Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Elég a 4 literes is.

Volt valami gondod a metabond olajjal? Vagy miért akarsz váltani?

Mert szerintem a valvo nem ér a közelébe. :rolleyes:

Tanusíthatom.Meg Kiskasza is.Nekem az van az 1.6 16V-ben, a Corsa C20NE-ben, a Lancerbe is azt raktam........

Tuti olaj.A Valvoline sem volt rossz, de az a 10e.km környékén már kezdett elhasználódni, és egyúttal fogyni is.A Metabond jobban bírja.

Amúgy jól tudom, hogy ELF olaj bizonyos értelemben?

Link to comment
Megosztás:

Budapesten hol tudnám amugy átvenni? MErt lehet csütörtökön megyek arra. Csak nem nagyon ismerem az nagy fővárost :rolleyes:

ÜDv

Lágymányosi híd budai hídfőjénél.

Pontos cím: 11. ker, Kaposvár u. 8.

Ez a budafoki úttal párhuzamosan van, a t-mobile székház mögött.

Ha mész érte, előtte szólj nekem, mert akkor el lesz rakva neked a cucc,

különben meg nem biztos hogy éppen lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek.

Egy kis segítségre lenne szükségem.Mit gondoltok egy ilyen párosításról?

Egy 92-es 1.6 -os Astra kapta és kíváncsi lennék a véleményetekre.

Az olajat eddigi tapasztalatok alapján nem eszi és mined évben km-től függetlenül cserélem.

Tudtommal ez az oil ugyanaz, mint a sárga cimkés Opel márkanevű olaj, ami köztudottan semmire sem való. Sztem jobban járnál, ha a C-adalék árát inkább Metabond olajra költenéd. Abba nem kellene ezt az adalékot öntened. Árban kb. ugyanott lennél (sőt, talán kevesebbre jönne ki), és a motornak sokkal jobb lenne <_< Pár hozzászólással feljebb megtalálod a beszerzési forráshoz a linket. Bővebben Opel16v tud erről beszélni neked ;)

Közben megnéztem konkrétan: Metabond C adalék 250mL: 9250Ft, a GM olajból 4L gondolom 4000Ft körül lehet -> kb. 13000Ft. Ehelyett Metabond Speed 10W40 olaj 5L: 7450Ft. Gondold végig :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

T...Abba nem kellene ezt az adalékot öntened. Árban kb. ugyanott lennél (sőt, talán kevesebbre jönne ki), és a motornak sokkal jobb lenne :D Pár hozzászólással feljebb megtalálod a beszerzési forráshoz a linket. Bővebben Opel16v tud erről beszélni neked :P

Közben megnéztem konkrétan: Metabond C adalék 250mL: 9250Ft, a GM olajból 4L gondolom 4000Ft körül lehet -> kb. 13000Ft. Ehelyett Metabond Speed 10W40 olaj 5L: 7450Ft. Gondold végig <_<

hiedelmekkel ellentétben az olaj nem tartalmazza az adalékot. :lol: Az adalék külön jótékony hatású, és ha nem is minden cserekor, de minden 2. vagy 3. cserekor érdemes belerakni.

A beszerzést meg elárulom, megoldottam Lujdzsinak okosban, bár ha szól olajat is kaphatott volna. Nem tudtam, hogy ez az olaj megy bele. :lol:

2 lityi nem lesz kevés abba a mociba ? :rolleyes:

gondolom 2x2 ;)

Link to comment
Megosztás:

hiedelmekkel ellentétben az olaj nem tartalmazza az adalékot. <_< Az adalék külön jótékony hatású, és ha nem is minden cserekor, de minden 2. vagy 3. cserekor érdemes belerakni.

A beszerzést meg elárulom, megoldottam Lujdzsinak okosban, bár ha szól olajat is kaphatott volna. Nem tudtam, hogy ez az olaj megy bele. ;)

gondolom 2x2 :rolleyes:

Azt tudom, hogy nem tartalmazza, de sztem nem is nagyon kell mellé (persze nem is árt).

Link to comment
Megosztás:

2 lityi nem lesz kevés abba a mociba ? :rolleyes:

Mackó már válaszolt a kérdésre ,valóban 2x2 lityit vettem mert 3.5 l kell a mociba de gondoltam fölösleges mind a két flakont lefotózni <_<

Ja és a GM olaj is kedvezményes volt .

Na mindegy kipróbálom aztán majd láttttyuk.

GM olajat neeeee! Én egyzser használtam...... Nem volt benne sokáig. Soha többet zajos hangos volt tőle a járgány. Annál minden olaj jobb.... ;)

Link to comment
Megosztás:

ez nem reklám jóó?:rolleyes:

ma volt itt a nyiregyi raktáros egy bemutatót tartani a hitetlenkedőknek a metabond olajokrol

a nagy tátikázás akkor volt, mikor a mi már 10Ekm et futott lecserélt olajunk került a tesztelő gépecskébe

eredmény:

6-7 es terhelés joidejig megtartva icipici kis kopás jött létre a csapágygörgőn

összehasonlítás képpen egy uj olaj adalék nélkül 3-4 egységnél nemhogy kopott volna hanem be is rágott és megálltotta az egész gépet, adalékkal pedig 6-7 esterhelésnél is egy picivel kisebb kopést hozott, mint a 10ezret futott olaj

hát szoval ezt most leirtam elhiszi aki elhiszi de látni kell

aki meg a saját szemének se hisz na szoval az mehet a sunyiba:)

üdv

Link to comment
Megosztás:

ez nem reklám jóó?<_<

ma volt itt a nyiregyi raktáros egy bemutatót tartani a hitetlenkedőknek a metabond olajokrol

a nagy tátikázás akkor volt, mikor a mi már 10Ekm et futott lecserélt olajunk került a tesztelő gépecskébe

eredmény:

6-7 es terhelés joidejig megtartva icipici kis kopás jött létre a csapágygörgőn

összehasonlítás képpen egy uj olaj adalék nélkül 3-4 egységnél nemhogy kopott volna hanem be is rágott és megálltotta az egész gépet, adalékkal pedig 6-7 esterhelésnél is egy picivel kisebb kopést hozott, mint a 10ezret futott olaj

hát szoval ezt most leirtam elhiszi aki elhiszi de látni kell

aki meg a saját szemének se hisz na szoval az mehet a sunyiba:)

üdv

Azért azt leírhattad volna,milyen márkájú olajak voltak a tesztben! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

pontosan igy igy

ahogy maci is mondta(remnem baj hogy macizlak)

am igen az ampermérőt is lehet figyelni, de elég az is hogy egyk nél 4nél berágott msáiknál pedig tényleg rá lehet ülni

egyébként speed 10W40es olaj és uni olaj volt ami meg 15w40es

az olajok magukba kb ugyan azt birták egyébként

az adalék a lényeg!!!!!

Link to comment
Megosztás:

az olajok magukba kb ugyan azt birták egyébként

az adalék a lényeg!!!!!

ez nem így van!

amikor pl én odakerültem egy ilyen tesztgéphez, texaco 10w40 és a speed olajat összehasonlítva elég

nagy különbség volt tapasztalható. :rolleyes:

De az tény, hogy adalékolás után háromszorosára nőtt legalább a ráhúzható erő, mielőtt megállt a tengely.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.