami váltóolaj adalék, ilyen esetekre .mert hát fejlődik a világ, és kitudja . B)

aztán lehet rászánom magam és váltó csere . de az ember a sajátjának mindíg nehezen áll neki :)

Link to comment
Megosztás:

hát figyi szerintem meg lehet próbálni, igaz nem olcsó, és majdnem veszel egy sima váltót az adalékárából, kettőéből már lehet:)

nekünk ora szerint 65ezer lesz benne, de szerintem mi még anyáron kicseréljük benne és adalékkal együtt rakjuk majd bele

na hello

Link to comment
Megosztás:

hello stefán

nos nem árt, de ha egyet kihagysz abol se lesz nagy gond, nekünk pl most pont igy van figyelmetlenség miatt nem vettünk olajcserére szűrőt és a régi maradt rajta:S

egyébként szerintem a gyári opel szűrő nem nagy pénz, és az bevált eddig

nekem legalábbis, de lesznek majd nálam okosabbak majd ők elmondják

Link to comment
Megosztás:

igen igen 14es megy alá

sokáig nekönk is ott volt alatta a pöttyözés

áthuzgáltuk a deklin az összes csavart, de továbbra is

aztán gyakszin láttam hogy mindig cserélik az alátétet hoztam is de az kb 16os volt mert elkezdet folyni:)

bementem csapágyboltba ott adtak csak nem tudtuk mekkora ell hoztam 12est meg 14est és az volt jó rá:)

Link to comment
Megosztás:

egy tapasztalat a szűrőkkel kapcsolatban . már az 5. olyan gyári szűrőt veszem le (utóljára tegnap c16nz) aminek lötyög a belseje sajna ez eléggé aggasztó :)

nem értem én ezt . már a gyári cucc ban se lehet megbízni ?

más . ez pl. egy "gondos" gazda kocsijából jött , ill. esett B) ki ! kiváncsiságból szétvágtam . íme : http://img0.tar.hu/opelzsolt/img/27550017.jpg#3

elég tréééé .. teszkós pedálokra futotta neki :) de szűrő ?? hátt . .. az drága !

Link to comment
Megosztás:

az jo figura lehet:D

ien carstilinges bittos:D

én meg eladom még a ládámat meg az erősítőmet is, amivel kinlodtam egy jó hónapot hogy meglegyen hozzá minden meg elkészüljön, hogy a kocsit meg tudjam csináltatni valamiből:D hálistennek a hid már elvileg rendben van

Link to comment
Megosztás:

az jo figura lehet:D

ien carstilinges bittos:D

én meg eladom még a ládámat meg az erősítőmet is, amivel kinlodtam egy jó hónapot hogy meglegyen hozzá minden meg elkészüljön, hogy a kocsit meg tudjam csináltatni valamiből:D hálistennek a hid már elvileg rendben van

:) ezeknek a mi kis öreg vasainknak lelke van ! és ha ápolják , jobbak a mostaniaknál sok tekintetben !

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Múlt hét végén megvolt az olajcsere a C14NZ-ben :) Metabond Speed 10W40 és egy Bosch olajszűrő került bele, amihez adtak kis alátétet is a leeresztő csavarhoz, amit ki is cseréltem, mert a régi már eléggé el volt deformálódva.

Váltóolajat is vettem, szintén Metabondot, de az egy következő projekt lesz, mert, ha jól nézegettem akkor a differenciálmű borítását kell teljesen leszedni a leengedéséhez, amihez már nincsen türelmem, meg időm sem mindíg...

Ha jól tudom, akkor a bal féltengely melletti kis csavar csak az olajszintellenőrző.

Bocsi, hogyha kicsit off is, mert igazából Morzsa tulaj vagyok :) B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.