Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

A visszajelző alatt mit értesz? (Bocs, de láma vagyok.)

Az ékszíj és az akkusaruk rendben vannak, a generátorra még ránézek!

Köszi az ötleteket!

A visszajelző az a kis lámpa a kilométerórádban.

Pirosan világít amikor gyújtást adsz rá és elalszik,ha beindúl a motor.(ha jó)

Jaa! És nem Aladin lámpása van rajta mert az az olajnyomás. :)

Link to comment
Megosztás:

A visszajelző az a kis lámpa a kilométerórádban.

Pirosan világít amikor gyújtást adsz rá és elalszik,ha beindúl a motor.(ha jó)

Jaa! És nem Aladin lámpása van rajta mert az az olajnyomás. ;)

Arra gondoltam én is ;) (azt hittem, hogy valami jeladóra gondolsz) , de azt nem hittem volna, hogy ezen a kis sz@ron múlik, hogy tölt-e a generátor, vagy nem :) ! Ez azért elég érdekes megoldás! (még jó, hogy az olajnyomás nem attól függ, hogy a visszajelző működik-e! Vagy igen?!)

És ide milyen izzót kell berakni? Mert akkor azzal kezdem, hogy veszek egyet, mert ez biztos nem jó.

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam én is ;) (azt hittem, hogy valami jeladóra gondolsz) , de azt nem hittem volna, hogy ezen a kis sz@ron múlik, hogy tölt-e a generátor, vagy nem :) ! Ez azért elég érdekes megoldás! (még jó, hogy az olajnyomás nem attól függ, hogy a visszajelző működik-e! Vagy igen?!)

És ide milyen izzót kell berakni? Mert akkor azzal kezdem, hogy veszek egyet, mert ez biztos nem jó.

Mindenképpen ugyanojan izzó kell bele mint ami benne van.

De ne vedd tutira,hogy az a baja. Egy villanyász ráteszi a műszart és megmonja egyből,hogy hol a hiba.

Nekem megérne egy kis aprót,hogy ne keljen keresgélnem a hibát. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen ugyanojan izzó kell bele mint ami benne van.

De ne vedd tutira,hogy az a baja. Egy villanyász ráteszi a műszart és megmonja egyből,hogy hol a hiba.

Nekem megérne egy kis aprót,hogy ne keljen keresgélnem a hibát. :)

Na jó, hallgatok az okosabbra, és megnézetem!

Különben sincs kedvem ilyen időben szétszedni a műszerfalat, főleg fölöslegesen nem!

Köszi a tippeket! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a generátor teljes felújítás 2 hete 24ezer forintba került.

Nekem meg 2005.04.01 124 650km Generátor Kijavítva (2csapágy,csúszóérintkező+szénkefék,+munka) 22 000 Ft volt.

Opeltomi, nem mondod?! ha kiég az égő nincs gerjesztés? ez fura lenne.. akkor amikor nem világit hogy megy ez a móka? asszem megnézem majd kapcsi rajzot. hátha rajta van.. furának találnám, de nem elképzelhetettlen..

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg 2005.04.01 124 650km Generátor Kijavítva (2csapágy,csúszóérintkező+szénkefék,+munka) 22 000 Ft volt.

Opeltomi, nem mondod?! ha kiég az égő nincs gerjesztés? ez fura lenne.. akkor amikor nem világit hogy megy ez a móka? asszem megnézem majd kapcsi rajzot. hátha rajta van.. furának találnám, de nem elképzelhetettlen..

Én ezt hallottam egy villanyásztól és az én autómon is volt ez a probléma.

Majd utána kérdezek mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg előbb a visszajelzőt nézesd meg.

Ugyanis az ad gerjesztést a generátornak.

Ha nincs visszajelző akkor nincs gerjesztés és ebből adódóan töltés sem.

Ez vajon oda vissza működik? Tehát ha nincs visszajelző akkor nincs gerjesztés sem, de ha nincs gerjesztés (nemtommitől) akkor kigyullad a visszajelző?

Mert nekem a céges OFF VW-n ON ha elindítom nem akar elaludni a töltésjelző lámpa csak ha már megforgattam rendesen a motort, és a villanyászok aszonták ez azért van mert nincs gerjesztés.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt hallottam egy villanyásztól és az én autómon is volt ez a probléma.

Majd utána kérdezek mégegyszer.

Lehet benne valami, de akkor hogy műhödik a fesszabályzó? Mert ha jól tudom az szabályozza a gerjesztést, ergó ez szabályozza a töltést is. Ha itt valami nam gömbölü, akkor nincs töltés. A visszajelző lámpa meg lehet sz@r is, ez a fesszab, és az aksi + sarka közé lett téve. Ha a generátor felől alacsonyabb, feszt kab akkor pislákol, vagy világít. Az egész móka a 7-es biztiről kap áramot, de innen megy a villanyablak, a légkondi, meg még sokminden.

Link to comment
Megosztás:

Na szóval!

Ott tartunk, hogy ma ki lett cserélve a diódahíd. A visszajelző világít a gyújtás ráadásakor, indítás után pedig rendesen kialszik, ahogy kell. Viszont a töltés nem az igazi, 14,0 körül van terhelés nélkül, ha ráadom a világítást és a szellőztetőt 2. fokozatba kapcsolom, akkor 13,8 körüli értéket mutat. Ez a szaki szerint nem tökéletes, mert szerinte 14,4 ill., 14,2 lenne az ideális. Tehát nekem 0,4-gyel kevesebbet tölt. Nálatok milyen értékek vannak (már ha tudja valaki)?

13k-ba került a művelet (9 az anyag, 4 a munkadíj)

Link to comment
Megosztás:

Papírforma szerint igaza van a szakinak, (14,4 - 14,8 V) de ha nem csak rövid távokat mész és van ideje észheztéríteni a akksit az inditás utáni sokkból, akkor szerintem nem lesz semmi baja.

Sajnos van olyan, hogy egy hétig csak rövid távokat megyek, kb. annyit, hogy végig izzít (utóizzítás). Ez gondolom nem a legjobb :)

Link to comment
Megosztás:

Hát nem. De ezt a távot le is gyalogolhatnád :lol: :D :) ;)

Nekem mostanában kezdet neonreklámot játszani a "elemlámpám", hol világít, hol pislog, hol pedig teljesen jól működik, és ez független a motor fordulatától, a bekapcsolt fogyasztók számától, a helyzintől, és a mindenkori tengerszint felletti nyomástól. Hogy mé' csinálja? Nem kontaktos azt már néztem, és akkor ért a meglepi, (MADE IN DDR) ;) ;) ugyhogy csere.

Link to comment
Megosztás:

Na szóval!

Ott tartunk, hogy ma ki lett cserélve a diódahíd. A visszajelző világít a gyújtás ráadásakor, indítás után pedig rendesen kialszik, ahogy kell. Viszont a töltés nem az igazi, 14,0 körül van terhelés nélkül, ha ráadom a világítást és a szellőztetőt 2. fokozatba kapcsolom, akkor 13,8 körüli értéket mutat. Ez a szaki szerint nem tökéletes, mert szerinte 14,4 ill., 14,2 lenne az ideális. Tehát nekem 0,4-gyel kevesebbet tölt. Nálatok milyen értékek vannak (már ha tudja valaki)?

13k-ba került a művelet (9 az anyag, 4 a munkadíj)

Szerintem meg tökéletes a töltésed. A 14,4 a szakma szerint a maximális határ normál állapotban.

13,8 terhelésen elég jó! :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg tökéletes a töltésed. A 14,4 a szakma szerint a maximális határ normál állapotban.

13,8 terhelésen elég jó! ;)

Végre valami bíztató hozzászólás! ;)

Jelenleg megelégszem ekkora töltéssel is, nincs már "kedvem" további javításra ebben a hónapban. :)

A töltésellenőrző lámpának elvileg mikor kellene kigyulladni? Ha a töltés kisebb, mint az akksi feszültsége?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.