Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

maci jol monja!!!

szoval azt akartam irni, hogy ha metabondos olaat raksz bele az se számit annyira sokat de ha az adalékot belerakod na akkor már igenjo az egész

meg az a lényeg hogy magukba az metabondos olajok nem nagy különbséget mutatnak terhelhetősségre, csak egyik 10 es másik 15 stb

Link to comment
Megosztás:

Én a még gyakorlatibb oldaláról közelítem meg: :rolleyes:

A Valvo olaj után a meta speed hatalmas különbség volt, viszont az adalékolás után nem volt szembetűnő

változás a versenyautón. Az adalék inkább arra jó benne, hogy a nagy G hatásokra folyamatosan mozgó

olaj helyett is ad azokra a pillanatokra normális kenést a motornak, amikor az olaj szélsőségesen kitér.

Az omegában pedig az adalék hozott egy fél literes átlagfogyi csökkenést, ez elég jól kivehető volt. Meg

hát hosszú távon biztos sokkal többet fut majd a motor tőle.

Link to comment
Megosztás:

Én észrevettem az új olajat.Újra Meta került a gépbe.Most megint csöndes a motor.Amúgy sem volt hangos......

Főleg mióta ezt az olajat használom, figyelhető meg fogyicsökkenés is, ill. csendesebb, kiegyensúlyozottabb járás.

Amúgy a régi olaj nem volt kimondottan elhasználódva.Kokszosnak kokszos volt, de volt még viszkozitása.....érzésre...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog egyébként, hogy a mezőgazdasági gépekhez külön elő is van írva az olajadalék, és oda

pl sokan használnak metabondot. Ismerős vidéken kombájnon dolgozik, és mondta hogy idényben annyira

használják a gépeket, hogy a vezetők egymást váltják, leállítva sincs a gép. Csak az előírt üzemóránként

mennek be vele telephelyre, olajcsere, egyéb kiskarbantartás, aztán irány vissza a termőföld... az azért

elég kemény. <_< meg az is, hogy egy ilyen dzsondíír kombájn közel 300000 dollár :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

meg az is, hogy egy ilyen dzsondíír kombájn közel 300000 dollár :rolleyes:

Multkor volt a diszkoverin,hogyan készülnek!

Egyik melóhelyen én is kérdeztem mennyibe fáj egy ilyen új?

Azt mondta a fószer,nekem és a kollegámnak nem lenne probléma szép házat és kocsit venni belőle!

Mondjuk nem ismer engem,mer igen mérgedrága autót vennék! <_<

De hogy ne legyek off,hétvégén olajcsere!Elértem a 7500km-t!

Gabi!

Kétféle olaj van itthon!

-Agip Diesel Sigma Multigrade 15w40

-Shell Helix RED 15w40

Na melyiket?

Link to comment
Megosztás:

Multkor volt a diszkoverin,hogyan készülnek!

...

Kétféle olaj van itthon!

-Agip Diesel Sigma Multigrade 15w40

-Shell Helix RED 15w40

Na melyiket?

Nem a Discoveryn volt, hanem a National Geographicon, olajból meg sztem az Agip inkább, az legalább dieselhez való :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az új csapathonlapról lekerült már a közvetlen metabond link, így a továbbiakban ezen a linken

érhetőek el a metabond olajok és adalékok specifikációi, és az árlista:

http://www.opel16v.hu/metabond/metabond.htm

Annyi változik még mostantól, hogy a bp-i kiszállítás nem lesz ingyenes, 400Ft lesz rendelésenként.

Nekem az érdi autósboltos kihozatja a boltba ingyen! Az meg útba esik jövet-menet......

Már kétszer cseréltem így olajat, és van még vagy 8 liter otthon. Szóval kitart még idén!

Link to comment
Megosztás:

Na úgylátom elindítottam a lavinát, izé a témát rendesen.Amit ki tudtam hámozni a hozzászólásaitokból ha tettem bele Bondot akkor nem is olyan rossz az a GM olaj.Ha mégis akkor bocs a tudatlanságomért de ezt ajánlották az opelhez a boltban pedig biztosan volt nekik drágább olajuk is.Éppen azért mert hentes vagyok és nem autószerelő, kérdeztelek titeket itt a tapasztalatokról.A GM már benne van úgyhogy sorry de ami biztos azóta mentem vele jó 400 km -et és még szép sárga az olaj.

Egyébbként Vascona barátom nemrég az ADNOC olajat ajánlotta elvileg arab származású és az amcsik hagyták itt a készleteiket Tasszáron amikor kimentek.Na ezt vette meg egy ügyes ember és most kizárólagos forgalmazója.

Iszonyatosan jól tapad a fémhez és nem tud megégni.ADNOC

Az olajat egyébbként a BMW a VOLVO és a MAN is engedélyezi a motorjaikhoz.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez a sztori sántít kicsit. :rolleyes:

Nekem a fél haveri köröm Taszáron dolgozott a bázison anno, hordtak onnan mindent, amit csak

értek. <_< Viszont ott nem volt ilyesmi, hogy otthagytak valamit. Amikor mentek, akkor mindent

az utsó csavarig összecsomagoltak, és elhúztak. ;)

Amúgy meg a GM10w40 olaj meta adalékkal és anélkül is szar, semmiképpen nem az ajánlott

kategóriába tartozik (az adalék nem az olaj funkcióját pótolja ugye).

Link to comment
Megosztás:

Na úgylátom elindítottam a lavinát, izé a témát rendesen.Amit ki tudtam hámozni a hozzászólásaitokból ha tettem bele Bondot akkor nem is olyan rossz az a GM olaj.Ha mégis akkor bocs a tudatlanságomért de ezt ajánlották az opelhez a boltban pedig biztosan volt nekik drágább olajuk is.Éppen azért mert hentes vagyok és nem autószerelő, kérdeztelek titeket itt a tapasztalatokról.A GM már benne van úgyhogy sorry de ami biztos azóta mentem vele jó 400 km -et és még szép sárga az olaj.

Egyébbként Vascona barátom nemrég az ADNOC olajat ajánlotta elvileg arab származású és az amcsik hagyták itt a készleteiket Tasszáron amikor kimentek.Na ezt vette meg egy ügyes ember és most kizárólagos forgalmazója.

Iszonyatosan jól tapad a fémhez és nem tud megégni.ADNOC

Az olajat egyébbként a BMW a VOLVO és a MAN is engedélyezi a motorjaikhoz.

Lujdzsi!

Én már megfizettem a tanulópénzt, de újoncként nem akarok okoskodni, beszéljenek helyettem a tapasztaltabbak. Idevágok az egyik autós portálról két linket. A két olvasói kérdés, vélemény pró és kontra után az objektivitásra és távolságtartásra törekvő olajszakértő válaszát olvashatod, bár az álláspontja így is egyértelmű.

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/070325a/

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/070513a/

A GM-olajat sokan ajánlják egyes autós fórumokon. Előnye, hogy olcsó, hátránya - azon kívül, hogy nem tudni, kitől veszi a GM az olajat -, hogy a tapasztalatok szerint az olaj csak rövid ideig képes ellátni a feladatát (ha egyáltalán...). Az elmúlt esztendőben különösen a 10W-40-es GM-olajjal kapcsolatban fogalmazódtak meg elmarasztaló kritikák.

Link to comment
Megosztás:

Pro és kontra egy a lényeg.

Sajnos a GM márkanév alatt futó olajat szeretik hamisítani, így gyakorlatilag sokszor bizonytalan eredetű, akár a GM által is elfogadhatatlan minőségű olajat vesz meg a gyanútlan vásárló, utána meg csodálkozik, ha tönkremegy a motor.

Azt hiszem, erre mondta régebben Gabi, hogy a kannás-literes kiszerelés lutri, a hordós meg eredeti. Majd jön, és jól megmondja ő is. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszi hogy íly mélyrehatóan körbejártátok a témát.Ami a lényeg hogy nem én vagyok balfék mert GM-et vettem, hanem azokat kellene lelövöldözni akik hamisítják.Namármost eleve szart senki sem hamisít.Vagyis van rá esélyem,hogy belenyultam az eredeti GM olajba?Van . :rolleyes:

A belinkelt véleményekből kiderül,hogy "Amelyik cipő nekem szorít az neked épp jó"

Jövő ilyenkor írom a tapasztalataimat az általam vett GM 10w40-es olaj és MetaBond kettős áldott vagy épp áldatlan hatásairól! <_<

opel16v!

Nekem vascona írta ezeket az Adnoc Pearl olajról,ha nem így volt akkor bocsánatot kívánok ;)

És mégegyszer köszi srácok...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.